FIOD vindt caffeïne in kamp Waalre

Foto's
1
Afbeelding
Bij de inval op het woonwagenkamp werd een kilo caffeïne gevonden. Foto: ANP

* UPDATE 17:48 UUR * WAALRE - Bij een doorzoeking van een woonwagenkamp in Waalre heeft de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) 5500 euro contant geld en ongeveer 1 kilo caffeïne, een versnijdingsmiddel voor drugs, in beslag genomen.

De inval was in het kader van het onderzoek naar de import van grondstof voor synthetische drugs. Dat liet het Openbaar Ministerie maandag weten.

In dat onderzoek werden vorige week al twee mannen uit Eindhoven (26 en 30 jaar) aangehouden. De twee hebben vermoedelijk om de 2 weken 600 kilo apaan vanuit China laten invliegen op het vliegveld van Frankfurt. Apaan dient als grondstof voor amfetamine.

Ze zijn vrijdag voorgeleid en hun voorarrest werd met twee weken verlengd. Ze worden formeel verdacht van overtreding van de opiumwet.

In de woning van de 30-jarige verdachte vond de FIOD vorige week al ruim 24.000 euro contant geld en vijf zeer dure horloges. Het OM beschuldigt hem ook van witwassen.

In juni was er in het woonwagenkamp in Waalre ook een inval. Toen werd er 600 kilo apaan gevonden. Apaan is niet verboden, maar het Openbaar Ministerie meent dat er wel een vergunning nodig is voor de invoer. Het is makkelijk te verwerken tot BMK, de belangrijkste grondstof voor amfetamine.

Het OM benadrukt dat de inval van maandag niets heeft te maken met de aanslag op het gemeentehuis in Waalre in juli. Destijds werd gesuggereerd dat de bewoners van dat kamp achter de aanslag zaten.

Brabants Dagblad 2013, op dit artikel rust copyright.


Home / Xtra / Dossiers / FIOD vindt caffeïne in kamp Waalre