IOC biedt Japan extra medische hulp aan voor Olympische Spelen
Het Internationaal Olympisch Comité biedt Japan extra medisch personeel aan om bij te staan tijdens de Olympische Spelen in Tokio, die over twee maanden beginnen. Daarmee wil het IOC de druk op het Japanse zorgsysteem verlichten, aldus voorzitter Thomas Bach.
Het gastland van de Spelen gaat gebukt onder een nieuwe golf van coronabesmettingen en de roep onder de bevolking om de Spelen af te gelasten klinkt steeds luider. De unie van Japanse artsen deed onlangs een klemmend beroep op de regering om het sportevenement te schrappen. Volgens de artsen is het onmogelijk en onverantwoord om de Spelen te houden tijdens de pandemie. Ze vrezen dat de ziekenhuizen de druk niet aankunnen.
Bach benadrukte woensdag nogmaals dat de Spelen in Tokio en ook de Paralympische Spelen voor iedereen veilig zullen zijn, zowel voor de sporters als voor de Japanse gemeenschap. De Duitser zei dat 80 procent van de atleten en begeleiders die naar Tokio komen gevaccineerd zullen zijn. Het medische personeel dat het IOC aanbiedt, kan helpen bij het uitvoeren van de maatregelen die zijn genomen in het olympisch dorp en de wedstrijdaccommodaties om het virus te weren.
Veilige plek
,,Het belangrijkste principe is heel duidelijk: het olympisch dorp is een veilige plek en de Olympische en Paralympische Spelen van Tokio 2020 zullen op een veilige manier worden georganiseerd”, zei voorzitter Bach tijdens een videogesprek. ,,Op dit moment is 75 procent van de toekomstige inwoners van het olympisch dorp al ingeënt of tijdig voor de Spelen ingeënt. We hebben goede redenen aan te nemen dat dit cijfer boven 80 procent ligt als de Spelen beginnen.”
Bach zei niet hoeveel artsen en verpleegkundigen het IOC aanbiedt voor de extra ondersteuning, maar chef Seiko Hashimoto van het organisatiecomité van de Spelen in Tokio toonde zich dankbaar. Ze was ook blij met de hoge vaccinatiegraad onder de deelnemers. “Dat zal er zeker toe bijdragen dat we veilige Spelen kunnen houden.” In Japan zelf komt het vaccineren erg traag op gang.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
Calvin Vlaanderen laat voor het eerst dit seizoen Wilhelmus klinken bij MXGP
Nederland is een MXGP-winnaar rijker. Calvin Vlaanderen, de Zuid-Afrikaanse Brabander die rijdt op een Nederlandse licentie, reed de concurrentie naar huis in de MXGP van Sardinië. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Nederlandse American football-speler tekent bij NFL-club
De Nederlandse American football-speler Thomas Odukoya heeft een contract getekend in de hoogste Amerikaanse competitie, de National Football League (NFL). -
NBA finals
Boston Celtics herstelt zich van slechte start en trekt stand gelijk tegen Miami Heat
De basketballers van Boston Celtics hebben de stand gelijk getrokken in de finale van de oostelijke divisie in de NBA. De Celtics wonnen het tweede duel met Miami Heat met overtuigende cijfers: 127-102. De eerste confrontatie in Miami was dinsdag gewonnen door de thuisploeg (118-107).
-
KNGU moet van rechter overstag en coach Kooistra meenemen naar World Cup Varna
Turncoach Wolther Kooistra mag toch mee naar de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna. De coach won het kort geding dat hij had aangespannen tegen gymnastiekunie KNGU, waarin hij eiste dat de bond hem alsnog meeneemt naar het toernooi. -
Wegens succes geprolongeerd: Major League Baseball keert terug naar Londen
De Amerikaanse honkbalcompetitie MLB gaat vanaf 2023 weer wedstrijden spelen in Londen. Het worden de eerste wedstrijden in de Major League Baseball op Engelse bodem sinds 2019 toen Boston Red Sox en New York Yankees voor het eerst twee wedstrijden in het Olympisch Stadion speelden. Beide duels werden bijgewoond door zo’n 60.000 toeschouwers. -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent.