6-jarige die kabelbaanramp overleefde moet terug naar tante in Italië
Het 6-jarige Italiaans-Israëlische jongetje dat een kabelbaanramp in Italië overleefde, moet terug naar zijn familie in dat land. Een rechtbank in Tel Aviv heeft dat besloten nadat de jongen stiekem door zijn grootvader naar Israël was gebracht. Het kind verloor zijn beide ouders toen de cabine waarin ze zaten in mei neerstortte.
Eitan was de enige van de vijftien inzittenden die het ongeval overleefde. Behalve zijn beide ouders kwamen ook zijn jongere broertje Tom en zijn twee overgrootouders om het leven. Hij werd na zijn ziekenhuisopname ondergebracht bij zijn tante in Italië. De vrouw kreeg de voogdij over het kind en wil hem naar eigen zeggen volgens de wens van haar overleden broer opvoeden in het Europese land. De familie van Eitans moeder ziet echter toekomst voor hem in Israël.
Eitan werd in september door zijn grootvader naar Israël gebracht, zonder toestemming van zijn tante. De jongen verbleef in afwachting van het besluit van de rechtbank in Israël. Daar waren afspraken over gemaakt tussen de ruziënde families. De rechtbank heeft nu besloten dat Eitan terug moet naar Italië, waar hij op jonge leeftijd met zijn ouders naartoe verhuisde. Hij ging daar ook naar school.
Kidnapping
Tegen de grootvader van Eitan loopt in Italië een onderzoek vanwege kidnapping. De tante heeft gezegd dat de man hem stiekem meenam toen hij op bezoek was. Ze sloeg alarm nadat hij het kind niet terug naar huis had gebracht. De grootvader reed met de jongen in een huurauto naar Zwitserland, waar ze vervolgens met een privévliegtuig naar Israël vlogen.
Het kabelbaanongeval vond plaats bij het Lago Maggiore in het noorden van Italië. Een cabine met vijftien inzittenden viel naar beneden toen de kabel brak. Onderzoek wees uit dat de noodrem opzettelijk buiten werking was gesteld omdat die meermaals technische problemen veroorzaakte. In de zaak zijn meerdere verdachten opgepakt.
Kijk hier onze nieuwsvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Geweld in Israël laait gevaarlijk op na aantreden regering-Netanyahu
Het geweld in Israël is erger dan het in jaren was. Acties en wraakacties over en weer hebben alleen al afgelopen maand tientallen levens geëist. De nieuwe regering van premier Netanyahu ligt op ramkoers. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Ontvoerd jongetje (6) dat als enige kabelbaandrama overleefde, blijft voorlopig in Israël
Eitan Biran, de enige overlevende van het kabelbaandrama bij Lago Maggiore in Noord-Italië, blijft voorlopig in Israël. Dat bepaalde een rechter in Tel Aviv vandaag. Het 6-jarige Italiaans-Israëlische jongetje werd anderhalve week geleden door zijn opa ontvoerd.
-
Familie verscheurd door voogdijstrijd Eitan (6) die kabelbaandrama overleefde: 'Hij is ontvoerd’
Er is een hevige familieruzie ontstaan over het lot van Eitan Biran, het 6-jarige jongetje dat als enige de kabelbaanramp in Italië overleefde. De twee families van de omgekomen ouders ruziën al maanden over de voogdij, een strijd die alsmaar in hevigheid lijkt toe te nemen. ,,Hij is ontvoerd door familieleden die hem helemaal niet kennen”, zegt de Israëlische familie van Eitan in grote bewoordingen. Ze beweren juridische stappen te gaan ondernemen om ervoor te zorgen dat Eitan in zijn geboorteland zal opgroeien. -
-
-
PREMIUM
‘Dood aan S.’: Nederlander met revolver hangt spandoek aan Belgisch huis, eerder buurman ontvoerd
De twee Nederlandse mannen die in de nacht van woensdag op donderdag werden gearresteerd op de Boomsesteenweg in Antwerpen, hadden het waarschijnlijk gemunt op de Turkse bewoner B.S. Hij is sinds enkele weken doelwit in het drugsmilieu. Drie weken geleden werd zijn buurman, die een verdieping lager woont, per vergissing ontvoerd en mishandeld. Een week later werd een aanslag gepleegd tegen de woning van de vriendin van B.S. -
met video
Bobi (30) is de oudste hond ooit, met dank aan mensenvoedsel: ‘Wat wij eten, eet hij ook’
Twee weken nadat Guinness World Records Spike vermeldde als de oudste levende hond, ontdekte het instituut nog een veel ouder exemplaar. Het gaat om de 30-jarige Bobi uit Portugal. Hij is niet alleen de oudste levende hond, maar de oudste ooit voor zover bekend. Dat meldt Guinness World Records op haar eigen site.