Duizenden automobilisten van Griekse snelweg gered na sneeuwstorm
Griekse reddingswerkers hebben sinds gisterenavond duizenden ingesneeuwde automobilisten van een snelweg bij Athene gered.
Sommige bestuurders zaten al ruim tien uur vast in hun voertuigen. Hulpdiensten evacueerden ruim 3500 mensen. Een deel van de gestrande reizigers is te voet weggegaan en heeft de auto achtergelaten. Zo’n 1200 auto’s staan nog vast op een ringweg bij de hoofdstad. Militairen hebben voedsel, water en dekens uitgedeeld.
Reddingsteams werkten ‘s nachts door om de besneeuwde wegen en snelwegen vrij te maken, maar verlate voertuigen belemmerden hun operaties. Gouverneur Ali Yerlikaya van Istanboel drong er bij automobilisten op aan om terug te keren naar hun voertuigen en deze te verplaatsen. Ook het leger werd ingezet om voedsel en water te leveren aan de gestrande weggebruikers.
Lees verder onder de foto.
Sommige weggebruikers besloten te lopen naar een nabijgelegen treinstation. Daar sprongen ze over de slagbomen aan de kant van de weg om het perron te bereiken, nadat ze de nacht in hun auto hadden doorgebracht. De treindienst was opgeschort, maar vanochtend kwam er een trein om de mensen op te halen die vanaf de snelweg het station wisten te bereiken.
Vrije dag
Griekenland is getroffen door een zware sneeuwstorm. Op sommige plekken werd meer dan 80 centimeter sneeuw gemeten. Delen van hoofdstad Athene zitten zonder stroom.
Autoriteiten hebben vandaag uitgeroepen tot vrije dag in Athene en omstreken, evenals op enkele Griekse eilanden. Overheidsgebouwen en veel bedrijven zijn daar gesloten. Supermarkten, apotheken en benzinestations zijn nog wel open. De overheid verwacht nog meer problemen door het weer.
Lees verder onder de tweet.
Turkije
Andere landen langs de Middellandse Zee hebben ook last van forse sneeuwval. Op het vliegveld van de Turkse stad Istanboel bezweek gisteren het dak van een vrachtterminal door de sneeuw. De hevige sneeuwval leidt tot grote overlast in het land. Duizenden mensen zijn op de wegen in de problemen gekomen. Ook het luchtverkeer is deels ontregeld door het slechte weer.
Istanbul Airport, een van de drukste luchthavens van Europa, is sinds gisteren dicht. Er kan nu een beperkt aantal vliegtuigen landen. Er zijn volgens een woordvoerder geen plannen om dinsdag nog toestellen te laten vertrekken. Twee kleinere luchthavens in Istanboel zijn minder zwaar getroffen.
Het begon vorige week te sneeuwen in Turkije en de verwachting is dat er ook dinsdag veel sneeuw zal vallen in Istanboel en de rest van het land. Op de stranden van de badplaats Antalya, in het zuiden van Turkije, is voor het eerst in 29 jaar sneeuw gevallen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Wanhoop door honger en droogte in Hoorn van Afrika, Rode Kruis opent Giro 6251
Vanwege extreme droogte en honger in de Hoorn van Afrika opent het Rode Kruis vandaag Giro 6251. Momenteel hebben 14 miljoen mensen in Somalië, Kenia en Ethiopië acuut hulp nodig. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Video
Zeer uitzonderlijke kou en sneeuwval in Griekenland: -14 graden
Griekenland wordt getroffen door extreem koud weer, dat gepaard gaat met sneeuwval. Een groot deel van het land, tot zelfs het eiland Kreta, is bedolven onder een witte laag. Er worden temperaturen van -14 graden geregistreerd, zeer uitzonderlijk voor het Zuid-Europese land. De hevige sneeuwval heeft het openbare leven in Griekenland grotendeels stilgelegd. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Ruim 408 miljoen dollar voor onder meer Picasso en Monet
Een veiling van laat negentiende en vroeg twintigste-eeuwse kunst in New York heeft gisteravond 408,5 miljoen dollar (387,7 miljoen euro) opgebracht. Voor veilinghuis Sotheby’s was het de op twee na hoogste veilingopbrengst ooit, meldt het veilinghuis.
-
Kritische Russische ex-kolonel loopt weer in de pas
Maandag verraste hij de wereld en vooral de Russische televisiekijker met een pijnlijke analyse van de Russische strijdkrachten. Het ging niet goed met de ‘speciale militaire operatie’ in Oekraïne, luidde het. Maar gisteravond liep oud-kolonel Michail Chodarenok weer in de pas. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Bodybuilder krijgt levenslang voor moord op ex, haar grootouders en een fotograaf
Een volksjury in West-Vlaanderen heeft de 29-jarige Alexander D. veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf en tien jaar tbs wegens de moord in 2017 op zijn ex-vriendin, haar grootouders en een fotograaf voor wie het toen 18-jarige meisje soms poseerde. D. ondervroeg en folterde de fotograaf in diens huis in Gent acht uur lang voor hij hem doodstak. De dag erna bracht hij zijn ex in haar woning in het West-Vlaamse Moere eveneens met messteken om, en vervolgens haar te hulp geschoten opa en oma.