Israëlische luchtmacht valt weer doelen aan in Gaza
met videoDe Israëlische luchtmacht heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op de Gazastrook. De aanvallen kwamen nadat zaterdagavond voor het eerst in een maand vanuit de Gazastrook weer een raket was afgevuurd richting Israël.
Volgens de luchtmacht waren een wapenfabriek van Hamas en een tunnel die strijders van de groep gebruiken de doelwitten van de bombardementen.
De Palestijnse autoriteiten bevestigden de luchtaanvallen, maar zeiden dat de doelen een trainingskamp waren en een onbewoond gebied in de buurt van Rafah. Er zouden geen slachtoffers zijn gevallen.
In augustus kwamen zeker 49 mensen in de Gazastrook om het leven tijdens drie dagen van gevechten tussen Israël en Palestijnse militanten in het gebied. Egypte bemiddelde toen een staakt-het-vuren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
met Video
Zeker 21 doden, waarvan 10 kinderen, door enorme brand in vluchtelingenkamp Gaza
Een brand in een gebouw in de Gazastrook heeft aan zeker 21 mensen het leven gekost. Een ziekenhuisdirecteur zegt tegen de BBC dat onder de doden tien kinderen zijn en het dodental nog verder kan oplopen. Het vuur woedde in het vluchtelingenkamp Jabalia, enkele kilometers ten noorden van Gaza-stad. -
Nieuwe rechtse regering in Israël gaat tegen stroom in en verlaagt belasting op wegwerpplastic
Waar wereldwijd steeds meer landen zich inzetten om de hoeveelheid wegwerpplastic te verminderen, gaat Israël juist de andere kant op. De nieuwe minister van Financiën verlaagt de belasting op plastic en vraagt de bevolking daarbij te controleren of in winkels de prijs van plastic ook echt naar beneden gaat. -
met video
Enorme explosie bij drone-aanval op wapenfabriek in Iran
Aanvalsdrones van een onbekend land hebben gisteravond een aanval uitgevoerd op een wapenfabriek nabij de Iraanse stad Isfahan, zo’n 350 kilometer zuidelijk van Teheran. Tegelijk woedde een grote brand in een olieraffinaderij in het noordwesten van het land. Vannacht was er ook een aardbeving in Iran waarbij drie mensen zouden zijn omgekomen. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
-
-
Afscheid van door agenten mishandelde Tyre Nichols: ‘Het recht op oud worden is hem ontzegd’
Familie, vrienden, en ook de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris hebben afscheid genomen van Tyre Nichols in Memphis, Tennessee. De 29-jarige zwarte Amerikaan overleed ruim drie weken geleden door politiegeweld. -
Update Met video
Israël klaar voor week van militaire acties tegen Gazastrook
Het Israëlische leger is klaar voor een week van militaire acties tegen Palestijnse milities in de Gazastrook. De vijandigheden laaiden vrijdag op nadat Israël er een aanval had uitgevoerd om een leider van de beweging Islamitische Jihad uit te schakelen.