Aantal aanrijdingen op onbewaakte overwegen baart ProRail zorgen: 'Niet meer van deze tijd’
videoHet aantal gevaarlijke situaties op onbeveiligde overwegen blijft ondanks corona onverminderd hoog. Dit jaar zijn er al 25 bijna-aanrijdingen en vier echte botsingen geregistreerd, maakt ProRail vandaag bekend. De spoorbeheerder is bezorgd en wil de overwegen versneld laten weghalen.
Aanrijdingen op onbeveiligde overwegen zorgen voor grote schade en het risico op slachtoffer is groot. Zo kwam afgelopen mei een 58-jarige NS-machinist om het leven toen zijn trein bij het Drentse Hooghalen op de kiepwagen van een tractor botste. Twee reizigers raakten licht gewond. Bij een andere overweg raakte bij een botsing een automobilist zwaar gewond.
Naast het aantal echte aanrijdingen staat het aantal van 25 geregistreerde bijna-botsingen. Dat is slechts het topje van de ijsberg, beklemtoont directeur overwegen Anne Zwiers, die vorig jaar werd aangesteld om het spoor veiliger te maken. Vaak melden machinisten gevaarlijke situaties niet als die net goed aflopen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMRECONSTRUCTIE
Hoe schutter John S. de veilige zorgboerderij in Alblasserdam veranderde in hel op aarde
Met lange rijen mensen, ontelbare tranen en een zwarte koets bracht Alblasserdam vrijdag een eerbetoon aan de 34-jarige Nathalie, die een week eerder omkwam bij de schietpartij op zorgboerderij Tro Tardi. Een terugblik op het drama dat zoveel leed teweegbracht. -
PREMIUMColumn
Ik gun alle Russische Dana Internationals, Conchita Wurst’s en Nikkie de Jagers in de dop een ruimer wereldbeeld
Debby Gerritsen schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
Eerste officiële zomerse dag; het warmst in Woensdrecht, morgen code geel in Brabant voor onweer
Vanmiddag werd de eerste officiële zomerse dag van het jaar, want de temperatuur kwam in De Bilt uit op 25 graden. De warmste plek was in Woensdrecht. Daar werd het 27,4 graden. Zomers weer en onweersbuien gaan in Nederland vaak hand in hand. Zo ook morgen. Het KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien en heeft code geel afgegeven voor onder andere onze provincie. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
FNV wil 150 miljoen euro voor mensen met langdurige Covid
Het kabinet zou 150 miljoen euro opzij moeten zetten voor mensen die in de zorg en het onderwijs werken en last hebben van langdurige Covid. -
Update
Kritiek op sluiten Ketheltunnel na ziekmeldingen, minister maant Rijkswaterstaat tot minder hinder
Het sluiten van de Ketheltunnel bij Rotterdam wegens personeelstekort komt Rijkswaterstaat op forse kritiek te staan. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Mark Harbers noemt de sluiting ‘erg vervelend voor weggebruikers’. ,,Dit is een uitzonderlijke situatie.”