Dagenlange zoektocht eindigt in arrestatie ontsnapte gevangene en zelfmoord bewaakster
Na een langdurige klopjacht zijn de voortvluchtige gevangene Casey White en zijn bewaakster Vicky White maandag opgepakt in Indiana. Naar de twee werd al ruim anderhalve week naarstig gezocht. De bewaakster overleed korte tijd na de arrestatie aan schotwonden die ze zichzelf had toegebracht.
,,Dit is het einde van een zeer lange, stressvolle en uitdagende anderhalve week. Het eindigde zoals we wisten dat het zou gebeuren. Ze zitten in hechtenis’’, zo liet sheriff Rick Singleton vlak na de arrestatie weten. ,,We hebben vandaag een gevaarlijke man van de straat gehaald. Hij zal nooit meer het daglicht zien. Dat is een goede zaak, niet alleen voor onze gemeenschap. Dat is een goede zaak voor ons land.’’
De politie had zondag een tip gekregen dat hun voertuig, een Ford F-150 pick-up uit 2006, was aangetroffen bij een wasstraat. Op bewakingsfoto’s was een man te zien die sterke overeenkomsten vertoonde met Casey White, waarna de politie werd gebeld.
Tijdens de arrestatie raakte de bewaakster zwaargewond toen ze op zichzelf begon te schieten. Ze werd zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht, zo liet sheriff Dave Wedding weten, waar ze korte tijd later aan haar verwondingen bezweek.
Ontsnapping
De klopjacht begon op 29 april toen Vicky White (56), de assistent-directeur van de gevangenis in Lauderdale County, naar verluidt hielp bij de ontsnapping van Casey White (38), die in afwachting was van een proces in een moordzaak. Vicky White had collega’s verteld dat ze de gevangene kwam halen voor een evaluatie van de geestelijke gezondheid in het gerechtsgebouw, maar de twee, die geen familie van elkaar zijn, vluchtten in plaats daarvan het gebied uit. De ontsnapping van de gevangene werd pas uren later opgemerkt.
De politie begon na de ontsnapping een klopjacht door drie staten die door Amerikaanse (en internationale) media op de voet gevolgd werd. Voor de gouden tip die naar de verblijfplaats van de gevangene zou leiden werd een beloning van 10.000 dollar uitgeloofd, voor die van Vicky 5000 dollar.
Waarom de bewaakster er met de misdadiger vandoor is gegaan is onduidelijk. De vrouw was een zeer gewaardeerde medewerkster en zat vlak tegen haar pensioen aan. De sheriff van Alabama erkende dat een antwoord op die vraag misschien wel nooit zal komen. ,,Ik had alle vertrouwen in Vicky White. Ze is een voorbeeldige medewerker geweest. Wat heeft haar in hemelsnaam geprovoceerd, wat heeft haar ertoe aangezet om een stunt als deze uit te halen? Ik weet het niet. Ik weet niet of we het ooit zullen weten’’, aldus sheriff Singleton.
De twee zouden de ontsnapping goed hebben voorbereid. Uit gesprekken met medegevangenen zou blijken dat de twee een bijzondere band hadden, zo melden Amerikaanse media. Ook had Vicky haar huis vlak voor de ontsnapping verkocht, een geweer en een jachtgeweer aangeschaft en een oranje Ford Edge uit 2007 gekocht.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
update
Moordverdachte en gevangenismedewerkster vermist, mogelijk hielp ze hem ontsnappen
Een moordverdachte en een gevangenismedewerkster in Alabama zijn vermist nadat zij hem ophaalde uit de gevangenis. Het is onduidelijk of ze hem wilde helpen ontsnappen of dat er iets ergs is gebeurd. ,,Ze is hoe dan ook in gevaar.” -
met video
Gevangene en bewaakster bijna week spoorloos: ‘Ze hadden een bijzondere band’
De moordverdachte en politiebeambte uit Alabama die sinds vrijdag vermist zijn, hadden de ontsnapping goed voorbereid. Uit gesprekken met medegevangenen blijkt zelfs dat de twee een bijzondere band hadden. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Russen draaien gaskraan naar Finland dicht
De levering van aardgas aan Finland vanuit Rusland is vanochtend vroeg afgesneden. Het Finse staatsenergiebedrijf Gasum bevestigt dit nadat Finland weigerde leverancier Gazprom in roebels te betalen. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
Complotdenker Micha Kat ruziet op dag 2 weer met Noord-Ierse rechter: ‘Houd uw mond!’
Complotdenker en verdachte van meerdere bedreigingen Micha Kat stond vanmorgen weer even voor de rechter in Noord-Ierland vanwege zijn mogelijke uitlevering naar Nederland. Het werd opnieuw - net als gisteren - bekvechten tussen Kat en de rechter: ,,Ik heb heel belangrijk nieuws,” riep Kat. ,,Stop met mij onderbreken,” zei de rechter die af en toe wanhopig naar het plafond keek. -
PREMIUMOorlog Oekraïne
Met de officiële val van Marioepol aanstaande valt ook een symbool van deze oorlog
Oekraïne is er eindelijk in geslaagd zijn gewonde soldaten uit de Azovstal-fabriek te evacueren. De strijd om Marioepol is hiermee zo goed als beslecht. De stad is uitgegroeid tot een van de symbolen van de oorlog. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.