Irving blijft vaccinatie weigeren ondanks speelverbod: ‘Laat ze me maar demoniseren’
Basketballer Kyrie Irving laat zich naar eigen zeggen nergens toe dwingen. De 29-jarige Amerikaan, een van de sterspelers van Brooklyn Nets in de NBA, weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. Zo lang hij ongevaccineerd is, mag Irving bij de Nets niet trainen en spelen.
,,Doe wat je het beste voor jezelf vind, ik ben geen advocaat van één van beide partijen”, zei Irving in een livevideo op Instagram. ,,Ik doe wat het beste is voor mij. Ik weet wat de consequenties zijn. Als het betekent dat ik veroordeeld en gedemoniseerd word, dan is dat maar zo. Dat is dan de rol die ik hierin speel.”
In de stad New York staan de autoriteiten niet toe dat ongevaccineerden aan binnensport doen. Dat betekent dat Irving zolang hij geen vaccin heeft genomen niet voor de Nets kan uitkomen in thuiswedstrijden. De clubleiding maakte deze week bekend dat Irving helemaal geen onderdeel is van de ploeg zolang hij slechts op parttimebasis inzetbaar is.
,,Kyrie heeft een persoonlijke keuze gemaakt en we respecteren dat. Op dit moment weerhoudt zijn keuze hem ervan een volledig lid van het team te kunnen zijn en we staan geen teamleden toe om actief te zijn op basis van parttime beschikbaarheid”, aldus manager Sean Marks.
Irving speelt sinds 2019 voor Brooklyn Nets. Hij kwam daarvoor uit voor Cleveland Cavaliers, waarmee hij in 2016 kampioen van de NBA werd, en Boston Celtics. ,,Het gaat niet om de Nets, niet om de organisatie, niet om de NBA en niet om politiek. Het gaat puur om vrijheid, dat ik zelf kan beslissen wat ik doe”, aldus Irving. Stoppen met basketballen wil hij zeker niet. ,,Ik ga deze sport niet zo verlaten. Er is nog steeds zoveel werk te doen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Topsporters worden min of meer gedwongen tot vaccineren: Kyrie Irving kan zelfs miljoenen aan salaris mislopen
De internationale sport worstelt meer en meer met een vaccinatieverplichting. Dat zet sceptische sterren als Novak Djokovic en Kyrie Irving voor het blok. -
Nienke Brinkman via CPC Loop Den Haag naar Boston
Nienke Brinkman heeft de NN CPC Loop Den Haag op zondag 12 maart in haar programma opgenomen. De halve marathon past in haar voorbereiding op de marathon van Boston. -
Ongevaccineerde Kyrie Irving mag niet meetrainen bij de Brooklyn Nets
Kyrie Irving van de Brooklyn Nets mag geen wedstrijden spelen of trainen met het team totdat hij gevaccineerd is tegen het coronavirus. Dat heeft de ploeg uit de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA gezegd in de rel rondom de vaccinatiestatus van de profbasketballer. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
Oud-wereldkampioen freestyleskiën Smaine (31) sterft bij lawine: ‘Hij werd 50 meter door de lucht geslingerd’
Voormalig freestyleskiër Kyle Smaine is zondag overleden bij een lawine in Japan. De oud-wereldkampioen was in de buurt van Nagano aan het skiën toen hij samen met een aantal andere buitenlanders werd overvallen door de lawine. -
-
-
LeBron James na nieuwe mijlpaal bijna topscorer aller tijden in NBA
LeBron James heeft een volgende flinke stap gezet naar het behalen van het NBA-record van meeste punten aller tijden. De 38-jarige Amerikaan van Los Angeles Lakers was tegen rivaal Los Angeles Clippers goed voor 46 punten, wat toch niet genoeg was voor de overwinning (115-133). -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?