Nederlandse vriendin van verdachte in zaak-Dean opgepakt
VIDEOOok de Nederlandse vriendin van Dave De K. is opgepakt. De K. wordt er van verdacht de 4-jarige Dean Verberckmoes om het leven te hebben gebracht. Het lichaam van Dean werd maandagavond gevonden op Neeltje Jans. De vriendin maakt nu ook deel uit van het onderzoek, zo meldt HLN.
De vermissing van de 4-jarige Dean Verberckmoes was maandag groot nieuws in Nederland en België. De zoektocht naar het jongetje uit Sint-Niklaas, net over de grens bij Sint Jansteen, kreeg maandagavond om 22.00 uur een triest einde. Zijn lichaam werd gevonden op een verlaten plek op Neeltje Jans. Wat weten we tot nu toe over de zaak?
Neeltje Jans, dinsdagmorgen. Onder een deken van mist stellen forensisch rechercheurs in alle vroegte de laatste sporen veilig, buiten het zicht van een aantal Belgische journalisten. Ze hebben heel de nacht doorgewerkt. Zwarte schermen staan opgesteld rond de plaats delict, linten moeten nieuwsgierigen, die er niet zijn, op afstand houden. Rond 07.00 uur vertrekt een lijkauto met daarin zeer waarschijnlijk het lichaam van Dean. Het is het trieste einde van een zoektocht van bijna 24 uur naar het 4-jarige Belgische jongetje.
Sinds 12 januari spoorloos
Het nieuws over de vermissing van Dean kwam maandagmorgen in een stroomversnelling na berichtgeving in de Belgische media. De 34-jarige Dave De K. en het jongetje, waar hij de oppas van is, waren sinds woensdag 12 januari spoorloos. Er werd vermoed dat ze ergens in Nederland zouden zijn.
In Vlissingen werd gezocht met een politiehelikopter, net als bij het strand. Men dacht dat hij door de Westerscheldetunnel zou zijn gereden. Ook op andere plekken in Nederland zocht de politie naar de verdachte. De auto van de man, een grijze Peugeot, werd 's middags gevonden bij een bedrijf in Gorinchem in Zuid-Holland.
Elke Verberckmoes (39), de moeder van de jongen, deed een emotionele oproep aan Dave om haar zoontje terug te brengen. ,,Ik probeer me sterk te houden, maar ik sta eigenlijk doodsangsten uit. Het enige dat ik nu wil is herenigd worden met mijn kleine oogappel. Zet hem eventueel aan de deur en rij dan weg, maar breng mijn zoontje naar huis.”
Elke woensdag ontfermden ze zich over mijn twee kinderen, zodat mijn eigen moeder wat ontlast kon worden. Met Dean had Dave de beste band
Ze kon maar niet begrijpen waarom Dave er met haar zoontje vandoor was gegaan. ,,Hij is het afgelopen jaar een steunpilaar geweest voor mij. Ik ben een bewust ongehuwde moeder van twee kinderen, maar sukkel sinds een tijdje met een depressie. Tijdens mijn behandeling leerde ik de vriendin van Dave kennen en vervolgens ook Dave zelf. We konden het goed met elkaar vinden en spraken bijna dagelijks. Elke woensdag ontfermden ze zich over mijn twee kinderen, zodat mijn eigen moeder wat ontlast kon worden. Met Dean had Dave de beste band.”
,,Dag mama, ik ga je missen”, waren de laatste woorden die Dean tegen zijn moeder zei, zo meldt de Belgische krant Het Laatste Nieuws.
Bekende van de politie
In de loop van gisteren kwamen steeds meer details over de Belgische oppas naar buiten. Hij bleek een bekende van politie en justitie te zijn. In 2008 mishandelde hij een 2-jarig jongetje zodanig dat hij het leven liet, zo bevestigde de Belgische justitie. De kleine Miguel van Kriekinge werd door De K. hardhandig tegen de spijlen van zijn bedje gegooid en van de trap geduwd. Hij kreeg ook een klap met een stofzuigerstang. De K. kreeg tien jaar cel voor onmenselijke handelingen, met de dood tot gevolg. De rechter noemde Miguel ‘de boksbal van Dave de K.’
Na uren zoeken werd Dave 's middags gearresteerd in het dorp Meerkerk in de provincie Utrecht. Hij werd alleen aangetroffen, van Dean ontbrak elk spoor. Ook het verhoor met de verdachte leidde nog niet tot het vaststellen van de verblijfplaats van het kind, aldus de politie. Er werd daarom een Amber Alert verstuurd.
Het zou nog uren duren voordat Dean werd gevonden, vermoedelijk omdat Dave toch is gaan praten. Om 21.45 uur komt naar buiten dat het jongetje is gevonden op een verlaten plek op Neeltje Jans tussen de rotsblokken.
Er vindt vandaag ook overleg plaats of de zaak al dan niet wordt overgedragen aan de Belgische justitie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUMMet video
Verontwaardiging bij moslims over ‘genotshuwelijken’ voor seks: ‘Dit mag niet, huwelijk is serieuze zaak’
Kort trouwen alleen voor seks: volgens een Zweeds onderzoeksprogramma zijn sjiitische moskeeën in dat land bereid dit te doen en gebeurt het ook in Den Haag. Binnen de islamitische gemeenschap in de Hofstad wordt er met grote verbazing gereageerd. ,,Een huwelijk is een serieuze zaak.” -
met video
Opnieuw enorme drukte en lange wachttijden op Schiphol
Het is opnieuw erg druk op Schiphol. Volgens een woordvoerder zijn de rijen de hele dag langer doordat er minder beveiligingspersoneel is dan gepland. Schiphol noemt de ‘erg lange’ wachtrijen vervelend en vraagt begrip en geduld aan de reizigers. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Koe in blinde paniek veroorzaakt chemische reactie: boer naar ziekenhuis, dier bevrijd
Een ontsnapte koe is in blinde paniek in de technische ruimte van een stal aan de Lagestraat in Wapenveld terecht gekomen. Het dier heeft verschillende reinigingsmiddelen omver getrapt die een chemische reactie met elkaar zijn aangegaan. Daarbij zijn dampen vrijgekomen.
-
Code geel in Brabant wegens onweersbuien en windstoten
In het zuiden en oosten van het land is vandaag code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). -
PREMIUM
Jonger dan 21? Dan kom je er bij Danny's kroeg niet meer in: ‘Klaar met opgefokte tieners’
Straalbezopen tieners die tegen sluitingstijd binnenkomen, zich misdragen en hun eigen drank op tafel zetten. Kroegbaas Danny Nijman uit Winterswijk is er klaar mee. Vanaf dit weekend komen jongeren onder de 21 jaar oud er bij hem niet meer in. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?