Explosieven in Oss onschadelijk gemaakt

Foto's
3
Afbeelding

* UPDATE 21.40 UUR * OSS - De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) heeft donderdagavond drie explosieven gedemonteerd bij bandenbedrijf Joop Arts aan de Rijnstraat in Oss.

Het bedrijf is aan het eind van de middag uit voorzorg ontruimd. Het bedrijf had vrijdag een hoeveelheid materialen van het Engelse leger binnengekregen. Personeel ontdekte in banden van legervoertuigen drie voorwerpen die op explosieven leken. De politie heeft bevestigd dat het inderdaad om een explosief zou kunnen gaan.

Volgens eigenaar Bas Arts waren er drie explosieven ontdekt in de Engelse legerbanden. Een Poolse werknemer heeft volgens hem vervolgens zelf de ontstekingen verwijderd en de explosieven mee naar het kantoor van het bedrijf genomen. Daarna is er contact opgenomen met het Engelse leger waar de banden van afkomstig waren. Die hebben via via de Nederlandse Explosieven Opruimingsdienst ingeschakeld.

De EOD heeft alle drie de explosieven gedemonteerd. Die zijn door de EOD afgevoerd en naar het Nederlands Forensisch Instituut gebracht waar ze worden onderzocht.

Lees vrijdag meer in het Brabants Dagblad

Brabants Dagblad 2013, op dit artikel rust copyright.


Home / Regio / Regio Oss en Uden / Explosieven in Oss onschadelijk gemaakt