Persfotograaf met stenen bekogeld in Haarlem: ‘Dit is niet leuk meer’
Persfotograaf Laurens Bosch is vanavond met stenen bekogeld in Haarlem. Van dichtbij kreeg hij een steen tegen zijn achterhoofd gegooid.
Delen per e-mail
Bosch was op straat vanwege de onrust in de Haarlemse wijk Schalkwijk. ,,In één van de zijstraten was een klein brandje. Ik ging erheen, maar ik had mijn camera nog in mijn tas zitten.”
Dat was maar goed ook, want opeens kwam een groep relschoppers op hem afgerend. Op beelden die hij zelf via Twitter verspreidt, is te zien hoe hij geraakt wordt met stenen en op de grond stort. ,,Ik ben oké", stelt Bosch gerust. ,,Ik ben meteen naar een ME-bus gerend. Daar hebben ze naar mijn hoofd gekeken. Mijn oor is dik en ik heb hoofdpijn.”
Bosch is meteen in de auto gestapt en vertrokken. ,,Dit is niet leuk meer.”
ME ingezet
De mobiele eenheid is ingezet vanwege onrust in het stadsdeel. Op beelden op sociale media is te zien dat mensen stenen gooien, vuurwerk afsteken en dat er brandjes worden gesticht.
Volgens lokale media zijn er honderden mensen op de been. ,,We kunnen stellen dat het onrustig is”, zegt een politiewoordvoerder. ,,Wij zijn aanwezig om de orde te herstellen. Daarbij is de ME ingezet.”
Politiechef Willem Woelders zei vanavond in Nieuwsuur dat de mobiele eenheid onder meer in Haarlem traangas heeft gebruikt om groepen te verspreiden en agenten te ontzetten. Of er aanhoudingen zijn verricht, kon de politie nog niet zeggen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Was Aziz A. betrokken bij de moord op zeventien Syriërs?
Justitie verdenkt ‘Balie-jihadist’ Aziz A. van de betrokkenheid bij de moord op zeventien Syriërs. Het bewijs daarvoor komt uit een afgeluisterd gesprek. Aziz A. zelf ontkent. -
Frank in quarantaine
Ik kreeg een visioen van een mooie onbezorgde zomer
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 352. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
PREMIUM
Unieke vondst: onbekend schilderij van Nijmegen opgedoken bij Amerikaans veilinghuis
Op een kunstveiling in de Verenigde Staten is een tot nu toe onbekend schilderij van Nijmegen opgedoken. ‘Probably Paris’ stond erbij geschreven, maar kunsthandelaar en -liefhebber Patrick Peeters zag meteen dat het om Nijmegen ging en wist het op de kop te tikken. Kenners noemen het een ‘unieke vondst.’ -
PREMIUMReconstructie
Lelystad Airport ligt er al jaren verlaten bij, en dat blijft waarschijnlijk nog wel even zo
Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen heeft vier dagen voor de val van het kabinet geprobeerd de opening van Lelystad Airport door te drukken. ChristenUnie en D66 weigerden en blokkeerden de opening. Dat blijkt uit een reconstructie door deze nieuwssite. -
PREMIUM
Kinderlokker slaat toe ‘uit verveling’: ‘Je maakte misbruik van onze 9-jarige dochter’
Met zinnen als 'wil je een snoepje’ en 'wil je een lift’ poogde kinderlokker Van E. uit Hoogeveen jonge meisjes zijn auto in te lokken. Hij deed dit naar eigen zeggen uit verveling, nadat hij werkloos thuis was komen te zitten. ,,Jouw misdaad, in nog geen uur gepleegd, brengt ongelofelijk veel schade teweeg.”
-
PREMIUM
Ondanks pandemie niet meer psychische klachten: ‘Veel mensen zijn prima in staat zich aan te passen’
Corona blijkt veel minder invloed te hebben op de geestelijke gezondheid dan gedacht. De verklaring: veel mensen zijn prima in staat zich aan te passen aan de veranderende omstandigheden. -
Politie houdt man (30) aan voor betrokkenheid bij vergismoord op Nijmeegse klusjesman
De politie heeft een 30-jarige man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de vergismoord op de Nijmeegse klusjesman Mehmet Kilicsoy (49). Het slachtoffer werd op 6 juli op straat in Beuningen doodgeschoten. -
PREMIUM
Omstreden huisarts Elens blijft pas vaccineren na verplichte handtekening
Nog steeds laat de omstreden Meijelse huisarts Rob Elens patiënten die zich tegen corona willen laten vaccineren een verklaring ondertekenen. Hij heeft na de ophef van eind februari een extra brief bij hun vaccinatieoproep gevoegd, waarin hij uitlegt dat het gaat om het tekenen voor informatie. Wie niet wil tekenen, mag naar een andere huisarts voor een prik. De Inspectie is het er opnieuw niet mee eens.