Hisse Helden maken er een feestje van
HEESCH - De eerste editie van Hisse Helden Live leverde een gezellige avond op. De zaal van cultureel centrum De Pas in Heesch was zaterdagavond urenlang gevuld met een enthousiast publiek. Zestien artiesten speelden afwisselde muziek, waarop flink meegezongen en gedanst werd.
Het plan was om vorig jaar al een editie van Hisse Helden te houden. Een coverband zou alle nummers spelen, maar deze band viel uit elkaar. De plannen moesten in de ijskast, want het was te laat om nog een andere band te regelen. ,,Gelukkig was er geen geld mee gemoeid", zegt een van de organisatoren, Jochem Goossens. De drummer van de band is de spil tussen de organisatie en muzikanten. Hij stelde de nieuwe band samen op basis van bekenden uit het wereldje. Goossens kent dus de kwaliteiten van alle deelnemers.
Tekst gaat verder onder foto.
Op het podium staat een vaste band, die bijna ieder nummer speelt. Soms komt er ondersteuning van blazers. Verschillende solisten brengen verrassende medleys en duetten. Alle muzikanten hebben maar een keer of vijf gerepeteerd met elkaar. Toch merkt het publiek niets van kleine foutjes. ,,Het was leuk dat iedereen geïnteresseerd bleef kijken", spreekt toetsenist Dirk van Kronenburg. ,,Er was een goede sfeer voor publiek en muzikanten onder elkaar."
In het begin is de sfeer in de zaal wat tam. Het optreden van The Blues Brothers is een kantelpunt. Bezoekers laten hierna steeds meer danspasjes zien en zingen meer mee op de muziek. Een van de opvallendste momenten van de avond is wel de drumsolo van Melvin. Een jongen met autisme, die veel mensen in Heesch kennen. Hij wilde zelf graag drummen en kreeg daar nu de kans voor. Aan het eind van de avond worden de initiatiefnemers in het zonnetje gezet. Daarnaast applaudisseert het publiek luid bij de vraag of er een editie 2018 moet komen. Volgens organisator Goossens was het zeker een succes.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zwembad Wildhorst zonder fiat verbouwd tot fraaie feestzaal
HEESWIJK - Het oude zwembad bij De Wildhorst is verbouwd tot feestzaal. Een bijpassende vergunning wil de gemeente Bernheze echter nog niet geven. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
70 procent personeel is nu beetje eigenaar ziekenhuis Bernhoven
UDEN - Zo'n 70 procent van het personeel van Bernhoven in Uden is mede-eigenaar geworden van het ziekenhuis. Zij kregen een gratificatie in de vorm van een obligatielening en konden ook nog extra obligaties kopen. In totaal kochten medewerkers voor 250.000 euro aan obligaties.
-
Vorstenbosch verlangen komt na tien jaar uit: bouw MFA van start
VORSTENBOSCH - De Vorstenbossche gemeenschap heeft er bijna tien jaar op moeten wachten. De bouw van de nieuwe multifunctionele accommodatie (MFA) naast de Stuik start vrijdagochtend. Voor deze feestelijke gelegenheid trok wethouder Rien Wijdeven donderdagavond alvast samen met het echtpaar Kanters symbolisch een doek omlaag. -
Judoka Sanne van Dijke scheurt binnenband elleboog af
Het lijkt er niet op dat judoka Sanne van Dijke in 2018 nog in actie gaat komen. De 23-jarige Heeswijk-Dintherse, die uitkomt in de klasse tot 70 kilogram, heeft de binnenband van haar elleboog afgescheurd. Dat blijkt uit een MRI-scan. -
PREMIUM
Brabantse natuur smacht naar regen, heel veel regen
NISTELRODE - Warm nazomerweer en aanhoudende droogte drukken een stempel op Brabantse natuurgebieden. Kenners delen hun zorgen en hopen op een kletsnat najaar. ,,We hebben regen nodig, en veel ook!”