Gemeente Maasdriel verkoopt grond ijsbaan aan Stichting IJsbaan Maasdriel
KERKDRIEL - Verkoop van de ijsbaan in Kerkdriel aan de Stichting IJsbaan Maasdriel maakt een einde aan jarenlang gebakkelei over de herstel van de lekkage van ijsbaan De Griend. En wat belangrijker is: hiermee komt schaatsen aan de Piekenwaardweg weer een stap dichterbij.
De gemeente Maasdriel doet de grond van de hand en is daarmee ook de verplichting af om de versleten en lekke folie te vervangen. De stichting gaat nu aan de slag met de plannen voor de aanleg van een geasfalteerde ondergrond. Onderdeel van de overeenkomst is dat de gemeente bijdraagt aan deze reconstructie van de ijsbaan.
Doorgezakt ijs
Het probleem met IJsbaan De Griend was dat er, als er al een winter was waarin geschaatst kon worden, het ijs vaak niet lang goed was. De folie moest het water op de baan houden, zodat het ijs niet doorzakte door wegsijpelend water. Door de versleten, meer dan 30 jaar oude folie was dat een steeds terugkerend, frustrerend probleem.
Al tien jaar, sinds 2012, is SIJM al bezig om de gemeente zo ver te krijgen om het probleem op te lossen. Wat SIJM betreft had de gemeente zelfs de plicht om dat te doen. ‘Ja verplichtingen’, schreef SIJM in een persbericht in 2019, ‘want het staat gewoon op papier.’ De gemeente moest zorgen voor een nieuwe bodemafdichting en uit eigen middel zou SIJM 11.500 euro bijdragen. Bovendien zouden de vrijwilligers zelf de handen uit de mouwen steken. De gemeente beschouwde een investering van vele tonnen in nieuwe folie echter als weggegooid geld.
Naast dit verschil van mening ging er jarenlang van alles fout: de investering kwam niet in de begroting terecht, brieven raakten kwijt, ambtenaren die van de hoed en de rand wisten vertrokken en er kwam ‘wethouders die van niks wisten’, schetste SIJM in 2019.
Naar de rechter
Het conflict over de ijsbaan liep zo hoog op dat SIJM naar de rechter stapte. Uiteindelijk is een uitspraak van de rechtbank niet nodig geweest, meldt de gemeente in een recent bericht over de overeenkomst. Wethouder Michiel Alexander de Raaf is daar opgelucht over. ,,Mij werd al snel duidelijk dat niemand gediend zou zijn met een uitspraak van de rechter. Dan zouden wij de folie vervangen, terwijl SIJM dat eigenlijk ook niet wil en de ijsbaan nog altijd niet voor andere doeleinden gebruikt kan worden. Ook de kans op schaatsen zou dan onverminderd klein blijven.
Het bestuur van Stichting IJsbaan Maasdriel, overigens onder voorzitterschap van VVD-raadslid Ko Hooijmans, heeft volop plannen voor de toekomst van de ijsbaan. ,,We betreuren dat het zo lang heeft moeten duren", reageert secretaris Rob Glaudemans. ,,Wij richten ons vizier nu op de winter van 2023/2024. Wat ons betreft ligt er dan een geasfalteerde baan, die voor meerdere doeleinden kan worden gebruikt. Denk aan de kindervakantieweek, rolschaatsen en skeeleren. Als het vriest, kunnen we in een mum van tijd een ijslaag neerleggen, zodat er veel sneller geschaatst kan worden dan voorheen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Motorblok slingert uit auto op A2 bij Zaltbommel, verkeer rijdt tijdens werkzaamheden illegaal over het fietspad
ZALTBOMMEL - Een auto maakte maandagochtend een flinke klap op de Martinus Nijhoffbrug in Zaltbommel. Daarbij kwam het motorblok van zijn auto aan de andere kant van de weg terecht, zo meldt een wijkagent. -
PREMIUM
Dierentehuis in Den Bosch is in beeld voor zieke zwanen, roofvogels en andere ‘wilde’ dieren
DEN BOSCH/SCHAIJK – Waar moeten al die zieke en gewonde zwanen, reigers, egels en andere dieren uit de regio’s Den Bosch, Oss en Uden-Veghel heen nu dierenopvang De Maashorst hard op zoek is naar een nieuwe plek? Mogelijk ligt de oplossing bij Dierentehuis ’s-Hertogenbosch. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
CDA’er die pony achterliet mag raadslid blijven, wel een periode van bezinning
VELDDRIEL - Het achterlaten van een pony op een terras van een café in Den Bosch door onder anderen CDA-raadslid Sjors Pardoel, heeft geen gevolgen voor zijn positie als raadslid. Dat heeft de CDA-fractie van Maasdriel zaterdag bekendgemaakt in een verklaring. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.
-
PREMIUM
‘Bosgeest Anneke’ die 12-jarige jongen misbruikte stuurt vanuit zijn cel nog steeds berichten
Een man uit Wijchen die zich voordeed als een bosgeest en een 42-jarige man zo bang maakte dat deze zijn 12-jarige stiefzoon door hem liet misbruiken en diefstallen voor hem pleegde, stuurt vanuit detentie nog steeds berichten. -
-
-
PREMIUM
Is een waarnemend burgemeester Maasdriel de voorbode van een herindeling?
KERKDRIEL - Als Maasdriel na het afscheid van Henny van Kooten een waarnemer als burgemeester krijgt, lijkt dat een aanzet tot een gemeentelijke herindeling. De provincie Gelderland bevestigt dat de tijdelijkheid samenhangt met de toekomstplannen voor de gemeente. -
PREMIUM1
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.