Breda wacht met betalen: ‘Heb in 30 jaar zelden gemeente gezien die zo opportunistisch is’
De gemeente Breda probeert via een kort geding te voorkomen dat zij direct een schadevergoeding van zeker 600.000 euro moet betalen aan metaalverwerkingsbedrijf Clice Services. Eerder veroordeelde de rechter de gemeente tot betaling van dat bedrag.
Delen per e-mail
Beide partijen liggen al sinds 2011 met elkaar in conflict. Breda weigerde toen een milieuvergunning af te geven voor Clice omdat er vermoedens waren dat de vergunning misbruikt zou worden voor criminaliteit.
Onterecht
Ruim 2,5 jaar bleef de onderneming gesloten. Na een jarenlange juridische strijd oordeelde de rechtbank in Den Bosch in 2018 dat de sluiting onterecht was.
Afgelopen jaar hebben beide partijen met elkaar onderhandeld over een schadevergoeding, maar kwamen daar niet uit. Clice wilde meer dan een half miljoen euro, de gemeente was bereid tot maximaal 57.000 euro te gaan.
Clice was de vertraging beu en dagvaardde de gemeente begin april. Tijdens die zitting kwam de gemeente Breda niet opdagen. En werd half mei bij verstek veroordeeld tot betaling van 580.000 euro, nog te vermeerderen met rente en kosten, die direct is op te eisen.
Ik heb zelden in mijn bijna 30 jaar als advocaat een gemeente gezien die zo opportunistisch, tegen beter weten in, heeft gehandeld.
Volgens de advocaat van de gemeente is er sprake van 'een handigheidje' 'en wordt misbruik gemaakt van 'een gevonden gelukje'. Clice profiteerde van de wanorde die er heerste op het stadskantoor vanwege de coronacrisis. Daarom is de dagvaarding, waar wel voor is getekend, niet bij de juiste mensen terecht gekomen. ,,Er is sprake van een menselijke fout", aldus de gemeentelijke juriste. Haar advocaat stelt dat als er wel verweer was gevoerd de schadevergoeding nooit zo hoog was uitgevallen en het de vraag was of de gemeente was veroordeeld.
Lager bedrag
Ook is Breda bang dat Clice niet in staat is (een deel) van de vergoeding terug te betalen als er tijdens de bodemprocedure een lager bedrag uitrolt.
Tijdens de zitting vraagt de rechter of Clice bereid is het oordeel in de bodemprocedure af te wachten. Maar advocaat Herbert Pasveer wijst dat van de hand.
Opportunistisch
,,Ik heb zelden in mijn bijna 30 jaar als advocaat een gemeente gezien die zo opportunistisch, tegen beter weten in, heeft gehandeld. De gemeente heeft ieder recht verspeeld om een moreel appel op ons te doen."
De rechtbank doet over twee weken uitspraak.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie achtervolgt, worstelt en lost waarschuwingsschot voor aanhouding
BREDA - De politie heeft in Breda een waarschuwingsschot gelost om een verdachte aan te houden die zich niet makkelijk liet pakken. Agenten renden hem achterna, worstelden met hem en gebruikten naast het waarschuwingsschot ook pepperspray. -
PREMIUM
Maximale jeugdstraf geëist voor verdachte (17) doodsteken Megan: 2 jaar cel en ‘jeugd-tbs’
BREDA - De 17-jarige verdachte van het doodsteken van Megan (15) hangt de zwaarst mogelijke jeugdstraf boven het hoofd. De officier van justitie eist 2 jaar jeugddetentie en een PIJ-maatregel, vergelijkbaar met tbs voor volwassenen. Dat bleek woensdag in de rechtbank van Breda. -
Boete voor café De Kater in Breda voorlopig van tafel
De boete van 1360 euro die café De Kater aan de Havermarkt in Breda kreeg voor het serveren van alcohol aan minderjarigen is voorlopig van tafel. De rechter oordeelt dat de gemeente het bezwaar dat de eigenaar daartegen had ingediend ten onrechte als ‘niet-ontvankelijk’ heeft beoordeeld. -
PREMIUM
Nieuwe variant van silhouet duikt op in Breda: auto die oversteker waarschuwt
BREDA - In Breda staat weer een nieuwe variant van de inmiddels bekende silhouetten: deze keer een auto die een oversteker waarschuwt. De witte vorm staat bij twee oversteekplekken op de pas heringerichte Julianalaan in wijk Boeimeer. Bewoner Herman Specker is er niet echt gerust op. -
video K’NEX-opa Anton (78) krijgt nieuw reuzenrad na diefstal van levenswerk van presentatrice Sylvana
BREDA - Met de dag wordt de rotstart van het jaar een stukje beter voor Anton van der List (78) uit Breda. Zijn levenswerk, een reuzenrad van 10.000 stukjes K’NEX, werd afgelopen weekend gestolen uit zijn appartement. Naast dat er een enorm bedrag voor hem werd ingezameld, krijgt hij vrijdag een nieuw reuzenrad van Sylvana IJsselmuiden.
-
Tas met vuurwapen uit auto gegooid in Breda, inzittenden van voertuig aangehouden
BREDA - De inzittenden van een auto met een Frans kenteken zijn in de vroege zondagochtend aan de Heerbaan in Breda aangehouden door de politie. Een getuige wees agenten erop dat er vlak voor de arrestatie een plastic zak uit het voertuig werd gegooid. Daar zat een vuurwapen in. -
PREMIUM
Breda moet schade metaalhandel vergoeden na sluiting
BREDA - De gemeente Breda moet van de rechter de schade vergoeden die metaalhandel Clice Services heeft geleden omdat het bedrijf bijna 2,5 jaar lang onterecht gesloten is geweest. De schadevergoeding kan oplopen tot meer dan een half miljoen euro. -
PREMIUM
Scoutinggebouw had jeugdhonk van Tuinzigt kunnen worden, maar gaat nu tegen de vlakte
BREDA - Het voormalige gebouw van de scouting in de Abeelstraat in Tuinzigt gaat binnenkort tegen de vlakte. Er is volgens de gemeente Breda niemand die het pand wil kopen of huren. De ruimte die vrijkomt wordt bij de speeltuin van de stichting SSKB getrokken.