21-jarige vrouw uit Epe komt om het leven nadat auto tussen twee vrachtwagens belandt
Bij een zwaar ongeluk op de A28 richting Zwolle is een 21-jarige vrouw uit Epe overleden. De personenauto waarin zij als bijrijder zat kwam klem te zitten tussen twee vrachtwagens. De bestuurster, een 59-jarige vrouw uit Epe, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
De plek van het ongeluk werd tientallen meters lang afgezet met schermen om de schokkende situatie met het autowrak aan het zicht te onttrekken.
De A28 is flinke tijd afgesloten geweest. Op veel wegen rondom Zwolle ontstonden files. Richting Kampen, maar ook op de A50 tussen Heerde en Kampen-Zuid stond naar aanleiding van het ongeluk een file van ruim een half uur.
Het ongeluk gebeurde vlak voor de afrit Zwolle-Zuid. Verkeer kan niet via de A28 richting Zwolle, de weg is afgesloten om ruimte te geven aan de hulpverlening en onderzoek.
File van kijkers
Aan de andere kant van de weg ontstond een kijkersfile. Achter het ongeluk stond lange tijd een flinke file, maar dat verkeer is inmiddels weggeleid, meldt Rijkswaterstaat. ,,De politie gaat onderzoek doen naar het ongeluk en de weg blijft voorlopig vanaf knooppunt Hattemerbroek dicht.’’
Meerdere brandweerwagens, ambulances en politieauto's spoedden zich naar de plek van het ongeluk. Een traumahelikoper landde midden op de snelweg.
De situatie werd opgeschaald naar een zogeheten ‘GRIP1’. GRIP staat voor ‘Gecoördineerde regionale incidentbestrijdingsprocedure’. Dit komt volgens de Politie Overijssel doordat er samenwerking tussen verschillende hulpdiensten nodig was. ,,Voor het onderzoek naar de toedracht van het ongeluk komt Forensisch Opsporing Verkeer naar de locatie van het ongeval, net als agenten van het droneteam.’’
Rijkswaterstaat meldde dat de snelweg naar verwachting om 16.00 uur weer zou worden vrijgegeven, maar de weg werd al eerder dan verwacht weer vrijgegeven. Achter het ongeluk stond lange tijd een file van ruim 4 kilometer met een vertraging van 35 minuten.
De chauffeurs van de vrachtwagens zijn meegenomen naar het politiebureau voor verhoor.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen? -
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee. -
PREMIUM
Arriva wil meer ruimte op het spoor en is rechtszaak gestart: ‘Denken dat wij het beter kunnen’
Wordt de Arriva-trein straks net zo veel gezien als de bekende geel-blauwe NS-treinen in Nederland? Arriva wil meer ruimte op het spoor en voert daar een rechtszaak over. Vier vragen over de zaak. -
PREMIUM
Doorbraak: goedkope en snelle waterstofproductie bij toeval ontdekt
Wetenschappers van de Universiteit Twente hebben een grote doorbraak bereikt bij de omschakeling naar schone energie. Ze hebben een manier ontwikkeld die het makkelijker en efficiënter maakt om waterstof, waarin energie kan worden opgeslagen, te winnen uit water.Enschede -
PREMIUM
Lieve Debby: ‘Mijn vriendin woont in Zweden, heeft onze relatie wel kans van slagen?’
Samenwonen lijkt een nobel streven, maar in de praktijk valt het toch vaak tegen, stelt Debby Gerritsen, relatie- en liefdesspecialist. Ook ons seksleven kan heus welig tieren als je niet bij elkaar in bed ligt.
-
PREMIUM
Michelle liet héél even haar auto draaien toen dieven toesloegen: ‘M’n man draaide zich stomverbaasd om’
Ze stonden raar te kijken: eerst Zoe Meijer in Losser en een halfuur later ook Michelle Groenhuijzen een stukje verderop in Enschede. Terwijl ze héél even hun auto’s stationair lieten draaien, werden ze onder hun neus vandaan gestolen. Vlak na elkaar in dezelfde regio: dat lijkt té toevallig, vindt ook de politie.Losser, Enschede -
-
-
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Gezondheidsraad adviseert: bied zorg- en onderwijspersoneel griepvaccin aan
Bepaalde groepen werknemers zouden via hun werkgever vaccinatie tegen de griep aangeboden moeten krijgen. Daarbij gaat het om zorgmedewerkers, maar ook mensen die werken in bijvoorbeeld het onderwijs, het openbaar vervoer en de kinderopvang. Dat schrijft de Gezondheidsraad in een advies aan het kabinet.