Special Olympics geopend

Foto's
1
Afbeelding
Het defilé van de deelnemers aan de Special Olympics. foto Marc Bolsius

DEN BOSCH - In de Brabanthallen in Den Bosch zijn vrijdagavond de Special Olympics geopend. 2100 mensen met een verstandelijke beperking strijden vandaag en morgen om het goud tijdens deze nationale spelen, die eens in de twee jaar gehouden worden.

De Brabanthallen zat vol met prominenten, ouders, begeleiders, vrijwilligers en natuurlijk de sporters zelf. Die laatsten kwamen in defilé binnen, de meesten zwaaiend en met spandoeken. Het 'olympisch vuur' werd binnengebracht, het Wilhelmus werd gezongen en de eed werd afgelegd. Zanger René Schuurmans sloot de avond af.

Minister Schippers prijst het initiatief van de Special Olympics. "Deze zomer staat bol van grote internationale topsportevenementen. Maar wat deze sporters hier zullen laten zien, is net zo goed een topprestatie. Zij zullen hun grenzen verleggen en op een gezonde manier plezier hebben: en dat is precies waar sport voor bedoeld is."
Brabants Dagblad 2013, op dit artikel rust copyright.


Home / Regio / Den Bosch en omgeving / Special Olympics geopend