35-jarige Britse skiër schrijft historie: ‘Ben er altijd in blijven geloven’
Dave Ryding is de eerste skiër geworden die voor Groot-Brittannië een wereldbekerwedstrijd heeft gewonnen. De 35-jarige Brit won de slalom in het Oostenrijkse skioord Kitzbühel. Na de zesde plaats in de eerste run was hij bij zijn tweede optreden de snelste van allemaal. De Noor Lucas Braathen sprong bij zijn tweede optreden van de negende naar de tweede plaats.
Braathen had vorige week al op wonderbaarlijke wijze de slalom in Wengen gewonnen toen hij na de eerste run slechts 29ste stond. Zijn landgenoot Henrik Kristoffersen werd derde, ook na een knappe inhaalrace vanaf de 24ste positie.
In de 55-jarige geschiedenis van de wereldbeker had nooit eerder een Britse skiër een wedstrijd gewonnen. Ryding was twee keer tweede, onder meer in 2017 in Kitzbühel, en een keer derde. ,,Ik ben 35, maar ik ben er altijd in blijven geloven. Ik heb het nooit opgegeven. Die eerste overwinning mee naar Groot-Brittannië nemen, daar kun je alleen van dromen”, zei Ryding.
Herstelde Goggia toont vorm voor Spelen
Ruim drie weken voordat ze in Beijing haar olympische titel op de afdaling verdedigt, heeft de Italiaanse skiester Sofia Goggia haar dominantie op het onderdeel onderstreept. Goggia won de afdaling om de wereldbeker op haar thuispiste in Cortina d’Ampezzo. Dat was haar vierde wereldbekerzege in vijf wedstrijden op het snelheidsonderdeel.
Goggia was in de Dolomieten net iets sneller dan de Oostenrijkse Ramona Siebenhofer. De Tsjechische Ester Ledecka werd derde. De 29-jarige Italiaanse leidt riant in de stand om de wereldbeker afdaling. In de algemene rangschikking staat ze derde, maar het verschil met leidster Mikaela Shiffrin en naaste belager Petra Vlhova is groot. De Amerikaanse en de Slowaakse kwamen beiden niet in actie op de afdaling.
Goggia reageerde emotioneel op haar overwinning, een week na haar zware val in Zauchensee. ,,Het was een moeilijke week. Ik heb fysiotherapie gedaan van ‘s morgens 7 tot ‘s avonds 7. Ik kon niet lopen”, vertelde ze. ,,Toen ik zag dat ik hier gewonnen had, sloeg mijn hart over. Het is een van de mooiste overwinningen uit mijn loopbaan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
NOC*NSF wil dat onderzoek ISR verbetert na uitspraak in zaak Vincent Wevers
Sportkoepel NOC*NSF wil dat het onderzoek door het Instituut Sportrechtspraak (ISR) verbetert na de zaak rond turncoach Vincent Wevers. Het instituut maakte maandag bekend dat Wevers is vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. Maar de tuchtcommissie oordeelde ook dat delen van het onderzoek van onvoldoende kwaliteit waren. -
Risico van het vak: Eintracht-aanvoerder loopt zelfde wond op als verslaggeefster
Voetballen gevaarlijk? Wat te denken van - kijken naar - een potje honkbal? Zowel Eintracht Frankfurt-aanvoerder Sebastian Rode als Rockies-reporter Kelsey Wingert hielden deze week een flink litteken over aan het uitoefenen van hun vak. -
IndyCar
Rinus van Kalmthout speelt bijrol bij GP in Indianapolis
Rinus (Veekay) van Kalmthout heeft geen rol van betekenis kunnen spelen in de Grand Prix van Indianapolis in de IndyCar. De Nederlander, die de race vorig jaar won, liep vroeg in de wedstrijd schade op door een botsing met de Canadees Devlin DeFrancesco en raakte daardoor op grote achterstand. Hij eindigde als 23e. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
-
PREMIUM
Pieter, Inge, Ranomi en nu Arno: Kamminga wil Nederlands zwemmen omhoogtrekken
Arno Kamminga draagt in zijn eentje zorg voor de nalatenschap in het Nederlandse zwemmen. Achter hem duikt niet een, twee, drie iemand in het ontstane gat. Dat leidt niet tot paniek, wel tot bijgestelde verwachtingen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
MotoGP eert Valentino Rossi: niemand mag ooit nog racen met nummer 46
Het nummer 46 mag nooit meer gebruikt worden in de MotoGP. De organisatie van de koningsklasse van de motorsport heeft besloten om het vaste nummer van de Italiaanse coureur Valentino Rossi terug te trekken. Dat gebeurt officieel volgende week voorafgaand aan de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië op het circuit van Mugello.