Antieke vuurwapens gevonden bij controles in garageboxen
Tijdens controles in garageboxen en opslaglocaties op verschillende plekken in Midden- en West-Brabant zijn woensdag antieke vuurwapens, flessen lachgas, een illegale bewoning en afvaldumping met asbest gevonden. De controles vonden plaats op industrieterrein in Breda, Etten-Leur, Altena, Drimmelen en Oosterhout.
Delen per e-mail
In totaal werden er 89 garageboxen en 196 opslaglocaties bezocht door de gemeenten in samenwerking met de politie, Douane en het UWV. Er werden drie antieke vuurwapens gevonden, 28 flessen lachgas, een illegale bewoning en afvaldumping inclusief asbest. Daarnaast onderzoeken de brandweer, het UWV, OMWB en toezichthouders van de gemeenten nog andere zaken.
Deze integrale acties hebben een dubbel doel: het ontdekken en stoppen van criminele activiteiten en verhuurders weerbaar maken hier tegen. Zo krijgen pandeigenaren tips over het opmaken van huurcontracten, dat betalingen via de bank moeten verlopen en er geen zaken gedaan kunnen worden als de huurder geen ID-bewijs kan laten zien.
De gemeenten Alphen-Chaam/Baarle-Nassau, Altena, Breda, Drimmelen, Etten-Leur, Geertruidenberg, Oosterhout en Zundert werken bij deze acties actief samen als het Baronie Interventieteam (BIT). Hierbij sluiten ook andere overheidspartners aan als politie, Douane en Belastingdienst.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
NS wist niet van vervoer 538-gangers naar Breda: ‘Had vooraf even contact opgenomen’
BREDA - Overvallen is een groot woord, zegt NS-woordvoerder Arno Leblanc over het aankomende 538 Oranjefeest in Breda. De spoorwegen waren van te voren niet op de hoogte gesteld van het Fieldlab-experiment op zaterdag 24 april: ,,We zijn niet vooraf geïnformeerd. Inmiddels hebben we wel contact.” -
PREMIUM
Middenstand in Poppel en Baarle haalt opgelucht adem: Nederlanders nu ook officieel weer welkom
POPPEL - Ballonnen in zijn Poppelse viswinkel ophangen vindt Mark Verkennis niet kies: ,,Daar blijft corona te ernstig voor. Maar ik ben wel blij dat die grensellende nu voorbij is.” -
PREMIUM
In 1996 deed Maxine mee aan het Eurovisie Songfestival: O-wo-wow, wat is het lang geleden
BREDA - De maand mei nadert. En dus wordt zangeres Maxine weer met regelmaat herinnerd aan 18 mei 1996, toen ze met Franklin Brown op het Eurovisie Songfestival zevende werd met De eerste keer. ,,Ongelooflijk. Waar zijn die 25 jaar gebleven?” -
PREMIUMvideo
Na de ‘stoomboot’ maakt ook het drijvend studentenhuis plaats voor de baggerboot: 'En onze wifi dan?’
BREDA - Wil je net lekker onder de douche, zie je werkmensen zich voorbereiden om de stroom- en watervoorziening van je woning af te koppelen. ,,Ik dacht: misschien moet ik even wachten met de kraan aan te zetten...” -
Meisje (14) bruut beroofd in Bredaas park door tweetal op scooter
BREDA - Een 14-jarig meisje is zondagmiddag door twee jongens tegen de grond geslagen en beroofd van haar telefoon. Dat gebeurde bij het park nabij de Hamdijk, meldt de politie maandag.
-
PREMIUMcolumn
Een feestje van 538, waar Breda weinig aan heeft
Het testfeestje van radiozender 538 op 24 april in Breda, roept veel reacties op. Was er vooraf een beetje beter over nagedacht, dan was dat voorspelbaar geweest. -
Geen vergunning voor 538 Oranjedag in Breda, omstreden testevenement van de baan
BREDA - De gemeente Breda geeft geen vergunning voor de 538 Oranjedag op het Chasséveld op 24 april. Bij het testevenement zouden 10.000 bezoekers zijn in het kader van de Fieldlab-testevenementen, maar dat is nu van de baan vanwege veiligheidsredenen. -
PREMIUM
Afgelasting 538 Oranjedag zorgt voor opluchting in Breda: ‘Misschien is Palm Parkies beter geschikt’
BREDA - Na een hoop ophef en reuring haalde de gemeente Breda maandag toch een streep door 538 Oranjedag. De fieldlab-proef met 10.000 personen veroorzaakte te veel maatschappelijke onrust. Rondom het Chasséveld klinken vooral positieve geluiden voor dit besluit.