Lamborghini geeft zich gewonnen in strijd met elektrische auto's
Lamborghini gaat niet meer proberen elektrische auto’s te verslaan als het gaat om pure snelheid. Volgens een topman is het onmogelijk elektrische auto's te kloppen qua acceleratie. Het Italiaanse merk focust daarom vooral op zaken als wegligging en dynamiek.
Lamborghini’s staan bekend om hun waanzinnige acceleratie. Maar het merk ziet die eigenschap niet meer als bepalend voor de kwaliteit van een exemplaar. Tegen de Australische website Car Advice zegt de nieuwe baas van Lamborghini Asia Pacific, Francesco Scardaoni, dat de rijeigenschappen en dynamiek voortaan sleutelfactoren zijn om te bepalen hoe goed een auto is.
,,Tien jaar geleden vormden de topsnelheid, acceleratie en daarna pas de ‘handling’ de top drie van belangrijkste parameters om te bepalen hoe goed een Lamborghini is”, zegt Scardaoni. ,,Vervolgens werd de topsnelheid minder belangrijk en met de komst van elektrificatie is ook de acceleratie steeds minder van belang.” Scardaoni verwijst naar auto's als de Tesla Model S Plaid, die binnen 2,1 seconden van 0 naar 100 kilometer per uur kan sprinten.
Hij stelt dat snelle acceleratie niet zaligmakend is - er is meer. Wat volgens hem nu het verschil maakt, zijn de rijeigenschappen van een auto. Daar zet het merk voortaan nog meer op in. ,,Want als je auto snel is, maar zwaar en log in de bochten, kun je geen plezier beleven aan echt snel rijden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nachtmerrie: koper haalt nieuwe Lamborghini op, 20 minuten later is auto van 2 ton total loss
Voor autoliefhebbers een magisch moment: na jaren sparen eindelijk je droomauto aanschaffen en hiermee zo trots als een pauw wegscheuren uit de showroom. Voor een kersverse eigenaar van een ronkende Lamborghini draaide zijn beoogde droomdag uit op een regelrechte nachtmerrie. -
Waarom mysterieus verkeersteken voor boetegevaar zorgt in Duitsland
Iedereen die ooit in Duitsland of Oostenrijk is geweest, heeft ze vast weleens gezien: wit-rood-witte markeringen op straatlantaarns. Het zijn één van de oudste verkeersmarkeringen van Duitsland. Wie bij een paal met zo'n markering parkeert loopt het risico bekeurd te worden. -
PREMIUM
Gehandicaptenverzorgster scoort aan lopende band parkeerbonnen: ‘Gemeente moet oplossing bedenken’
Weinig mensen zullen zo veel parkeerbonnen krijgen als de Dordtse Annemieke Ooyen. Soms gaan er weken voorbij dat ze er geen één krijgt, soms kan ze in een maand 300 euro aftikken. De zorg voor ernstig gehandicapte mensen maakt dat ze lang niet altijd volgens de boekjes kan parkeren. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
Adrian (5) gaat op pad met familie-auto, krijgt ritje in Lamborghini als beloning
De vijfjarige Adrian Zamarripa werd aangehouden, nadat hij was weggereden met de SUV van zijn ouders. Het ventje was onderweg om in Californië een Lamborghini te kopen, zo zei hij. Uiteindelijk kreeg hij toch een ritje aangeboden in een echte sportwagen van het exclusieve Italiaanse merk. -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUMuitgelegd
Waarom hardleerse automobilisten zonder rijbewijs keer op keer wéér de weg op kunnen gaan
Een 41-jarige automobilist werd vorige week van de weg geplukt in Leimuiden met een waslijst aan overtredingen. Sinds 2019 werd hij al zes keer aangehouden voor rijden zonder geldig rijbewijs en vijf keer van de weg gehaald vanwege rijden onder invloed van alcohol. Al drie keer is zijn auto in beslag genomen.