Katten beschoten, zwanen vermoord: dierenambulance moet steeds vaker uitrukken voor mishandeling
Het beschoten en overleden katertje Max uit Hardinxveld-Giessendam zorgde voor een schokgolf, maar staat volgens de dierenambulance niet op zichzelf. Steeds vaker moet er worden uitgerukt om dieren te helpen die door mensen in gevaar zijn gebracht. ,,Dit moet stoppen.”
Daar gaan we weer, dacht Gerrit de Boom van de Dierenambulance Vianen en omstreken, toen hij hoorde dat er weer katten waren beschoten in Hardinxveld-Giessendam. Zijn ambulance, actief in Culemborg, Gorinchem, Hardinxveld-Giessendam, Molenlanden en Vijfheerenlanden, werd niet opgeroepen om te assisteren, maar natuurlijk heeft hij de mishandelingen meegekregen.
Afgelopen vrijdag werd kater Max beschoten met een luchtbuks in de omgeving van de Binnendams in Hardinxveld-Giessendam. De kogel kwam via zijn hals in zijn longen terecht en het beestje raakte zo ernstig gewond, dat ze hem een spuitje moesten geven. Volgens wijkagent Wim van der Wal zijn er de laatste tijd ‘meerdere meldingen op het gebied van katten, uit dezelfde hoek’. ,,Dit is de tweede kat die is beschoten. Dit moet stoppen.’’
Excessen
Dat beeld herkent De Boom van de dierenambulance, al is hij niet specifiek bekend met meldingen uit Hardinxveld-Giessendam. Wel moeten hij en andere vrijwilligers steeds vaker op pad om dieren in nood te ontzetten, die door mensen zelf in gevaar zijn gebracht. ,,Dit soort excessen komt helaas steeds vaker voor’’, zegt hij.
In de regio kan hij zo een paar voorbeelden noemen. ,,Kinderen die met stokken op de snavels van vogels slaan, eendjes die zijn beschoten met pijlen en daar weliswaar niet dood aan zijn gegaan maar wel heel veel pijn hebben gehad. Paarden die worden verminkt omdat er stokken in hun achterste worden gestoken.’’ In Molenlanden werden enkele weken geleden drie zwanen vermoord en een zwaan beschoten.
Je kunt er met je hoofd niet bij dat mensen, kinderen, tot dit soort dingen in staat zijn
Wrede acties
Ook buiten de regio hoort De Boom schrijnende verhalen. ,,Bijvoorbeeld onlangs over een zwangere poes die was opgehangen in Lelystad. De moeder en haar ongeboren kittens hebben het niet overleefd.’’ En in Uden werd een broedende moedereend overgoten met frisdrank door twee jongens. Vervolgens werden acht van de tien eieren uit het nest kapot gegooid.
,,Het zijn bizarre zaken die we nu horen. Je kunt er met je hoofd niet bij dat mensen, kinderen, tot dit soort dingen in staat zijn.’’ Dergelijke wrede acties waren er mogelijk altijd al, maar volgens de dierenambulance gaat het nu van kwaad tot erger. De Boom vermoedt dat het gaat om kinderen en jongeren, die elkaars gedrag kopiëren en elkaar mogelijk ‘inspireren’ via sociale media.
‘Ouders moeten het niet weglachen’
Hij roept ouders op hierover met hun kinderen in gesprek te gaan. ,,Er is wel iets aan de hand met een kind dat een dier iets aan kan doen. Dat mag niet worden weggelachen. Daar moeten serieuze gesprekken over worden gevoerd. Op zijn minst moet een kind vermanend worden toegesproken, als zoiets gebeurt.’’
Eigenaren van huisdieren roept hij op om in elk geval altijd eventuele wondjes te checken, als een dier buiten komt. ,,Katten stoeien veel met elkaar, zeker in deze periode. Dat kan ook voor wondjes zorgen. Maar het is altijd goed om even te controleren of het dat is, of dat er misschien toch iets anders aan de hand is.’’
Kijk hier onze trending nieuwsvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: dit is de beste ventilator
Wat is de beste ventilator? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Jimmy is zijn koffer al een maand kwijt, maar er lijkt eindelijk goed nieuws te zijn
In de aankomsthallen op Schiphol staan nog steeds verdwaalde koffers. Maar er is hoop: achter de schermen zijn nieuwe medewerkers druk aan het scannen, ontdekte deze site tijdens een zoektocht naar bagage van een Canadese reiziger. -
PREMIUMhaaksbergen
Rechter noemde dochter N18-drama ‘beroepswappie’: ‘Gaat te ver, doet afbreuk aan professionaliteit’
De 36-jarige vrouw die afgelopen weekend zwaargewond werd gevonden bij het drama op de N18 bij Haaksbergen, werd eerder dit jaar door de politierechter uitgemaakt voor ‘beroepswappie’. Kan dat zomaar, of doet een dergelijke uitspraak afbreuk aan de professionaliteit en onafhankelijkheid van de rechterlijke macht? Experts reageren verdeeld. ,,Het is in elk geval ongebruikelijk.” -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past. -
PREMIUMRechtszaak
Bonnie en Clyde onder de e-bikedieven houden flink huis: ‘Moest voor mijn zieke oma zorgen’
Door de diefstal van meerdere peperdure e-bikes kregen Damo en Carlos de bijnaam ‘de Bonnie en Clyde onder de e-bikedieven’, maar van liefde blijkt geen sprake. Zij stal om voor haar zieke oma te zorgen, terwijl hij profiteerde van haar zwakte en simpelweg op rooftocht was.
-
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm. -
Vrouw in Roermond gedood door stalker die daarna zelfmoord pleegde
De dodelijke schietpartij in een woning in Roermond gistermiddag vond plaats in de relationele sfeer. Volgens de politie heeft de man de vrouw, die hij al een tijd stalkte, doodgeschoten en daarna zichzelf. -
PREMIUM
Kwart miljoen voor gouden tip over vermiste Jaïr (7): ‘Ik wéét dat-ie in leven is’
Hij was pas 7 jaar oud: Jaïr Soares verdween in de zomer van 1995 tijdens een onschuldig dagje aan het strand. Na 27 jaar wacht de familie nog altijd op antwoorden en daarom looft de Peter R. de Vries Foundation een kwart miljoen euro uit voor dé tip die naar Jaïr leidt.