Tientallen boetes uitgedeeld bij grote politiecontrole langs A2 na ingang van avondklok, landelijk 3600 boetes en 25 mensen aangehouden
VIDEOBRUCHEM - De politie heeft zaterdagavond zeker 45 boetes uitgedeeld tijdens een grote controle op de A2 bij Zaltbommel, direct nadat de avondklok is ingegaan. De controle vond plaats bij restaurant De Lucht-West en alle automobilisten werden tegengehouden. Ze moesten aan kunnen tonen dat ze een goede reden hadden om buiten te zijn. In het hele land zijn zaterdagavond en -nacht 3600 boetes uitgedeeld voor het niet naleven van de avondklok. In totaal zijn 25 personen aangehouden, onder meer omdat ze weigerden te vertrekken of geweld pleegden.
Wie geen geldige reden had, kreeg een boete van 95 euro. Je mocht wel buiten zijn voor werk of bijvoorbeeld rampspoed. De controle is zaterdag om precies 21.00 uur begonnen. Er stonden tientallen politiewagens en een grote truck. De weg werd tijdelijk afgesloten. Alle automobilisten die richting het zuiden reden, werden gecontroleerd.
Om iets over elven kwam de controle ten einde. De oogst: 45 bekeuringen. Mischa Kessels, coördinator van de politiecontrole, was tevreden. ,,Verreweg de meeste mensen kunnen papieren tonen en zijn op de hoogte. Er is ook begrip voor de actie. We hadden ook geen mensen die bewust uit protest de straat op waren gegaan. De meeste bekeurden gaven aan dat ze niet door hadden dat de avondklok al was ingegaan.”
De politie sprak van het afgeven van een signaal. Na het beëindigen van de controle, zat voor een deel van de politiemensen het werk er op. Een ander deel trok naar Eindhoven, waar een kleinere controle gehouden werd. Ook waren er ‘vliegende controles’ waarbij auto’s van de weg werden gehaald. De acties zullen de komende dagen doorgaan, aldus Kessels.
Controle in Waalwijk en Tilburg
De politie controleerde ook alle auto’s bij de afslag N261 in Waalwijk bij Piet Klerkx. Ook in Tilburg reden verschillende politiewagens om automobilisten, fietsers en voetgangers te controleren die na 21.00 uur op straat waren. De landelijke eenheid controleerde de snelwegen, politieteam Verkeer de N-wegen en de lokale politie de dorpen en wijken in het land.
Zaterdag was voor het eerst in meer dan 75 jaar een avondklok van kracht in Nederland. In de komende weken mag niemand tussen 21.00 uur en 04.30 uur buitenkomen, op enkele uitzonderingen na. Vooralsnog geldt de avondklok elke avond en nacht tot woensdag 10 februari.
’Rustig beeld’
“Het beeld op straat was na de ingang van de avondklok overwegend rustig”, meldt de politie. “Er kwam afgelopen nacht 20 procent minder meldingen binnen in vergelijking met een normale zaterdag. Van de mensen die zijn gecontroleerd had 80 procent de juiste papieren bij zich.”
Volgens de politie waren er twee grote incidenten, op Urk en in het Limburgse Stein. In beide plaatsen zochten jongeren de confrontatie met de politie. Politiemensen werden bij deze incidenten bekogeld met vuurwerk, stenen, flessen en molotovcocktails. Op Urk werd een coronateststraat in brand gestoken. Nadat de politie ingreep, keerde de rust terug.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Parcours NK Veldrijden is nat: brandweer leent pomp uit
ZALTBOMMEL - Modder hoort bij veldrijden. Maar het kan ook te gortig zijn. De uiterwaarden bij Zaltbommel, waar dit weekend het NK Veldrijden is, zijn zo nat dat er water weggepompt moet worden. De brandweer helpt een handje. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Politie houdt man (24) uit Velddriel aan voor schietpartij in Oss
OSS/VELDDRIEL - De politie heeft donderdag een 24-jarige man uit Velddriel aangehouden voor betrokkenheid bij een schietpartij in Oss. Op 22 juni vorig jaar werd een Zeistenaar (27) op de Joost van de Vondellaan geraakt door meerdere kogels. -
Bijeenkomst in Hedel over geweld tijdens jaarwisseling
HEDEL - Praten over de ongeregeldheden tijdens oud en nieuw op het winkelplein in Hedel. Daarvoor heeft de gemeente Maasdriel omwonenden en ondernemers via een brief uitgenodigd. Op maandag 23 januari is er voor hen een bijeenkomst in dorpshuis Gelre's End.
-
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
-
-
Bijna kwart miljoen én een BMW; Gaston deelt in Aalst prijzen Postcode Loterij uit
AALST - Feest in de Koningin Emmastraat in Aalst: acht deelnemers aan de Postcode Loterij die meespelen kregen dinsdag Gaston Starreveld over de vloer. Hij verraste zeven winnaars met een cheque van 25.000 euro en één van hen ook nog eens een BMW. Een straatgenoot won 50.000 euro. -
PREMIUM
Eindelijk kan Poysian weer lekker én legaal Thais koken
ZALTBOMMEL - Na tien jaar strijd kan Poysian eindelijk doen waar ze zo goed in is: Thais koken voor gasten. In haar eigen restaurant: zelf opgeknapt én legaal. ,,We zijn al open voor take-away.”