Autofabrikanten houden het voor gezien in de Formule E
Steeds meer autofabrikanten houden het voor gezien in de Formule E: de elektrische variant van de Formule 1. Na Audi stopt nu ook BMW met deelname aan het elektrische racekampioenschap.
Slechts enkele dagen nadat Audi meldde dat het na het komende seizoen stopt met haar Formule E-deelname, laat BMW weten eveneens de handdoek te werpen. Na het seizoen van 2020/2021 is het over en uit. BMW heeft er dan zeven jaar in de raceklasse op zitten, waarin het met haar BMW i Andretti Motorsport-team meermaals won en podiumplaatsen pakte.
De raceklasse is volgens BMW van grote waarde geweest voor de ontwikkeling van elektrische personenauto’s. In de de Formule E werken autofabrikanten vooral aan energiemanagement. De opgedane inzichten en innovaties op dat gebied kunnen niet alleen de FE-auto verbeteren, maar ook worden overgeheveld naar productiemodellen. De technici achter de Formule E-auto nemen hun kennis mee naar de R&D-centra van het merk. Volgens BMW heeft de Formule E hierin inmiddels haar meerwaarde wel bewezen en is dit nu ‘volledig benut’. Meer valt er kort gezegd niet te halen voor BMW, zo impliceert men. Ongetwijfeld speelt het kostenplaatje stiekem ook wel een rol bij het aanstaande vertrek.
De afgelopen twee seizoenen waren het meest succesvol voor het aan BMW gelinkte Andretti-team. In het seizoen 2018/2019 eindigde het als vijfde bij de constructeurs. Afgelopen seizoen boekte het team ook drie overwinningen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
-
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Rij-impressie
Plankgas met de elektrische Jaguar I-Pace e-Trophy racewagen
Jaguar wil meer publiciteit voor zijn elektrische raceklasse e-Trophy, die het voorprogramma vormt van de Formule E. Daarom besloot het merk een beperkt aantal journalisten zelf te laten racen op het circuit. Onze autoredactie was erbij. -
Goedkoop, klein en elektrisch: dit is de Volvo EX30
Volvo’s nieuwste SUV krijgt een voor dit merk verrassend lage prijs. De volledig elektrische EX30 wordt begin volgend jaar leverbaar vanaf 36.795 euro, waarmee hij betaalbaarder is dan een beoogde concurrent zoals de Peugeot e-2008. Hoe kan dat? -
Autotest
Goedkoopste elektrische auto van Nederland krijgt ruim 40 procent meer vermogen
Dacia lanceert de Spring EV 65, een bijna 50 procent krachtigere versie van de goedkoopste elektrische stadsauto van Nederland. Helaas blijft het ‘springerige’ karakter van het onderstel ongewijzigd.
-
Vieze lucht in je auto? Dit is vaak de oorzaak
-
-
-
Liège in plaats van Luik? No way! Nieuwe verkeersborden bij Antwerpen moeten weg
Bij Antwerpen is een peperdure nieuwe weg geopend, maar alle aandacht gaat naar vier verkeersborden: daar staat Liège op in plaats van Luik. En dat kan volgens de Vlaamse regering absoluut niet. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.