Zeehond in de Maas bij Heerewaarden

Foto's
1
Afbeelding
De zeehond in de Maas bij Heerewaarden. foto Cor de Kock

*UPDATE ZATERDAG 13.57 uur* HEEREWAARDEN - In de Maas bij Heerewaarden is vrijdag een zeehond opgedoken. Het dier is gesignaleerd bij het roeibotenhaventje bij De Bol aan de Veerstraat.

Dat is ruim honderd kilometer uit de kust. Rond negen uur vrijdagmorgen is het dier voor het eerst gespot door een bewoner van een woonboot in de haven. De zeehond probeerde op de steiger te klauteren, wat hem ook lukte. Na enige tijd verdween het dier - een gewone zeehond - weer in het water om om klokslag 15.00 uur terug te keren.

Volgens een woordvoerster van zeehondenopvang Ecomare op Texel is een zeehond geen kuddedier. "Elke zeehond gaat zijn eigen weg, en ze kunnen prima overleven in zoet water, zolang er maar genoeg vis zit", zegt ze.

Vorig jaar nog werd regelmatig een zeehond gesignaleerd in de Lek tussen tussen Breukelen en Vianen. In de Maas bij Heerewaarden hebben bewoners naar eigen zeggen eerder ook wel eens een zeehond gezien. "Maar wel lang geleden", zegt bewoner Ad Spaan, die de zeehond vrijdag het eerst spotte.


Zeehond in Heerewaarden from Andre Versteeg on Vimeo.



Brabants Dagblad 2013, op dit artikel rust copyright.


Home / Xtra / Dossiers / Zeehond in de Maas bij Heerewaarden