BredaPhoto trapt bijzondere editie af: de zegen wint glorieus van de beperking
BREDA - De zegeningen van internet en de beperkingen van corona kwamen gisteravond samen bij de opening van BredaPhoto. De zegen won glorieus van de beperking. Breda's meest toonaangevende culturele evenement krijg je er niet onder.
Delen per e-mail
Podium Bloos aan de Speelhuislaan was de intieme setting van de opening van BredaPhoto. Klein, volgend de richtlijnen van het RIVM mochten er 120 mensen in. Zet dat af tegen de grote zaal van het Chassé Theater, dat uitpuilde bij eerdere openingen, en weemoed ligt op de loer.
Uitbundig
Niets van dat alles, met camera's en digitale verbindingen ging de opening de wereld over. En de sfeer in het kleine Bloos was even uitbundig als twee jaar geleden. Of vier. Of 18, want zo lang mogen we hier al van BredaPhoto genieten.
Het evenement is anders van opzet, daartoe gedwongen door dat nare virus. Meer geconcentreerd op enkele locaties dan anders, maar de digitale mogelijkheden worden ten volle aangewend. Breda mag dan fysiek minder internationale festivalbezoekers over de vloer krijgen, de liefhebbers hoeven niks tekort te komen. De opening beloofde in ieder geval alle goeds voor de komende zeven weken.
Lees verder onder de foto
Theatermaker Lucas de Man praatte een show aan elkaar die de opmaat voor het festival moet zijn. Zijn onnavolgbare, scherpe humor maakte op de goede momenten plaats voor de kracht van de beelden van enkele fotografen op het festival.
Interviews met de fotografen met videoverbindingen (Lagos, Kaapstad, Cardiff) en op het Bloospodium werden gevolgd door indringende presentaties van het werk van de kunstenaars.
Extra verdieping
Een extra verdieping kwam van de jonge muzikanten die de beelden solo en live begeleidden. Ontroerend, krachtig, melancholisch, grappig, maar altijd relevant; alles wat kunst boeiend maakt, zat er in.
Gaat dat zien, tot en met 25 oktober. BredaPhoto is er weer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Facebookgroepen
De leden van deze Facebookgroep wandelen graag samen: ‘Alleen loop je steeds hetzelfde rondje’
Actief bezig met tuin, huisdier of buitenleven? Voor elk onderwerp is er wel een Facebookgroep, waar gelijkgestemden elkaar advies geven en hun passie delen. Martijn Schraven meldt zich aan en praat mee. Vandaag de groep: Wandelmaatje gezocht met 5.349 leden. -
Tiener uit Zundert heeft 20.000 euro contant geld op zak, opgepakt op verdenking van witwassen
BREDA - De politie hield donderdagavond omstreeks 20.30 uur een 18-jarige man uit Zundert aan op verdenking van witwassen. Tijdens een controle aan de Paul Krugerlaan in Breda bleek de man ruim 20.000 euro contant geld op zak te hebben. De man is aangehouden en zijn woning is onderzocht. -
Dronken vrouw aangehouden in Ulicoten na onnodig bellen 112
ULICOTEN - Een 39-jarige vrouw uit Ulicoten is dinsdagochtend aangehouden nadat ze herhaaldelijk onnodig het alarmnummer had gebeld en tegen een politiewagen sloeg. -
Deze 12 West-Brabantse sixtiesbandjes mogen we nooit vergeten
In de roerige sixties ontstonden in onze regio tal van rock & roll-bandjes die zich opwerkten tot lokale helden. Roosendaaler Piet Muys verzamelt al deze acts op zijn site. Deze twaalf bands mogen we nooit vergeten. -
Tol Swinkels (45) nieuwe rector op OLV Breda
BREDA - Tol Swinkels neemt met ingang van 1 mei het stokje over van rector Gijs van Wijlen op het Onze Lieve Vrouwelyceum in Breda. De 45-jarige Swinkels is nu nog conrector op de middelbare school. Van Wijlen gaat met prépensioen.
-
PREMIUM
Papier, bedden, banken, stofzuigers: afvalcoaches Breda zoeken het probleem achter de dumpingen
BREDA - Drie afvalcoaches, ondersteund door drie speciale afvalboa’s, gaan in Breda de straat op. Papier, bedden, banken, stofzuigers… Ze komen van alles tegen. ‘Daarom ga ik de wijk in, om uit te zoeken wat het probleem achter dit soort dumpingen is.’ -
SP Breda boos op impact scanauto: ‘Met schofterige voortvarendheid wordt meer dan een miljoen euro uit de zakken geklopt’
BREDA - Met de inzet van scanauto’s die op zoek gaan naar parkeerovertredingen wordt autobezitters in Breda met een ‘schofterige voortvarendheid meer dan een miljoen euro uit de zakken geklopt’. De SP-gemeenteraadsfractie vraagt zich af of dit ‘getuigt van een goed parkeerbeleid’. -
Villa Wilhelmina? Politiek wil liever groot park in hartje Zundert
ZUNDERT - Herbouw van Villa Wilhelmina op de plek waar in Zundert nu nog de oude Rabobank staat? Het leeuwendeel van de Zundertse politiek ziet dat niet zitten.