Anita Alvarez mag van FINA niet meer in actie komen op WK: ‘Waarschijnlijk is deze sport niets voor haar’
Het nieuws rondom het WK zwemmen in Boedapest werd deze week overschaduwd door een incident met een synchroonzwemster. Anita Alvarez raakte buiten bewustzijn tijdens een oefening en zonk naar de bodem. Zelf wilde ze het WK gewoon afmaken, maar de FINA steekt daar een stokje voor.
Haar coach Andrea Fuentes gaf aan dat Alvarez het WK niet wil verlaten. Maar de Amerikaanse mag van de internationale zwembond FINA niet meer deelnemen aan de komende wedstrijden. „Sommige sporters zijn gevoelig voor deze omstandigheden, net zoals Alvarez. Waarschijnlijk is deze sport niets voor haar”, zei Bela Merkely, het hoofd van de medische dienst op het WK.
Alvarez zelf is haar coach in ieder geval zeer dankbaar. „Voor mijn oefening voelde ik al wat tintelingen in mijn vingers, nadien werd het allemaal zwart. Ik herinner me nog mijn laatste armbeweging. Ik voelde me niet goed worden en zakte weg. k wist gelukkig wel meteen dat ik oké zou zijn toen ik opnieuw wakker werd. Ik ben zo dankbaar dat ik Andrea als coach heb.”
Fuentes haalt uit naar reddingspersoneel
Tegenover de Spaanse sportkrant AS heeft haar coach Andrea Fuentes laten weten zich te hebben verbaasd over de passieve houding van de reddingsmedewerkers. „Toen ik haar naar de bodem zag zinken, keek ik naar het reddingspersoneel, maar zij waren maar wat aan het staren en reageerden helemaal niet.”
„Op dat moment denk je: ga ik erin springen of niet”. Fuentes dook vervolgens het zwembad in en redde haar pupil. „Zo zit ik in elkaar. Op zo'n moment kan ik niet alleen naar de situatie staren.” Alvarez werd naar de rand van het zwembad gebracht, waar een van de redders het probeerde over te nemen.
Toen kregen we een surrealistische discussie over welke positie ze in moest nemen
„Maar dat hielp niet echt veel. Je moet haar op zo'n moment op haar zij leggen, zodat ze geen water kan inslikken en weer kan ademen. De redder wilde haar eerst op haar rug leggen en toen kregen we een surrealistische discussie over welke positie ze in moest nemen. Gelukkig herstelde ze heel snel, met een hartslag van 180 wil je niet dat ze nog eens twee minuten zonder adem zit.”
Reactie bondscoach Nederland
Ook de Nederlandse bondscoach Esther Jaumà is geschrokken, maar kan het ook wel weer relativeren. „Dit gebeurt gelukkig niet vaak. Bij een marathon vallen ook mensen flauw, maar bij ons is het eng omdat het in het water is.” Lees het hele artikel hier (premium).
Opmerkelijk genoeg bleek Alvarez enkele minuten na het ongeval er alweer om te kunnen lachen. „Er was een moment dat ik echt bang was, maar toen ze bij was, konden we er wel weer om lachen. We weten nu in ieder geval waar haar grens ligt. Dat hoort bij het leven van een topatlete, die moet haar grenzen durven verleggen.”
Bekijk hier al onze sportvideo's.
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Anne Terpstra grijpt leiding in wereldbeker: ‘Het was nooit mijn plan om zo lang te fietsen’
Kersvers nationaal kampioene én de leiding in de wereldbeker, met nog maar twee races te gaan. Mountainbikester Anne Terpstra (31) rijdt momenteel op de toppen van haar kunnen, maar blijft er nuchter onder. ,,Ik wil niet móéten fietsen.’’ -
Ook WK-brons op de kür voor dressuuramazone Dinja van Liere
Dressuuramazone Dinja van Liere heeft bij de wereldkampioenschappen in het Deense Herning de bronzen medaille gewonnen op de kür op muziek. Met haar paard Hermès kwam ze tot een score van 86,900. Van Liere won maandag ook al brons in de Grand Prix Special. -
PREMIUMWindhondenrennen
‘Moet ik Kees en Miep dan op de bank laten liggen als ze niets liever doen dan keihard rennen?’
In de serie kleine sporten kwamen onder meer minigolf, bowls en lacrosse al aan bod. Dit keer nemen we windhondenrennen onder de loep. Marc Ackermans uit Oosterhout doet mee aan wedstrijden met zijn whippets Kees en Miep. Trainen doen ze op de renbaan in Son en Breugel. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.
-
EK Zwemmen
Na Europese titel voor Marrit Steenbergen op 100 meter vrij zorgt estafetteploeg voor derde goud
Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Rome vrijdag goud gewonnen op de 100 meter vrije slag. De 22-jarige Friezin, die al jaren in Eindhoven woont en traint, verraste in de finale met de winst in een persoonlijk record van 53,24 seconden. Later op de avond pakte ze nóg een gouden plak -
Met video
Opmerkelijk moment in Formule E: Nyck de Vries en zeven (!) collega's vliegen uit dezelfde bocht
Een opmerkelijk moment bij de ePrix van Seoul. Nyck de Vries en liefst zeven collega's vlogen zaterdag allemaal dezelfde bocht uit. De Vries parkeerde zijn Mercedes-Benz onder de Nissan van Sébastien Buemi. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer