Met dit monster op wielen gaat de Duitse politie terroristen te lijf
De Duitse politie heeft 55 exemplaren van de Survivor R besteld bij de Duitse firma Rheinmetall. Deze monsters op wielen worden ingezet voor grensbewaking en de bescherming van luchthavens, treinverkeer en belangrijke staatsgebouwen.
Ze wegen 12.500 kilo per stuk, hebben een 6,9 liter zware dieselmotor aan boord die 340 pk sterk is en binnen is plek voor maar liefst elf personen. Er is keuze uit halfautomatische en volautomatische transmissies en met zijn topsnelheid van 100 kilometer per uur en actieradius van 800 kilometer, is dit politievoertuig overal snel inzetbaar.
Het speciale voertuig staat op een vierwiel-aangedreven vrachtwagenchassis van MAN en Rheinmetall vervaardigt de gepantserde carrosserie. De Survivor R vervangt het vorige model dat 35 jaar geleden werd geïntroduceerd. In eerste instantie worden twee testvoertuigen geleverd, waarna aan de hand daarvan de uiteindelijke definitieve configuratie wordt bepaald.
Uitrusting is geheim
De levering van de serievoertuigen moet in 2023 beginnen en in 2026 zijn voltooid. De fabrikant Rheinmetall neemt ook het onderhoud, de reparatie en de logistieke ondersteuning van de gepantserde personeelswagen voor haar rekening. Hoe deze Duitse ‘ME-busjes’ er precies uit gaan zien qua uitrusting is geheim. Wel kunnen bijvoorbeeld verstevigingen worden geleverd voor de ruiten en dankzij de extra verwarming en airconditioning zijn de voertuigen het hele jaar door comfortabel.
Onder de extra's vallen een speciale ram om gebouwen binnen te rijden, zoeklichten die ook op infrarood werken, mist- en irriterende gassystemen of een extreem krachtige lier. Beschermende ventilatie tegen nucleaire, biologische en chemische gassen is ook beschikbaar. Voor gericht gebruik tegen onbemande drones is er zelfs de speciale versie Survivor R C-UAS.
Minimaal 500.000 euro per stuk
De prijs van het voertuig is sterk afhankelijk van de apparatuur, configuratie, het aantal units en aanvullende diensten als service- en onderhoudscontracten en dus wil Rheinmetall daarover geen informatie geven. In een eerdere Survivor-order van de deelstaat Berlijn was er sprake van zo’n 500.000 euro per voertuig, dus dat bedrag kan veilig als ondergrens worden beschouwd.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Gewapend tegen de ergste vijanden: deze auto uit Tiel is voor niks en niemand bang
In Tiel maakt het Nederlandse bedrijf Defenture misschien wel het beste defensievoertuig ter wereld. Mariniers en commando’s maken graag gebruik van dit stoere terreinvoertuig par excellence. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUM
Terwijl auto’s gewoon voortrazen, wordt een nieuwe snelweg over het Terbregseplein getrokken
Rij over het Terbregseplein in Rotterdam en het kan je onmogelijk ontgaan: de verlengde A16 komt eraan. Terwijl auto’s gewoon voortrazen, wordt de nieuwe snelweg er in delen gebouwd en langzaam over het verkeersknooppunt heen getrokken. We namen een kijkje in deze bijzondere bouwput. -
Is het een beest, een stormram, een fort? Nee, het is de Bearcat: ‘Verzetten heeft geen zin’
Een stormram, een rijdend fort, een overrompelend beest. Dat zijn de Bearcat en zijn grotere broer de Bear. Monsterachtige pantservoertuigen waarmee de Dienst Speciale Interventies (DSI) zondag een erf in Lunteren bestormde.
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Groot onderhoud aan brug in A12 bij Utrecht gaat wéér tot files leiden: ‘Dit is een grote ingreep’
Opnieuw krijgen automobilisten te maken met ernstige verkeershinder op de A12 bij Utrecht. Kabels van de Galecopperbrug zijn versleten en nopen tot grootschalig werk, dat tot diep in 2024 duurt. -
Geld besparen? Dit zijn de 10 beste lifehacks voor je auto
Voor het schoonmaken van je auto hoef je niet altijd dure hulpmiddelen te gebruiken van de autospeciaalzaak. Vaak volstaan huishoudmiddelen en handige trucs voor een succesvolle voorjaarsschoonmaak en frisse auto.