Veel Nederlandse drugsuithalers actief in haven Antwerpen: forse celstraf dreigt
In de haven van Antwerpen zijn opvallend veel Nederlanders actief die drugs uit containers halen. De Belgische politie arresteerde deze maand al 25 zogenoemde ‘uithalers’, van wie er 22 de Nederlandse nationaliteit hadden. Ze riskeren celstraffen tot vijf jaar.
Uithalers zijn personen (vaak jonge mannen) die drugs uit containers proberen te halen, in dit geval in de haven van Antwerpen. Ze breken in op haventerreinen en worden regelmatig opgemerkt of betrapt. Uithalers staan op de laagste trede van de ladder binnen een criminele organisatie, maar ze spelen wel een cruciale rol bij de internationale smokkel van verdovende middelen.
Afgelopen maand zagen de Belgische politie en het Openbaar Ministerie in Antwerpen opvallend veel uithalers met de Nederlandse nationaliteit die tegen de lamp liepen. ,,Het gaat in totaal om 22 mensen. In Antwerpen kiest het Openbaar Ministerie ervoor om hen zo snel mogelijk voor de rechtbank te brengen. Daar eist het parket gevangenisstraffen tot 5 jaar en forse geldboetes”, aldus justitie.
Als Nederlanders in België worden veroordeeld, wordt aan Nederland gevraagd de uitvoering van de straf over te nemen.
Ook in de haven van Rotterdam worden geregeld drugsuithalers opgepakt. Vorige maand werden negen mannen met ademhalingsproblemen uit een container gered. In Nederland komen uithalers vaak weg met een boete van 95 euro. Dat staat in schril contrast met de forse celstraffen die de rechters in België opleggen.
Kijk onze trending nieuwsvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
video/update
Negen personen in ademnood in container Maasvlakte: ‘Geen verstekelingen, maar drugsuithalers’
De negen in ademnood aangetroffen personen in een container op de Maasvlakte zouden geen verstekelingen zijn, maar drugsuithalers. Dat laat een woordvoerder van containeroverslagbedrijf ECT weten. Ook de politie houdt er volgens de woordvoerder ernstig rekening mee dat het om uithalers gaat. -
Ministerie roept Nederlanders in getroffen gebied in Turkije op zich te registreren
Buitenlandse Zaken roept Nederlanders die in het getroffen gebied in Turkije verblijven op zich te registreren voor de informatieservice van het ministerie, om zo op de hoogte te blijven van de laatste ontwikkelingen rondom de aardbevingen in het land. Daarnaast heeft het ministerie ook een liveblog geopend met updates. -
Australië wil na Elizabeth II geen Charles III op vijfdollarbiljet
Australië gaat het portret van de Britse koningin Elizabeth op nieuwe biljetten van vijf dollar niet vervangen door het hoofd van haar opvolger, koning Charles III. In zijn plaats komt een nog niet gekozen beeltenis, die een eerbetoon zal zijn aan de inheemse bewoners van Australië. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
Spaans hooggerechtshof bepaalt dat man naakt over straat mag lopen: ‘Niks illegaals aan’
In Spanje heeft het hooggerechtshof bepaald dat een man die naakt over straat liep niets illegaals deed. De 29-jarige man kwam ook naakt bij het hof aan. En hoe zit dat in Nederland? -
-
-
Kouderecords gebroken en vorstbevingen in de VS
In het noordoosten van de Verenigde Staten zijn dit weekend alom kouderecords gebroken. Op Mount Washington, in de staat New Hampshire, werd zaterdagochtend een temperatuur gemeten van -43 graden. In combinatie met windstoten van 177 kilometer per uur leidde dat tot een gevoelstemperatuur van -78, de laagste ooit gemeten. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan.