Dit is opnieuw de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota Corolla is voor het derde jaar op rij de bestverkochte auto ter wereld. Van dit model werden volgens website Focus2move afgelopen jaar 1.134.262 exemplaren verkocht.
Delen per e-mail
De verkoop van de Toyota Corolla daalde mede door de coronacrisis met maar liefst 8,8 procent. Toch is deze Toyota het enige model dat vorig jaar meer dan een miljoen keer de showroom uitreed. Op plek 2 staat ook een Toyota, namelijk de RAV4. Vreemd genoeg werden er daarvan 1,9 procent meer verkocht, zodat het totaal uitkwam op 971.516 exemplaren.
Op plek 3 vinden we de Honda CR-V met 705.651 verkochte exemplaren (een daling van 13,2 procent), gevolgd door de Honda Civic met 697.945 exemplaren (-16,3 procent) en de Volkswagen Tiguan met 607.121 auto's (-18,8 procent). Op 6 staat de Toyota Camry, op 7 de nieuwkomer Nissan Sylphy en op 8 de VW Golf. Die is met een verkoopdaling van bijna 29 procent de grootse zakker in de lijst. De plekken 9 en 10 zijn voor de Volkswagen Lavida en de Hyundai Tucson.
Toyota haalt in 2020 ook Volkswagen in als grootste automerk met in totaal 7,86 miljoen verkochte auto's. Volkswagen blijft steken op 5,73 miljoen voertuigen. Op drie eindigt Ford met 4,18 miljoen eenheden, gevolgd door Honda met 3,97 miljoen auto's en Hyundai met 3,71 miljoen verkochte exemplaren. De top 10 wordt vervolmaakt door Nissan, Chevrolet, Kia, Mercedes en BMW.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De meeste verkeershufters hebben last van deze persoonlijkheidsstoornis
Knipperen met de lichten, rechts inhalen, voorrang nemen en bumperkleven: het zijn acties die bijna uitsluitend worden vertoond door personen met een narcistische rijstijl. De Duitse psycholoog Ralf Buchstaller legt uit wat de kenmerken zijn van deze wegpiraten. -
Autotest
Test Toyota Corolla: comeback van een wereldauto
Na een jarenlange afwezigheid is de Toyota Corolla terug in Nederland. ’s Werelds meest verkochte auto aller tijden maakt een veelbelovende comeback, als opvolger van de Auris. -
PREMIUM
Dochter van Lee Towers ‘koopt’ met familiebedrijf Nederlands grootste sportwagenfabriek
Claudia Vrolijk-Huijzer wordt met haar familiebedrijf de nieuwe eigenaar van Burton Car Company, Nederlands grootste sportwagenfabriek uit Zutphen. Het bedrijf neemt 75 procent van de aandelen over van de broers Iwan en Dimitri Göbel. Op het industrieterrein van Zutphen bouwen de broers al jaren sportwagens op het onderstel van een lelijke Eend. -
PREMIUM
Groot ego en weinig zelfreflectie: dit zijn de verkeershufters die door Rotterdam scheuren
Ze zijn man, jonger dan 25, laagopgeleid en eigenwijs. Ze beschikken over een groot ego, van zelfreflectie hebben ze nog nooit gehoord. Om wie het hier gaat? Om de verkeershufter. Dat blijkt uit een eerste verkenning van het fenomeen, waar in Rotterdam volop over wordt geklaagd. -
Verkiezing ‘Elektrische Auto van het Jaar’ kent deze keer drie winnaars
De Volkswagen ID.3, Tesla Model 3 en Audi E-tron zijn alle drie gekozen tot Elektrische Auto van het Jaar. Zij zijn elk winnaar in een aparte categorie in de jaarlijkse verkiezing die georganiseerd wordt door de Vereniging Zakelijk Rijders, in samenwerking met Eneco eMobility, LeasePlan en AutoWeek.
-
Alwéér een Toyota van Suzuki: nieuwe Swace is eigenlijk een Corolla
Suzuki brengt dit jaar het ene na het andere nieuwe model uit, dat eigenlijk een Toyota is. Vandaag werd de Swace onthuld: een flinke stationwagon die een zinvolle aanvulling is op het Suzuki-programma. Hij lijkt als twee druppels water op de Toyota Corolla. Onlangs maakte de Across zijn debuut: een SUV die eveneens een kloon van een Toyota bleek te zijn: de RAV4. -
De geur van nieuwe auto’s is lekker, maar er zit wel een heel naar luchtje aan
De geur van nieuwe auto’s is zo kenmerkend en blij makend, dat er zelfs luchtverfrissers bestaan die deze geur weer aan je auto kunnen toevoegen wanneer deze is verdwenen. Helaas kunnen de stoffen die deze lucht veroorzaken kankerverwekkend zijn, zo blijkt uit recent onderzoek. -
‘Back from the past’: elektrische DeLorean DMC-12
De film Back to the Future heeft waarschijnlijk de beroemdste filmauto aller tijden opgeleverd. Deze DeLorean DMC-12 keert binnenkort terug als elektrisch aangedreven replica in beperkte oplage.