Noord-Korea houdt nieuwe rakettest, nu vanuit trein
Noord-Korea heeft vandaag opnieuw twee raketten afgevuurd. Dit keer vanuit een trein. Volgens het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA hebben de projectielen een doel in de Japanse Zee geraakt.
,,De eenheid heeft een goede wendbaarheid aangetoond en de precisie van de inslagen werd enorm gewaardeerd”, aldus KCNA volgens de Zuid-Koreaanse krant Yonhap. Noord-Korea zou bezig zijn om de verrijdbare raketinstallaties op de treinrails te verbeteren en uit te breiden.
De top van het leger woonde de rakettest zaterdag bij. Het is niet duidelijk of leider Kim Jong-un aanwezig was. Gisteren testte Noord-Korea nog twee ballistische korteafstandraketten. Die kwamen eveneens in zee terecht en haalden een afstand van 430 kilometer. Ze kwamen tot een hoogte van 36 kilometer.
Sneller dan het geluid
Eerder deze week vuurde Noord-Korea naar eigen zeggen een hypersonische raket af. Hypersonische raketten zijn vijf keer sneller dan geluid, waardoor bestaande afweersystemen ze niet of nauwelijks kunnen onderscheppen maar het bereik is minder dan bij ballistische raketten.
De nieuwste lanceringen volgen op de economische sancties die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan Noord-Koreanen die betrokken zijn bij het wapenprogramma. Ook had het land de VN-Veiligheidsraad opgeroepen tot nieuwe sancties tegen Noord-Korea.
Kim gaat door
Het Noord-Koreaanse ministerie van Defensie zou volgens staatsmedia hebben gezegd dat de VS de situatie bewust willen laten escaleren. Het verklaarde verder dat Noord-Korea het recht heeft zichzelf te verdedigen en waarschuwde voor een sterke tegenreactie.
Dictator Kim Jong-un kondigde al eerder aan dat Noord-Korea zal doorgaan met het opbouwen van zijn wapenarsenaal. Volgens westerse waarnemers staat dat in schril contrast met de economische crisis in het geïsoleerde land.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
VIDEO
Schokkende beelden: man duwt vrouw op spoor van Brusselse metro
In Brussel is een jongeman opgepakt, nadat hij op een metrostation in de Belgische hoofdstad een nietsvermoedende vrouw op het spoor duwde. De dame overleefde de aanval ternauwernood. De bestuurder van de metro wist de trein op tijd te stoppen en zo een dodelijk ongeval te voorkomen. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Wit-Rusland heeft een kroonprinses en die bouwt met de steun van Poetin aan een eigen Wagner-groep
De Russen sparen geld noch moeite om hun trouwste bondgenoot mee te sleuren in de oorlog. Zo financiert het Kremlin een Wit-Russische bewakingsfirma die voor ‘buitenlandse taken’ getraind wordt door de Wagner-groep. Een huurlingenbedrijf dat ook zou kunnen dienen om dictator Loekasjenko aan de kant te schuiven als die niet doet wat Poetin wil. En dan komt de 32-jarige vrouw die het bedrijf heeft gesticht als een heuse kroonprinses in beeld.
-
PREMIUMHemd van het lijf
Volgens zijn vrouw is Dries Roelvink wekelijks dronken: ‘Dan denk ik: ik mankeer niks’
In Hemd van het Lijf vertellen BN’ers over hun gezondheid. Al 35 jaar gaat Dries Roelvink naar de sportschool. En hij kijkt als een beeldhouwer in de spiegel. ‘Dan denk ik: die kant van die ene arm kan er nog wel een centimetertje bij hebben.’ -
-
-
Spaanse politie arresteert verdachte van reeks bombrieven, onder andere aan Oekraïense ambassade
De Spaanse politie heeft de vermeende afzender gearresteerd van de reeks bombrieven die eind vorig jaar werden bezorgd bij onder andere de Oekraïense ambassade in Madrid en het kantoor van premier Pedro Sanchez. Het gaat om een 74-jarige gepensioneerde, melden Spaanse media. -
Invloedrijke moslimuniversiteit wil boycot Zweden en Nederland: Vernielen koran is ‘barbaarse misdaad’
Moslims wereldwijd moeten Zweedse en Nederlandse producten boycotten. Die oproep doet de Al-Azhar universiteit in Egypte, het belangrijkste religieuze instituut van soennitische moslims. Aanleiding voor de oproep om Nederland te boycotten is het verscheuren van een koran door Pegida, zondag in Den Haag.