113.000 coronaboetes uitgeschreven sinds begin uitbraak: veel in Tilburg, Eindhoven en Bergen op Zoom
KaartIn ruim een jaar tijd zijn er in Nederland bijna 113.000 boetes uitgeschreven voor het overtreden van diverse coronaregels. Vooral in Rotterdam, Groningen, Utrecht en Amsterdam en op Urk ging het vaak mis. Brabantse uitschieters zijn Eindhoven, Tilburg en Bergen op Zoom. In grofweg twee derde van de gevallen (64 procent) ging het om het negeren van de avondklok.
Ook het overtreden van een noodverordening of het negeren van het groepsverbod leidde vaak tot bekeuringen. Dat maakt de politie dinsdag bekend. Naast de boetes werden er ruim 40.000 waarschuwingen uitgedeeld.
Eindhoven, Tilburg, Bergen op Zoom
Relatief veel boetes werden uitgedeeld in de grote steden, in Brabant bijvoorbeeld in Eindhoven (2034 boetes) en Tilburg (2256 boetes). Bergen op Zoom scoorde met 714 boetes (10,6 per duizend inwoners) relatief gezien het hoogst. Verklaarbaar, volgens de politie. ,,In grote steden wonen meer mensen dicht bij elkaar dan op het platteland. Ook is er daarom in steden meer politie op straat.”
In Oss en Helmond hield men zich ook vaak niet aan de regels. Met 6,5 boetes per duizend inwoners gedroeg Breda zich van de grote steden in Brabant het beste.
Landelijk bekeken werden op Urk relatief de meeste personen op de bon geslingerd: 23 per duizend inwoners. Verder valt Zaltbommel op, met 9 boetes per duizend inwoners. Mogelijk komt dat deels door een grootscheepse controleactie van de politie op de dag dat de avondklok inging.
Baarle-Nassau braaf
In Baarle-Nassau bleken de inwoners dan juist weer erg trouw aan de corona-regels. Tussen 16 maart vorig jaar en 4 april dit jaar schreef de politie hier maar zes bekeuringen uit. Er werd nul keer gewaarschuwd. In gemeenten die qua inwonersaantal vergelijkbaar zijn, ging het vaak om enkele tientallen boetes.
Op deze kaart zie je hoeveel boetes en waarschuwingen in jouw gemeente uitgedeeld werden door de politie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eerste nacht met avondklok: politie deelt boetes uit, noodbevel op Urk
Op verschillende plaatsen in het land is gisteravond gedemonstreerd tegen het ingaan van de avondklok. Op Urk vernielden relschoppers een teststraat van de GGD en in het Limburgse Stein zijn veertien mensen aangehouden die lak hadden aan de maatregel. Ook in Rotterdam en Amersfoort waren er protestacties. -
Massaal in verzet tegen coronaboete
Mensen die de coronaregels overtraden en daarvoor een boete kregen, kwamen afgelopen jaar massaal in verzet. Het gaat om ruim zevenduizend mensen, meer dan 30 procent van iedereen, die een coronaboete kreeg. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
Tweede divisie
Kozakken Boys op pole position na knappe winst op GVVV
Kozakken Boys heeft woensdagavond de eerste wedstrijd van de tweeluik tegen GVVV voor een plaats in de tweede divisie met 3-1 gewonnen. -
PREMIUM
Nieuwsoverzicht | Ravage op snelweg na ernstig ongeluk - Regenboog op gevel moet weg
Een ongeluk met vijf voertuigen zorgde voor een ravage bij Hank. De weg was uren dicht. Ook morgen wordt het razend druk, dan gaan de boeren de weg op. PSV is druk bezig op de transfermarkt, in Helmond moet een regenboog van een gevel en een klein foutje komt een Brabantse bakker duur te staan. Tot slot maakten we een video met pretparkinfluencers Bryan en Lars. Dit en meer in het nieuwsoverzicht van dinsdag.
-
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUMTop of flop
Beeldenexpo ‘Praat met mij’ is in meerdere opzichten spraakmakend
Oisterwijk is voor even veranderd in een openluchtmuseum. Tijdens Art in Oisterwijk (AiO) zijn verschillende werken van grote kunstenaars te bewonderen. Het thema is Praat met mij, daarmee hoopt AiO dat bezoekers met elkaar in gesprek gaan over kunst. Onze verslaggever Chris Korsten vroeg aan bezoekers wat ze ervan vonden. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.