Brandweer oefent bestrijding scheepsbrand in Haaften

Afbeelding

HAAFTEN De brandweerkorpsen van de Bommelerwaard, Culemborg en Buren en van Geldermalsen, Neerijnen en Lingewaal (GNL) gaan de komende weken oefenen hoe ze een brand aan boord van een binnenvaarschip te lijf moeten gaan.

Dat gebeurt in de overnachtingshaven bij Haaften. Voor de oefening wordt een speciaal geprepareerd schip gebruikt, waarop echt vuur kan worden gebruikt.

"We hebben in het hele rivierengebied met binnenvaartschepen te maken. Bij een calamiteit proberen de schippers altijd zo snel mogelijk voor anker te gaan. Vandaar dat de haven van Haaften, die ook calamiteitenhaven is, een logische keuze is", legt GNL-commandant Ivan van Hemert uit.

"We zijn voor een soortgelijke oefening wel eens naar de Maasvlakte geweest, maar we doen dit nu voor het eerst in het eigen gebied. Ook de nieuwe teams voor oppervlaktewaterredding komen in actie."
Brabants Dagblad 2013, op dit artikel rust copyright.


Home / Regio / Den Bosch en omgeving / Brandweer oefent bestrijding scheepsbrand in Haaften