Verrassend wereldbekergoud voor Jens van 't Wout, geen medaille voor shorttracksters
Jens van ‘t Wout heeft bij wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City verrassend de 1500 meter gewonnen. De 21-jarige Nederlander reed in de finale vier ronden voor het einde weg bij zijn concurrenten en gaf die voorsprong niet meer uit handen.
Voor Van ‘t Wout is het zijn eerste zege in de wereldbeker. Sjinkie Knegt was veroordeeld tot de B-finale. De Fries eindigde daarin als vijfde. Friso Emons strandde in de halve finales.
Op de 500 meter wisten de Nederlanders zich niet voor de eindstrijd te plaatsen. Melle van ‘t Wout, Kay Huisman en Itzhak de Laat werden in de kwartfinales uitgeschakeld.
Geen medaille voor shorttracksters
De Nederlandse shorttracksters zijn er zaterdag niet in geslaagd om een medaille te pakken tijdens de wereldbeker in Salt Lake City. Michelle Velzeboer reed als enige een finale, op de 1500 meter.
De 19-jarige Velzeboer eindigde in haar eerste finale in de wereldbeker als vierde. Rianne de Vries strandde op die afstand in de halve finales. De Zuid-Koreaanse Gilli Kim greep goud, voor de Duitse Anna Seidel en Zuid-Koreaanse Minjeong Choi.
Op de 500 meter wisten Suzanne Schulting (die vrijdag nog een wereldrecord reed op de 1000 meter), Xandra Velzeboer en Yara van Kerkhof niet door te dringen tot de eindstrijd. De drie vrouwen kwamen niet verder dan de halve finales. Schulting en Velzeboer werden allebei gediskwalificeerd.
Op de gemengde aflossing wist Nederland evenmin een medaille te pakken. Schulting gleed in de finale enkele ronden voor het einde onderuit. Xandra Velzeboer, Itzhak de Laat en Jens van ‘t Wout waren de andere drie rijders in het team van Oranje.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Schulting snelt in eerste wereldbeker shorttrack meteen naar goud
Suzanne Schulting heeft bij de eerste wereldbeker shorttrack van dit seizoen meteen toegeslagen. De drievoudig olympisch kampioene won in het Canadese Montreal de 1500 meter. -
PREMIUM
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
Nederland in 2024 voor de vierde keer gastheer EK beachvolleybal
Het Europees kampioenschap beachvolleybal wordt in 2024 gehouden in Nederland. De nationale bond Nevobo en de Europese bond CEV melden dat het toernooi voor mannen en vrouwen wordt gehouden van 12 tot en met 18 augustus, meteen na de Olympische Spelen van Parijs. De speelsteden worden komend voorjaar bekendgemaakt. -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
Wereldbeker Montreal
Xandra Velzeboer wint shorttrackgoud op 500 meter in Nederlands record, Suzanne Schulting slaat ook toe
Xandra Velzeboer heeft bij de wereldbekerwedstrijden shorttrack in Montreal twee individuele gouden medailles veroverd. Nadat ze zaterdag al de 1000 meter had gewonnen, zegevierde ze zondag ook afgetekend op de 500 meter.
-
Kimberley Bos houdt zicht op historische medaille bij WK skeleton
Skeletonster Kimberley Bos staat halverwege het WK in het Zwitserse St. Moritz op de vierde plaats. De 29-jarige Edese zakte na de tweede run van de tweede naar de vierde plek en heeft 0,54 seconde achterstand op de Duitse Susanne Kreher. -
-
-
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Gary ‘Beer van Gramsbergen’ Hekman wint op Weissensee na periode vol twijfel
Hij stond op het punt om af te zwaaien als marathonschaatser. Een verloren (corona)jaar en een seizoen met ziekte brachten Gary Hekman (34) aan het twijfelen. De ‘Beer van Gramsbergen’ knokte terug en bekroonde dat zondag met de nationale titel op de Weissensee.