Eerste kievitsei van 2020 gevonden in Bruchem, maar de vroegste vondst is het niet
BRUCHEM - Jack van Dongen uit Ammerzoden heeft in Bruchem het eerste kievitsei van Nederland gevonden. Daarmee is het weidevogelseizoen van 2020 begonnen. Vroeger dan ooit, meent LandschappenNL. Maar dat heeft de belangenbehartiger van provinciale landschappen niet bij het juiste eind.
Vorig jaar werd het eerste kievitsei namelijk op 28 februari gevonden in Friesland.
Het is voor de tweede keer in tien jaar tijd dat het eerste ei in de Bommelerwaard is gevonden. In 2014 was Antoinette Thole uit Nederhemert degene die er het vroegst bij was. Zij vond op 5 maart van dat jaar een nest bij Delwijnen.
Van Dongen heeft wel vaker een vroeg ei gevonden. In 2015 vond hij in Hedel het eerste legsel van de Bommelerwaard in Hedel.
Nest met twee eieren
Van Dongen is lid van de weidevogelbeschermingsgroep van De Capreton, de vereniging voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer in de Bommelerwaard. Hij vond het nest met twee eieren op een maïsperceel.
LandschappenNL ondersteunt landelijk de ongeveer 4000 vrijwilligers die helpen met het beschermen van de weidevogels. Tot half juni markeren zij op landbouwgrond de nesten van vogels als de kievit, de grutto en de tureluur. Dat moet voorkomen dat de nesten worden vernield bij werk op het land.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Stortplaatsdrama Rivierenland lijkt goed af te lopen; extra heffing voor inwoners vervalt waarschijnlijk
ZALTBOMMEL/KERKDRIEL - 10 miljoen euro. Dat moesten de inwoners van Rivierenland extra ophoesten voordat de provincie Gelderland bereid was het beheer van de Avri-stortplaats in Geldermalsen over te nemen. Maar lijkt het er nu op dat het betaalde geld terugkomt. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
PREMIUM
BMX-baan bij Hoppies zit er niet in, fietscrossers van FCC Ammersoyen ‘weten nog van niks’
AMMERZODEN - Het terrein naast Natuurspeeltuin Hoppies in Ammerzoden was in beeld voor een nieuwe BMX-baan. Tot nu. Een domper voor de fietscrossers van FCC Ammersoyen. ,,We zijn hier al twaalf jaar mee bezig.” -
PREMIUM
Bommelerwaard ontsnapt aan beregeningsverbod; West-Betuwe wel geraakt
ZALTBOMMEL - Boeren in het Rivierenland mogen vanaf woensdagmorgen 07.00 uur geen gebruik meer maken van oppervlaktewater voor het beregenen van hun landerijen en boomgaarden. Is de Bommelerwaard binnenkort ook aan de beurt? -
PREMIUMGelukkig getrouwd
Diamanten paar Jos (83) en Corrie Kamsteeg (83) uit Zaltbommel: ‘Twee geloven op een kussen werd hetzelfde geloof’
Jos en Corrie Kamsteeg groeiden op in een dorp in de Biblebelt, waar hun liefde voor elkaar onder druk stond. Sinds drie maanden wonen ze samen in verzorgingshuis De Wielewaal in Zaltbommel. Daar vieren ze hun huwelijksjubileum.
-
PREMIUM
Zaltbommel staat na 100 jaar weer stil bij onderschat stuk historie: de heldhaftige bevrijding van de stad door Dirk van Haeften
ZALTBOMMEL - Het Gelderse paard van Troje, zo zou je de list kunnen noemen die Dirk van Haeften gebruikte om in 1572 de Spanjaarden uit Zaltbommel te verjagen. Hij blokkeerde met een overvolle hooiwagen de Bossche Poort en en bevrijdde met enkele tientallen medestanders de stad. Op 31 juli is dat precies 450 jaar geleden. Een onderschat historisch moment, meent Roland Gieles. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras.