62 nieuwe ziekenhuisopnames in Brabant gemeld, RIVM: ‘Op dinsdagen consequent de hoogste aantallen’
Er zijn in de afgelopen 24 uur in Brabant 62 nieuwe ziekenhuisopnames gemeld vanwege het coronavirus. Dat blijkt uit cijfers van het RIVM. Dat aantal is hoger dan de afgelopen drie dagen, maar dat is volgens het RIVM verklaarbaar.
Delen per e-mail
,,Op de dinsdagen is het aantal meldingen de afgelopen periode consequent het hoogste van de week. Dat is te verklaren doordat veel van de sterfgevallen en opnames op vrijdag, zaterdag en zondag pas op maandag administratief worden verwerkt en gerapporteerd”, legt het RIVM uit.
De Brabantse cijfers wijken daarmee niet ver af van de landelijke trend. Het aantal meldingen van mensen die in het ziekenhuis zijn opgenomen (of waren opgenomen) daalde de afgelopen week van aantallen van rond de vijf-, zeshonderd naar gisteren 260. Met 292 meldingen de afgelopen 24 uur blijft dat vandaag een beetje in de lijn met de afgelopen dagen.
In Brabant was het aantal nieuwe meldingen van ziekenhuisopnames de afgelopen dagen weliswaar steeds gedaald (13 gisteren, 27 eergisteren en 57 op zaterdag), maar vandaag dus gestegen. Maar op iets langere termijn - ten opzichte van bijvoorbeeld eind vorige week - is nog altijd een daling zichtbaar. Op donderdag waren er 99 nieuwe meldingen, op vrijdag 135.
De gemeente Meierijstad heeft nu de meeste gemelde ziekenhuisopnames: 150. Daar zijn er in de afgelopen 24 uur zes bij gekomen. Tilburg volgt met 148. In Breda is het aantal mensen dat in het ziekenhuis wordt opgenomen al een paar dagen stabiel: 127.
Sterfgevallen
Het aantal van 234 sterfgevallen (landelijk) is het hoogste aantal meldingen in 24 uur tot nu toe. De afgelopen dagen daalde dat getal juist: zaterdag 164, zondag 112, gisteren 101. Belangrijk om te vermelden is dat het gaat om meldingen, veel personen zijn niet de afgelopen 24 uur, maar al eerder overleden.
Brabantse besmettingen
In Brabant is bij 4614 mensen officieel het virus vastgesteld, dat zijn er 158 meer dan gisteren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Column Geurt Franzen Dat er maar veel prikjes mogen volgen
Best een knappe prestatie. Nog geen jaar nadat corona in het Land van Cuijk de eerste slachtoffers maakte, is in de regio het eerste spuitje tegen de stiekeme ziekmaker gezet. Inge Janssen was de gelukkige. De cardioloog kreeg eergisteren in het Maasziekenhuis als eerste de prik. -
video RIVM: 234 nieuwe sterfgevallen, wel minder besmettingen
De afgelopen 24 uur zijn er in Nederland 234 meldingen gedaan van mensen die zijn overleden aan het coronavirus. Het totaal aantal overleden patiënten komt daarmee op 2101. Dat meldt het RIVM in de dagelijkse update. Volgens het RIVM liggen de aantallen op dinsdagen steevast hoog, omdat veel sterfgevallen uit het weekend pas maandag worden gerapporteerd. -
PREMIUM
Nieuwsoverzicht | Lockdown verlengd - Politie beëindigt protestwandeling in Breda
De lockdown wordt verlengd tot 31 januari en mogelijk zelfs met drie volle weken. Gemiddeld raakten afgelopen week 7700 mensen per dag besmet. In Breda hielden circa honderd mensen een protest onder de noemen ‘vrijheidswandeling'. Dat en meer in het nieuwsoverzicht van zondag. -
PREMIUM
Schaatsen dit weekend? Volgens deze meteoroloog kan het zomaar in het oosten van Brabant
Duik maar diep onder je donzen dekbed donderdag, want het wordt koud. Sterker nog: het gaat flink vriezen en dat zou zomaar kunnen betekenen dat we aankomend weekend onze schaatsen weer in gebruik kunnen nemen. Meteoroloog bij Weerplaza Wouter van Bernebeek geeft tekst en uitleg. -
PREMIUM
Burgemeester Lex Roolvink doet een moreel appel op Graafse raadsleden: ‘Ga weer gewoon in gesprek’
GRAVE - Respect. Burgemeester Lex Roolvink neemt het woord meerdere malen in de mond. ,,Met respect met elkaar omgaan. Daar gaat het allemaal om.” Roolvink doet een moreel appel op de gemeenteraadsleden in Grave. Hij sluit daarbij aan op het eerder gegeven advies van twee bestuurskundigen: ‘ga weer gewoon in gesprek.’
-
Gaat het nu echt gebeuren? Zo vermaakten we ons de afgelopen jaren toen er (eindelijk) sneeuw viel
Het is ons al vaker beloofd de afgelopen tijd, maar het bleef tot dusver uit: sneeuw. Komend weekend moet het dan toch echt gaan gebeuren. Wakker worden in een witte wereld. In een tijd van veel thuis zijn voor velen een welkome afwisseling van het uitzicht en de dagelijkse activiteiten met de kinderen. -
PREMIUM
Wie is Cees van der Sande, de ‘redder’ van de Brabantse coalitie?
DEN BOSCH - De opvolger voor het maandag vertrokken Statenlid Stijn Roeles moet officieel nog gevraagd worden, maar zijn mogelijke komst zorgt nu al voor rumoer. Wie is Cees van der Sande, de ‘redder’ van de Brabantse coalitie? -
PREMIUM
Linda kreeg vierde prik, maar van vaccinvreugde is nog lang geen sprake
SINT-MICHIELSGESTEL - Linda van den Hurk uit Schijndel kreeg als vierde Nederlander het coronavaccin, maar de teamleider van het Gestelse verpleeghuis De Beemden weet als geen ander dat de crisis nog lang niet voorbij is. ,,Het is maar goed dat de lockdown nu verlengd is.”