Klanten failliete Hotelkamerveiling deels gecompenseerd na doorstart
Klanten van het failliete Hotelkamerveiling worden mogelijk deels gecompenseerd voor de geleden schade. In een mail aan de klanten kondigt curator Erick Quaars een doorstart aan door een 'betrouwbare branchegenoot’.
Om de getroffen gebruikers van Hotelkamerveiling.nl tegemoet te komen, zullen zij volgens de curator door de overnemende partij worden voorzien van een nieuw tegoed waarmee de schade gedeeltelijk wordt gecompenseerd. De curator benadrukt dat het nieuwe tegoed niet gelijk is aan het bedrag aan openstaande vouchers, couponcodes of biedtegoed, maar het betreft een gedeelte hiervan. Ook is aangekondigd dat het veilen van hotelkamers waarschijnlijk op dezelfde wijze gaat gebeuren en via dezelfde website als voorheen.
Hotelkamerveiling.nl werd in 2008 opgericht door hotelier Klaas Stekelenburg en zijn twee zonen Matthijs en Jasper. Voor corona groeide het bedrijf hard. Het bedrijf telde naar eigen zeggen zo’n honderdduizenden leden en verwerkte meer dan 5 miljoen boekingen. Via de site konden hotels hun leegstaande hotelkamers kwijt, consumenten konden bij opbod bieden.
coronacrisis
Hotelkamerveiling werd naar eigen zeggen echter hard getroffen door het teruglopend aantal boekingen tijdens de coronacrisis, waarna het bedrijf deze maand failliet werd verklaard. Veel mensen spraken er schande van dat het bedrijf tot op het laatst hotelovernachtingen bleef veilen. Ook hotels waren verrast door het faillissement en ook zij zijn gedupeerd.
Hoeveel consumenten gedupeerd zijn, is niet bekend. Ook was lang niet duidelijk of zij hun geld nog terug konden krijgen. Op de site raadt de curator mensen aan om hun vordering in te dienen via de website crediteurenlijst.nl. Intussen regende het klachten van gedupeerden op onder andere reviewsite Trustpilot.
Persoonsgegevens verwijderen
Om een doorstart mogelijk te maken, zal het klantenbestand van Hotelkamerveiling.nl worden overgedragen aan de overnemende partij. ,,Hierbij zullen de regels van de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) worden gevolgd. Voorafgaand aan de overname ontvangen alle gebruikers van Hotelkamerveiling.nl een mail waarin wordt meegedeeld dat hun gegevens worden overgedragen, tenzij binnen een bepaalde termijn wordt aangegeven dat hiermee niet akkoord wordt gegaan. De gebruikers kunnen dan via een link in de mail hun persoonsgegevens verwijderen,’’ aldus de curator.
Wie de ‘betrouwbare branchegenoot, die reeds jaren ervaring heeft in de hotelbranche’ is, is nog niet bekend. De curator was vanochtend niet bereikbaar voor uitleg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Klanten failliete Hotelkamerveiling kunnen mogelijk fluiten naar geld
Voor een prikkie een lastminute hotelkamer op de kop tikken via Hotelkamerveiling zit er niet meer in. De coronacrisis heeft het bedrijf genekt. Consumenten moeten maar afwachten of ze hun geld nog terugzien. Ook hotels zijn gedupeerd. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Agenten kijken verbaasd op en halen Smart met caravan van de snelweg
De verkeerspolitie ziet doorgaans veel opvallende zaken voorbijkomen maar een Smart met een caravan erachter was door agenten nog niet vaak gespot. Afgelopen week reed een bestuurder met die combinatie zo'n 60 kilometer per uur op de A4. -
PREMIUM
Jimmie (22) en Isabelle (19) worden klaargestoomd om De Librije over te nemen: ‘Ik weet niet of ik wel van dat sterrengedoe hou’
Jimmie en Isabelle Boer worden klaargestoomd om driesterrenrestaurant De Librije van hun ouders Jonnie en Thérèse over te nemen. Hoe is het om je beroemde vader en moeder op te volgen? ,,We zitten nergens aan vast. Als ik het niet wil, ga ik het niet doen.”
-
PREMIUM
Bakhuisje aan woning van Liane moet worden gesloopt: ‘Heb er slapeloze nachten van’
,,Waarom moet ie tegen de vlakte, als er met de grond geen enkel plan is?” Een bakhuisje dat vastzit aan de woning van Liane Buitenhuis in Apeldoorn moet en zal gesloopt worden, benadrukt de gemeente. Met alle gevolgen van dien, stelt Buitenhuis. ,,Ik heb er slapeloze nachten van.” -
-
-
PREMIUMboswachter vertelt
Stel je komt een wolf of zwijn tegen in het bos, wat dan? ‘Volg het dier niet en geef hem niets te eten’
Het is nog geen lente, maar de natuur maakt zich vast op voor het nieuwe seizoen. Krokussen duiken op, eekhoorns gaan op liefdesjacht. Ga het zien maar zit nergens aan, want de natuur is nog kwetsbaar, zegt boswachter Mark Kras. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen