‘Amerigo’, het paard van Sinterklaas is overleden: ‘Een uitzonderlijk dier’
Mentor, het paard dat jarenlang ‘Amerigo’ speelde bij intochten van Sinterklaas en ook in films en series waarin de Goedheiligman verscheen, is heengegaan. Het paard werd 27 jaar oud, laat zijn baasje Arjen de Jong weten. ,,Hij was uitzonderlijk braaf en trouw.”
Als de Sint in aantocht was, kroop Mentor steevast in zijn rol van trouwe schimmel. Hij kwam naast de intochten ook opdraven bij het Sinterklaasfeest in Ahoy en was te zien in de Club van Sinterklaas, Waar is het paard van Sinterklaas?, Het Gouden Hoefijzer en de bioscoopfilm Redbad.
,,Je kon dingen met hem doen die je normaalgesproken niet zo snel met een paard zou doen", legt zijn baasje uit. ,,In een goederenlift staan bijvoorbeeld, of Ahoy binnenlopen met 10.000 gillende kinderen. Dat zijn pittige dingen voor een paard. Maar hij had daarin zoveel vertrouwen en rust.”
‘Geen dwang’
Of die keer dat Mentor een klein meisje op zijn rug moest laten zitten voor in een Sinterklaasfilm. ,,Dat is vaak lastig, want je kunt er niet zelf naast blijven lopen. Daar bouwen ze vaak aparte sets voor. Maar hij bleef het rustig uitvoeren alsof hij het zelf had ingestudeerd.”
Ook in Redbad schitterde Mentor volgens De Jong, vooral in een scène waarin hij in een veld met honderd andere paarden moest rennen. ,,Hij moest daar zelf een route afleggen. Keurig deed hij dat. Hij deed zijn werk altijd puur op vertrouwen, er zat geen dwang bij.”
Pensioen
De laatste jaren genoot Mentor van zijn welverdiende ‘pensioen’ op manege Hippisch Centrum Muiderberg. ,,Hij liep lekker over het terrein”, legt de Jong uit. ,,Hij had een best bijzondere positie, want alle paarden staan normaal in een box, maar hij mocht loslopen. Hij was een beetje het erfpaard.”
Zijn gezondheid ging de afgelopen tijd achteruit. Uiteindelijk werd besloten het dier in te laten slapen. ,,Hij was in zijn koppie nog helemaal helder, maar zijn lijf was op.”
Het is een groot gemis voor hem en de manege waar Mentor rondhobbelde, zegt zijn laatste eigenaar. ,,Het is een gemengd gevoel. Je kijkt met trots terug, maar er is toch ook een stukje gemis. We hadden hem bijna vijftien jaar bij ons. Je mist een trouw en lief dier, een stukje gezelligheid. Hij heeft hier ook veel mensen vertrouwen gebracht in de lessen.”
De reacties op het overlijden van Mentor spreken wat De Jong betreft boekdelen: ,,Ik word niet snel gecondoleerd met een paard, maar dit is echt uitzonderlijk.”
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
met video
Huifkar met kampioenselftal kantelt: 20 gewonden, 4 mensen met ambulance naar ziekenhuis
Een huifkar achter een tractor is zaterdagavond gekanteld aan de Havezatensingel in Losser. Hierbij zijn meerdere slachtoffers gevallen, meldt de politie Overijssel. Het gaat om 20 gewonden van wie er 4 met de ambulance naar het ziekenhuis moesten. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Met video
Danny zoekt meisje dat in Deventer moet wegduiken voor berg water: ‘Het zal je kind zijn’
Ze kan nog schuilen achter haar fiets, maar of het echt heeft geholpen is de vraag. Een meisje in Deventer krijgt een grote plens water over zich heen nadat een busje uit een ondergelopen tunnel komt en langs haar rijdt. De eigenaar van dat bedrijfsbusje is nu naar haar op zoek om het goed te maken. -
Mogelijk komen meer moorden aan het licht dankzij nieuwe kansen voor forensisch artsen
In de toekomst komen er mogelijk meer moorden aan het licht dankzij een proef van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Forensisch artsen krijgen hierbij meer mogelijkheden om sterfgevallen uitgebreid te onderzoeken door de hulp van twee ziekenhuizen in te schakelen als de doodsoorzaak onduidelijk blijft. Dat is van belang ‘voor de nabestaanden, justitie en de gezondheidszorg’, aldus de NFI.
-
Opnieuw enorme drukte en lange wachttijden op Schiphol
Het is opnieuw erg druk op Schiphol. Volgens een woordvoerder zijn de rijen de hele dag langer doordat er minder beveiligingspersoneel is dan gepland. Schiphol noemt de ‘erg lange’ wachtrijen vervelend en vraagt begrip en geduld aan de reizigers. -
PREMIUM
Terrorismeverdachten spraken over Wilders ‘door de kop schieten’, toch komen ze vrij: hoe kan dat?
Een groep Eindhovense terrorismeverdachten komt volgende week (voorlopig) vrij. Zeer opmerkelijk, want ze worden verdacht van het voorbereiden van aanslagen, mogelijk op politici. Of was er juist weinig aan de hand? ,,Deze zaak is voer voor debat, de angst voor moslims leek de rechtszaal binnengeslopen.” -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan.