Jérôme Boateng vecht geldstraf van 1,8 miljoen euro voor ‘huiselijk geweld’ aan
De Duitse topvoetballer Jérôme Boateng (33) gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling voor het mishandelen van ex-vriendin Sherin Senler (31). Ook zij en het Openbaar Ministerie (OM) leggen zich niet neer bij de uitspraak.
Dat maakte de rechtbank in München bekend. Boateng nam na zijn veroordeling een nieuwe advocaat die beroep aantekende, aldus een woordvoerder. De vorige advocaat van de 76-voudig international eiste vorige week donderdag vrijspraak voor de topvoetballer. Die werd desondanks veroordeeld tot een boete van 1,8 miljoen euro. De rechtbank achtte bewezen dat de in West-Berlijn geboren voetballer in juli 2018 zijn toenmalige vriendin in het gezicht had geslagen tijdens een vakantie in het Caribisch gebied.
De openbaar aanklager had een boete van 1,5 miljoen euro geëist én een voorwaardelijke gevangenisstraf van anderhalf jaar. De rechtbank hield het bij een geldstraf maar verhoogde die tot het maximale bedrag. Het is de optelsom van zestig dagtarieven van telkens 30.000 euro en is afhankelijk van het inkomen van de topvoetballer.
De hoogte van de dagtarieven zinde het OM niet omdat Boateng daarmee een strafblad ontloopt. Dat krijgt iemand in Duitsland pas bij een veroordeling tot negentig dagtarieven of meer. Een veroordeling tot een voorwaardelijke gevangenisstraf levert de veroordeelde eveneens een strafblad op. Het OM overwoog daarom al in hoger beroep te gaan en deed dat uiteindelijk ook.
Giftige relatie
De ex-vriendin is mede-eiser in de zaak. Ook zij is blijkbaar niet tevreden over het vonnis en vecht het aan. ,,Onze relatie is altijd turbulent geweest”, zei Sherin Senler in de rechtszaal. Ze sprak over een ‘zeer giftige liefdesverhouding’. Volgens de topvoetballer wil zijn ex-vriendin de aangifte tegen hem gebruiken ‘om betere kansen te hebben’ in de familierechtbank, waar ze strijden om de voogdij over hun tweelingdochtertjes Lamia en Soley (10) die bij hun vader wonen. Hun moeder ontkent de beschuldiging.
Olympique Lyon
Boateng rondde eind vorige maand zijn transfer van Bayern München naar Olympique Lyon af. Hij speelde tien seizoenen bij de Duitse recordkampioen en won onder meer negen landstitels, vijf nationale bekers, twee keer de Champions League - in 2013 en 2020 - en twee keer het WK voor clubs. De topvoetballer werd in 2014 met Duitsland wereldkampioen in Brazilië.
Bekijk onze belangrijkste nieuwsvideo's in deze playlist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
‘Materiaal voor ontknoping’ in verdwijningszaak Natalee Holloway is nep, concludeert OM
De ‘belangrijke informatie’ waarover een Amerikaanse journaliste vorig jaar zei te beschikken en waarmee de verdwijning van Natalee Holloway volgens haar opgelost zou kunnen worden, klopt niet. De bewuste vrouw is het slachtoffer geworden van bedrog en manipulatie, concludeert het Openbaar Ministerie (OM) op Aruba na onderzoek. -
PREMIUMTom Sauer
Hoogleraar pleit tégen sturen van zware wapens aan Oekraïne: ‘Nemen een heel groot risico’
Gaan westerse tanks, of misschien zelfs gevechtsvliegtuigen, Oekraïne een beslissend voordeel geven? Hoogleraar Tom Sauer hoopt van niet. ,,Die zware wapens verhevigen de oorlog alleen maar’’, meent hij. -
Oud-spelers United rekenen op vertrek miljoenenaankoop Van de Beek: ‘Dat geld krijgen ze nooit meer terug’
Het moge inmiddels duidelijk zijn dat Donny van de Beek bij Manchester United sportief gezien niet zijn beste momenten uit zijn carrière beleeft. De 24-jarige middenvelder kreeg afgelopen week in de Britse media veel kritiek over zich heen en nu stellen oud-spelers Paul Ince en Dimitar Berbatov ook weer dat hij zijn langste tijd bij de Engelse topclub heeft gehad. -
Geweld in Israël laait gevaarlijk op na aantreden regering-Netanyahu
Het geweld in Israël is erger dan het in jaren was. Acties en wraakacties over en weer hebben alleen al afgelopen maand tientallen levens geëist. De nieuwe regering van premier Netanyahu ligt op ramkoers.
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
-
-
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
OORLOG OEKRAÏNE
LIVE | Wagner-baas daagt Zelenski uit, Nederland steunt Oekraïne met ruim 1 miljard
De baas van de Russische paramilitaire groep Wagner, Yevgeny Prigojine, verscheen maandag aan boord van wat hij een Su-24 bommenwerper noemde die terugkeerde van een bombardement op Bakhmout, het epicentrum van de gevechten in het oosten van Oekraïne. Hij daagde de Oekraïense president Volodimir Zelenski uit tot een luchtduel. ‘Als je wilt, ontmoeten we elkaar in de lucht.’ Volg alle ontwikkelingen van de oorlog in ons liveblog hieronder.