Spijkermat (op)nieuw wapen van politie

Foto's
1
Afbeelding
De Politie Midden West Brabant heeft vandaag een demonstratie gegeven over het gebruik van spijkermatten. Foto: John Schouten / PVE

TILBURG - Met een in scene gezette overval op een Tilburgse juwelier is de politie woensdag de pilot Spijkermatten gestart.

Een jaar gaan zes politiekorpsen gebruik maken van dit wapen. Sinds de jaren '80 zijn de spijkermatten niet meer in Nederland gebruikt. Jarenlang werden de spijkermatten vermeden, maar anno 2012 is het volgens de politie zelf tijd om het wapen toch weer te gaan gebruiken. Na de jaren '80 bleken de matten niet echt een succes, o.a vanwege klapbandincidenten. In 1994 werden de matten opnieuw bekeken voor een herintroductie, maar kwamen uiteindelijk niet terug de weg op. "Nu, met het oog op alle technologische ontwikkelingen en een toename van achtervolgingen waarbij blijkbaar meer mensen geneigd zijn om stoptekens te negeren passen de spijkermatten in het beeld van adequaat optreden van de politie", aldus districtchef Fred Stegman.

Na een jaar zal na evaluatie zal gekeken worden of de spijkermatten landelijk ingezet gaan worden.

Onder het toezicht van vele camera's werd de overval vanaf de meldkamer tot buiten op straat langs de A58 bij Tilburg gevolgd. Met de lekke band uiteraard die de politie de mogelijkheid gaf de gewapende overvallen in te rekenen.

Politie gaat spijkermatten testen. Beelden van de NOS:

Lees meer over de demonstratie en de pilot van de politie in het Brabants Dagblad van donderdag 5 juli.

Brabants Dagblad 2013, op dit artikel rust copyright.


Home / Xtra / Dossiers / Spijkermat (op)nieuw wapen van politie