Spekglad op de weg en autoruit krabben, dit is nog maar het begin
Vannacht heeft het op veel plaatsen licht gevroren. Daardoor was het vanmorgen spekglad op de weg en moesten de automobilisten de ruiten schoonkrabben. In verschillende delen van het land hebben de gladde wegen vanmorgen geleid tot ongelukken. Dit is nog maar het begin, want de komende dagen wordt het geleidelijk kouder.
Delen per e-mail
Politie H'meer
@POL_Hmeer
Berichten over ernstige verwondingen zijn er tot dusverre niet. In veel gevallen gaat het om gevallen fietsers en van de weg geraakte automobilisten. In Zeeland belandden vrijdagochtend minstens drie auto’s in de sloot door de gladheid. Twee keer gebeurde dat op de Oud Vossemeersedijk in Oud-Vossemeer.
De politie Haarlemmermeer en de politie Haarlemmerliede besloten vanwege meerdere meldingen van ongevallen een waarschuwing eruit te gooien. ‘Er komen diverse meldingen binnen van ongevallen door gladheid. Let op uw snelheid!’, twitterde de politie in deze regio.
In Rotterdam zag een gevallen fietser een zilveren randje, blijkt uit een tweet van de politie Rotterdam-Oost. ‘Gevallen fietser nummer zoveel, deze keer ‘slechts’ een dikke lip. Slachtoffer met humor: Nu heb ik geen botox meer nodig!’, twittert de politie.
Verre van optimaal
Gisteren trokken diverse buien over ons land, vrijwel overal was het wegdek daardoor nat. ,,De kracht van de zon was verre van optimaal, ook was de lucht nog niet erg droog. Hierdoor droogde het wegdek niet volledig op, terwijl de temperatuur vannacht op veel plaatsen tot rond of onder het vriespunt daalde’’, legt meteoroloog Wilfred Janssen van Weerplaza uit.
Zeker in gebieden waar de wind luwt (denk aan gebieden met veel beschutting door bijvoorbeeld bomenrijen of struiken) is het daardoor glad. Ook bruggetjes en viaducten zijn zoals bekend plaatsen waar je als eerste op moet passen.
De tekst loopt verder door onder de tweet.
Rijkswaterstaat Verkeersinformatie
@RWSverkeersinfo
Gladheid verdwijnt
In de loop van de ochtend zal het risico op verraderlijke gladheid verdwijnen. De temperatuur loopt op tot boven het vriespunt, ook de wegdektemperaturen zullen vrij snel stijgen tot boven nul. ,,Zeker wanneer de zon redelijk goed doorbreekt is het met gladheid snel gedaan’’, belooft Janssen.
Komende dagen wordt het geleidelijk kouder. ,,We zien nu en dan de zon en de temperaturen dalen overdag naar 2 of 3 graden. ‘s Nachts vriest het licht, later dit weekend vriest het landinwaarts ook matig. Als we de weermodellen mogen geloven kan het een enkele keer afkoelen tot -8 graden!’’
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Pieter Zeeman knokt als laatste school op Schouwen-Duiveland
De Pieter Zeeman in Zierikzee moet knokken voor haar voortbestaan. Het aantal leerlingen loopt flink terug op de laatste middelbare school op Schouwen-Duiveland. Klassen krijgen samen les, de school draait een proef met flexibeler onderwijs en leraren werken op meerdere scholen. ‘Geen schoolkeuze is nog niet zo erg, helemaal geen school op het eiland is wél erg.’ -
Minister Van Nieuwenhuizen: Lelystad Airport gaat er komen
De opening van de uitgebreide luchthaven Lelystad Airport gaat hoe dan ook door. Dat zegt minister Van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat in de Volkskrant. ,,Anders mis je gewoon de boot.” Ook geeft ze aan dat Schiphol na 2020 zeker verder zal groeien. -
Afsluitdijk vanaf vanavond paar nachten dicht voor brugtest
De komende tijd is de Afsluitdijk (tussen Noord-Holland en Friesland) enkele avonden en nachten afgesloten. Rijkswaterstaat gaat de bruggen in de dijk testen. Het weg- en scheepvaartverkeer is dan gestremd tussen 22.00 en 05.00 uur. Het wegverkeer in beide richtingen wordt omgeleid. Dat betekent een extra reistijd van ongeveer een uur. -
PREMIUM
COLUMN Nu zit ik ineens te googelen wat driedubbel glas eigenlijk kost
Nynke de Jong schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
Kinderombudsvrouw waarschuwt Belastingdienst over opvangtoeslag
Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer heeft de Belastingdienst op de vingers getikt over het stopzetten van de kinderopvangtoeslag in 2014. Dat schrijft Trouw op basis van een brief van Kalverboer aan de Belastingdienst die de krant in handen heeft.
-
Middelbare scholen in krimpgebieden dreigen te verdwijnen
Op zeker tien plekken buiten de randstad, onder meer in het noorden, oosten, Limburg en Zeeland, dreigen de laatste middelbare scholen in een regio te verdwijnen. Oorzaak is het krimpend aantal leerlingen. Koepelorganisatie VO-raad slaat alarm: als er nu niets gebeurt, moeten leerlingen straks meer dan twintig kilometer reizen. -
Drie mensen gezocht na schietpartij Heerlen
De politie is op zoek naar drie mensen na een schietpartij in het Limburgse Heerlen. Er is een Burgernet-actie opgezet om twee mannen en een vrouw te vinden. Een van de mannen draagt een opvallende witte broek met rode bies. -
Grote brand in bedrijfspand Beesd: ontploffingen gehoord
In een bedrijfspand in het Gelderse Beesd woedt zondagavond laat een zeer grote brand. Het vuur werd rond 22.40 uur gemeld, de brandweer is met veel materieel uitgerukt.