Sportvliegtuig botst met drone boven Aalst en landt op Eindhoven Airport
AALST - Een sportvliegtuig is vrijdagmiddag gebotst met een drone. Dat gebeurde boven Aalst. De piloot maakte na het voorval een voorzorgslanding op Eindhoven Airport.
Delen per e-mail
De piloot vloog rond 14.45 uur op ongeveer 600 meter hoogte boven Aalst. Toen de twee inzittenden in de buurt waren van het recreatiegebied de Neswaarden, hoorden de vliegers een harde klap en voelden dat er iets tegen het vliegtuig was gebotst.
De twee inzittenden besloten direct terug te keren naar Eindhoven Airport. Daar vroeg de piloot aan de luchtverkeersleiding om het landingsgestel op schade te inspecteren door langs de toren te vliegen. Hierop heeft de luchtverkeersleiding een in de buurt vliegende Apache helikopter van de Koninklijke Luchtmacht gevraagd om de inspectie vanuit de lucht uit te voeren. Er zijn geen beschadigingen aan het landingsgestel waargenomen, waarna de piloot een geslaagde voorzorgslanding wist te maken.
Geen botsing met vogel
Eenmaal aan de grond werd er een deuk geconstateerd aan de neus van het toestel en schade aan de propeller, waarschijnlijk veroorzaakt door een drone. Sporenonderzoek door het team Luchtvaarttoezicht van de Landelijke Eenheid sluit uit dat de schade is veroorzaakt door een botsing met een vogel. De dronebestuurder is nog niet gevonden.
Kijk hier naar onze meest bekeken video's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hart onder de riem van Janus de Zeebonk: valt er nog wat carnaval te vieren?
REGIO - Slaan we carnaval grotendeels over, of staat de deur nog onder bepaalde voorwaarden op een kier? In carnavalsland wordt voorlopig vooral ingezet op online activiteiten. -
Te kort dag om dit jaar nog voor Europese toppers BMX-baan aan te leggen in Ammerzoden
AMMERZODEN - Er komt dit jaar geen Europese BMX-wedstrijd naar Ammerzoden. Het is te kort dag om een topbaan aangelegd en goedgekeurd te krijgen. Maar een nieuwe accommodatie voor de club komt er. Daar is voorzitter Jos Verstegen van FCC Ammersoyen van overtuigd. -
PREMIUM
Ontvoerd standbeeld van Jip en Janneke van Friesland weer terug naar Zaltbommel
ZALTBOMMEL - Het beeld van Jip en Janneke, dat begin december verdween van de Bommelse Waalkade, is zaterdag teruggebracht. -
Wim van Engelen, grondlegger van het Historisch Museum Hedel, overleden
In Ammerzoden is op 94-jarige leeftijd Wim van Engelen overleden. Hij was zijn hele leven gefascineerd door de geschiedenis van Hedel. Jarenlang legde hij gebeurtenissen in het dorp met zijn fototoestel vast. -
Geen NK Veldrijden voor elite-beloften in Zaltbommel deze winter
De organisatie van het NK veldrijden in Zaltbommel en de KNWU hebben besloten om in de winter van het seizoen 2020/21 geen nationale titelstrijd in het veld voor elite en beloften (mannen en vrouwen) te organiseren.
-
Man uit Zuilichem de cel in voor bezit grote partij illegaal vuurwerk
ZUILICHEM - De 34-jarige man uit Zuilichem die in december op de A2 bij Zaltbommel van de weg werd geplukt en negen dozen illegaal vuurwerk in zijn auto had liggen, is hiervoor nu al gestraft. De politierechter in Rotterdam legde hem een jaar celstraf op, waarvan zes maanden voorwaardelijk. -
Gerard van den Anker uit Hedel beëdigd als lid van de Tweede Kamer
DEN HAAG/HEDEL - Voormalig wethouder van Maasdriel Gerard van den Anker zit nu officieel in de Tweede Kamer. Hij is dinsdag beëdigd door voorzitter Khadija Arib. -
PREMIUM
Alle jeugd voor avondklok laten sporten wordt krap en toch proberen clubs de puzzel te leggen
DEN BOSCH/SCHIJNDEL/ZALTBOMMEL - Van een heel naar een half veld, of nóg kleiner. Trainingen skippen, spreiden over meer dagen of schuiven met tijden. Het is even puzzelen voor de sportclubs om de jeugd ook met een avondklok aan het sporten te houden.