Franse rechter blokkeert toelaten boerkini in zwembad, minister blij: ‘Uitstekend nieuws’
Een Franse rechter heeft een streep gezet door het besluit van de stad Grenoble om boerkini’s in gemeentelijke zwembaden toe te staan. Minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin, die vindt dat religieuze kwesties niet thuishoren op openbare plekken, verwelkomde de uitspraak op Twitter als ‘uitstekend nieuws’.
De gemeenteraad van de zuidoostelijke stad stemde onlangs op voorspraak van de groene burgemeester Eric Piolle in met het toestaan van de religieuze badkleding in zwembaden, tot onvrede van conservatieve en uiterst rechtse politici die pleiten voor een landelijk verbod op het ‘islamitische’ lichaamsbedekkende badpak in openbare zwembaden. Organisaties voor moslimrechten stellen dat dit discriminerend is voor islamitische vrouwen en hun vrijheid beknot.
Minister Darmanin wees op een recente wet tegen ‘islamitisch separatisme’ die neutraliteit voor publieke diensten voorschrijft, waar ook de bestuursrechter zich op beroept. De bewindsman vreest voor het ondermijnen van het ‘secularisme’. Frankrijk staat sowieso bekend om zijn strikte scheiding van religie en staat. Boerkini’s worden door veel Fransen gezien als een symbool van onderdrukking.
De kwestie houdt Grenoble al jaren bezig. Zo besloot het gemeentebestuur in 2019 twee zwembaden te sluiten na een initiatief van een mensenrechtengroepering om een aantal moslima’s in boerkini een duik te laten nemen. Ook elders in Zuid-Frankrijk zorgden pogingen van burgemeesters de boerkini in de ban te doen voor trammelant.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
ABC-eilanden bereiden zich voor op tropische storm: zware regenval, hevige wind en ruige zee
Op Aruba, Bonaire en Curaçao bereidt de bevolking zich voor op de komst van een tropische storm. Zo’n 1000 kilometer ten oost-zuidoosten van de eilanden bevindt zich nu nog een storing, maar volgens de meteorologische dienst van de eilanden is de kans 90 procent dat deze storing zich ontwikkelt tot een tropische storm. De storm zal woensdagavond en donderdagochtend (lokale tijd) ten zuiden van de eilanden langs trekken. -
met video
Klanten als levend schild bij grote overval Braziliaans winkelcentrum, Nederlandse toerist ooggetuige
Een winkelcentrum in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro was zaterdagavond het decor van een grootschalige overval, waarbij klanten werden gegijzeld en een bewaker werd doodgeschoten. Een Nederlandse toerist die net in de stad was aangekomen, werd ongewild getuige van een wildwest-schietpartij. ,,Ik heb zoiets nog nooit in Europa gezien.” -
Bedrijven VS komen met financiële steun personeel na schrappen abortusrecht, openbare verklaringen blijven uit
Het lijstje van Amerikaanse bedrijven dat hun medewerkers financieel wil ondersteunen als ze voor een abortus naar een andere staat moeten reizen, groeit rap. De meeste bedrijven nemen echter openlijk geen standpunt in over het schrappen van het Amerikaanse nationale abortusrecht. -
Paniek in nachtclub Kroatië: onbekende schiet traangas af, ook Nederlanders binnen
Een onbekende heeft gisteren in een bomvolle nachtclub in de Kroatische stad Split traangas afgevuurd. Zeker negentig mensen raakten daarbij (licht)gewond. In de club, waar op dat moment ook Nederlanders aanwezig waren, brak grote paniek uit.
-
‘Pro-Russische ambtenaar’ vermoord in bezette stad Cherson
Bij een aanslag in de door Rusland bezette stad Cherson is vrijdagochtend een Oekraïense ambtenaar omgekomen. ,,Het was een gerichte aanval op een medewerker van het civiele en militaire bestuur”, aldus een Russische regeringswoordvoerder tegen het Russische bureau Tass. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10.