Aanhoudingen op meerdere plaatsen voor oproepen tot rellen
De politie heeft meerdere mannen aangehouden op verdenking van opruiing en het oproepen tot rellen in verschillende plaatsen in Nederland. De verdachten riepen via sociale media en WhatsApp-groepen onder meer op om te gaan rellen in Lopik, Roermond en Utrecht.
Een 17-jarige verdachte uit Zeist kreeg een onlinegebiedsverbod voor het oproepen tot onlusten in Utrecht via sociale media. Hij mag op geen enkele manier online aanleiding geven tot ongeregeldheden in de stad. Als hij dit toch doet, krijgt hij een dwangsom van 2500 euro opgelegd. Het is volgens de gemeente de eerste keer dat zo’n onlinegebiedsverbod door de burgemeester wordt opgelegd. Burgemeester Sharon Dijksma kan zo het probleem in de kiem smoren, zegt ze. “Wij zien steeds vaker online-oproepen die leiden tot wanordelijkheden en rellen. Met deze gerichte interventie pakken we dit gedrag bij de bron aan.”
De aangehouden verdachten van opruiing in Lopik zijn een 15-jarige jongen en drie mannen van 28, 31 en 46 jaar uit die Utrechtse plaats. De politie wist de verdachten te traceren en op te pakken. Zij zijn allen aangehouden op verdenking van opruiing en het aansporen tot geweld.
Een 22-jarige man uit Herkenbosch werd opgepakt omdat hij online opriep tot rellen in Roermond. Afgelopen zaterdagavond braken in de Roermondse wijk de Kemp rellen uit, waarbij tientallen meest minderjarige relschoppers zwaar vuurwerk naar de politie gooiden en brand stichtten. Burgemeester Rianne Donders stelde een noodverordening in. De politie arresteerde tijdens de rellen twaalf mensen.
Een 32-jarige man uit Hilversum is aangehouden door de politie vanwege opruiing. Via sociale media zou hij onder meer hebben opgeroepen tot geweld tegen de politie en de overheid. Of de man ook opriep tot rellen is niet bekendgemaakt. De Hilversummer werd donderdagavond aangehouden en zit vast voor verhoor.
Naast de 17-jarige jongen uit Zeist werd ook een leeftijdsgenoot uit Beverwijk aangehouden voor het oproepen tot rellen. Beiden zouden op sociale media “dreigende en opruiende uitlatingen” hebben geplaatst, aldus de politie. De tiener uit Zeist werd donderdagavond aangehouden. De Beverwijkse jongen deed ook bedreigingen aan leden van het kabinet. Hij werd vrijdagochtend aangehouden in het huis waar hij woont.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Laat Shell-medewerker na megawinst de kurken ploppen? ‘Zoveel geld is niet uit te leggen’
Een nieuwe televisie, verbouwing van de badkamer of toch die extra vakantie? Gaan de duizenden Shell-medewerkers, na bekendmaking van de megawinst van 38 miljard euro, nu handenwrijvend naar de MediaMarkt, tegelboer of het reisbureau om hun bonus stuk te slaan? ,,Zoveel geld. Het is bijna niet uit te leggen.” -
PREMIUMBeatrix jarig
Beja lijkt als twee druppels water op prinses Beatrix: ‘Weet zeker dat ik verre familie van haar ben’
Prinses Beatrix viert vandaag haar 85ste verjaardag. De Woerdense Beja Bakker viert die dag met haar mee. Al haar hele leven wordt ze beschouwd als lookalike van de oud-koningin. ,,Ik heb al heel wat mensen voor de gek gehouden.” -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM
Luxe lunches, een tuin voor 128.000 euro en met zoons naar Ajax: aannemer (67) kocht ambtenaren om
De aanleg van een tuin à 128.000 euro, luxe lunches en bezoekjes aan Ajax. Twee ambtenaren van de gemeente Alphen werden op deze manier voor bijna twee ton in de watten gelegd door een aannemer (67) uit Bodegraven. Hij bezorgde zichzelf zo extra klussen en een streepje voor op concurrenten. -
met Video
Grote Nederlandse plofkraakbende opgerold, groep sloeg meer dan 50 keer toe in Duitsland
Met razendsnelle auto’s vol explosieven reden ze tientallen keren vanuit Nederland naar Duitsland, om geldautomaten op te blazen. Buit: meer dan 5 miljoen euro. Deze week hield de politie in onder meer Utrecht en Amersfoort negen verdachten aan, die ruim vijftig plofkraken zouden hebben gepleegd.
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
CBS: in laatste twee weken januari geen oversterfte meer
In de laatste twee weken van januari was er geen sprake van oversterfte in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het is voor het eerst in bijna een jaar dat er meerdere weken geen oversterfte werd geregistreerd, aldus het CBS. Vorig jaar was dat alleen in het voorjaar, één week in mei en één week in september het geval.