Ik wachtte de hele dag op telefoontje dat mijn vaccinatie niet door zou gaan
FRANK IN QUARANTAINENet als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 389. Lees alle eerdere afleveringen hier terug.
Delen per e-mail
Ik heb de hele dag gewacht op het telefoontje van mijn huisarts, die dan zou zeggen dat mijn vaccinatie niet doorgaat. Vanwege de trombosecommotie. Ik werd er onrustig van. Ik ging daarom maar wat lopen. Begin april 2021 en het stormt, hagelt en sneeuwt. Her en der worden al experts aangeklampt om dit verschijnsel te verklaren. Winter in de lente? Dat kan toch niet? Wat is er aan de hand in de wereld? Niets natuurlijk. Er is helemaal niets aan de hand. De lente is gewoon niet zo’n hysterisch mooi jaargetijde als we soms denken dat ze is. Een beetje on-weer hoort erbij.
Toch maakte ik me wel een beetje zorgen wat de hagel en de kou met de ontluikende knoppen aan de iele boompjes langs het water zouden doen. Maar ik keek ook met bewondering naar de snel veranderende luchten boven de stad, die dan weer helder waren met een plots felle zon, dan weer volgeschilderd in grote dwarse streken met dreigende, blauwdonkere wolken.
De halfstorm deed het water flink golven en ik keek naar het merkwaardige gedrag van de kokmeeuwen en de eenden, die erop dreven. Tientallen waren het er, hun snavel allemaal netjes in de wind gericht, hun oogjes dichtgeknepen. Niet alleen waaide het, ook de stroming was tegen ze. Toch slaagden ze er in op hun plek te blijven. Het water stroomde als het ware onder hen door. Het was zo’n gek gezicht. Je zou denken dat ze kennelijk onder water amechtig met hun poten tegen de stroom in aan het zwemmen waren, maar niets aan hun lijfjes duidde daarop. Doodstil lagen ze te dobberen. Een raadsel.
De wereld biedt soms mirakels mooie natuur, maar is op andere momenten een rotzooitje
Tot opeens alle kokmeeuwen (de eenden niet, die bleven op hun plek dobberen), omhoog fladderden en in een grote zwerm naar een plek 200 meter verderop vlogen. Of moet ik zeggen vliegzweefden, want dat was wat ze deden. Op en in en voor en tegen de wind in, om uiteindelijk in duikvlucht te gaan naar (zag ik later) de zielige resten van een McDonald’s-maaltijd, ik schat een dubbele hamburger met frites en een milkshake.
Kon ik er wat van leren? Ik betwijfel het. Behalve dat de wereld je soms mirakels mooie natuur biedt, maar op andere momenten ook maar een rotzooitje is.
Ze belde niet, de huisarts. Het kon wel eens doorgaan.
Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl
Bekijk hier onze video’s met tips voor als je thuiszit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvideo
OM heeft videobeelden van broers in moordzaak Lotte (14) uit Almelo
De twee broers uit Almelo die verdacht worden van betrokkenheid bij de dood van een 14-jarige Lotte begin dit jaar, blijven voorlopig nog in de cel. Ze moesten vandaag voor het eerst voor de rechtbank in Almelo verschijnen. Het ging om een voorbereidende zitting, achter gesloten deuren. Dat is omdat de jongens destijds minderjarig waren. De oudste broer is inmiddels 18 jaar, de jongste is 15. -
FRANK IN QUARANTAINE
Ik overwoog serieus een actiegroep op te richten: ‘Blijf van mijn AstraZeneca-vaccin af!’
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 386. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
FRANK IN QUARANTAINE
Ik moet zeggen: AstraZeneca, ik zou nog geen tweedehandsauto van ze kopen
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 385. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
VIDEO
Syrische asielzoeker moet lang de cel in voor oorlogsmisdaad: het vernederen van lijken
De Syrische asielzoeker Ahmad al Y. moet zes jaar de cel in voor oorlogsmisdaden. Hij heeft tijdens de Syrische burgeroorlog lijken van gesneuvelde tegenstanders vernederd door er tegen aan te schoppen en was lid van een terroristische organisatie, oordeelde de rechtbank Den Haag vanmiddag. -
Automobilist zwaargewond na ram tankstation op A29
Een automobilist is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een tankstation langs de A29 bij Mijnsheerenland. Op beelden is te zien dat hij de winkel bij de pomp is binnengereden.
-
Eerste terrasdag wordt aangenaam zonnig: ‘Een graadje minder zal niemand erg vinden’
De buitenterrassen gaan volgende week woensdag weer open. Is het dan ook terrasweer? Zeker wel, voorspelt Weerplaza. Verwacht niet in je T-shirt of korte broek weer aan het bier te kunnen, maar met een graadje of 15, een zonnetje en bescheiden wind zal het zeker aangenaam toeven zijn. -
frank in quarantaine
Wie is bij jou thuis de positieveling en wie de zwartkijker?
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 404. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
video
Dit zijn de versoepelingen op een rij
Premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge hebben vanavond tijdens de persconferentie zes versoepelingen aangekondigd. Volgens Rutte is het verantwoord om de eerste stap te zetten. Dit zijn de versoepelingen op een rij: