Lieke Klaver klopt Femke Bol en pakt nationale titel op 200 meter
Lieke Klaver heeft bij de NK atletiek in Apeldoorn de nationale titel op de 200 meter gegrepen. Met een tijd van 22,74 bleef ze Femke Bol (23,05) en titelverdedigster Jamile Samuel (23,24) voor.
Klaver had met haar tijd van 22,71 in de series zaterdag voldaan aan de limiet voor de WK. Ze had zich eerder al geplaatst voor de WK op de 400 meter. Die afstand slaat ze bij de NK over.
Nadine Visser pakte goud op de 100 meter horden. Ze zette een tijd neer van 12,77 en dat was sneller dan de 12,84 in de series. Zoë Sedney werd tweede (13,09) voor Eefje Boons (13,47). De titel bij de mannen op de 110 meter horden ging naar Timme Koster in 13,80.
Liemarvin Bonevacia won de nationale titel op de 400 meter in 45,34. Hij klopte Isayah Boers (46,02) en Ramsey Angela (46,44). Bonevacia moet nog voldoen aan de limiet voor de WK in Eugene van 44,90. Daar bleef hij boven.
De titel bij de vrouwen ging naar Hanneke Oosterwegel. Die bleef met 53,52 Andrea Bouma (53,61) en Anne van de Wiel (54,08) voor. Klaver, Bol en Lisanne de Witte deden niet mee.
Mustafa Hassan Mahamuud verraste Taymir Burnet op de 200 meter. Met 20,90 pakte hij de titel. Burnet moest met 21,03 genoegen nemen met het zilver. Onyema Adigida pakte met 21,14 het brons.
Maureen Koster won de nationale titel op de 1500 meter in 4.12,32. Bij de mannen ging de titel naar Noah Baltus in 3.41,90.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
EK Zwemmen
Roemeense zwemsensatie David Popovici (17) duikt onder wereldrecord op koningsnummer
De Roemeen David Popovici heeft op de derde dag van de Europese zwemkampioenschappen (langebaan) in Rome het dertien jaar oude wereldrecord op het koningsnummer de 100 meter vrije slag verbeterd. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
Britse atletiektrainer levenslang geschorst na seksueel wangedrag: ‘Het zijn grove schendingen’
De gerenommeerde Britse atletiektrainer Toni Minichiello is levenslang geschorst vanwege seksueel wangedrag. Een door de Britse atletiekbond UK Athletics ingestelde tuchtcommissie heeft hem schuldig bevonden aan het maken van seksueel getinte opmerkingen richting atleten en het ongewenst aanraken van sporters. -
Volleybalcoach Saskia van Hintum terug naar de kust: ‘Zand of zaal, ik sta open voor alles’
Saskia van Hintum maakt zich op voor weer een dagje strand. In Beach Stadium The Hague bereidt de talentcoach haar pupillen voor op het komende NK beachvolleybal.
-
Acht hechtingen in bovenbeen Duitse Gina Lückenkemper na gouden EK-race op 100 meter
De Duitse atlete Gina Lückenkemper, die dinsdag verrassend Europees goud veroverde op de 100 meter, is een twijfelgeval voor de estafetteploeg op de 4x100 meter. Ze moest kort na de finale in het Olympiastadion van München naar het ziekenhuis om een diepe snee in haar been te laten verzorgen. Er moesten acht hechtingen in. -
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
Dafne Schippers pakt op 100 meter nipt haar zevende nationale titel
Atlete Dafne Schippers heeft met miniem verschil haar zevende nationale titel op de 100 meter gepakt. In de finale op de NK in Apeldoorn ging Zoë Sedney lange tijd aan de leiding, maar de finish van Schippers was beter.