Arteta hoopt dat Aubameyang bij Arsenal blijft: ‘Ik wil de ploeg om hem heen bouwen’
VideoMikel Arteta rekent erop dat Pierre-Emerick Aubameyang gaat bijtekenen bij Arsenal. Dat zei de Spaanse manager van Arsenal na de winst van de FA Cup. ,,Hij weet hoe ik over hem denk”, zei Arteta over zijn aanvoerder en topscorer, die beide goals maakte in de finale tegen Chelsea.
Delen per e-mail
Zelf wilde Aubameyang niets over zijn toekomst kwijt, toen hij daarnaar werd gevraagd door de BBC. ,,Nee, ik ga nu feestvieren met teamgenoten. Het gaat vandaag alleen om deze prijs", zei Aubameyang en weg was ‘ie, net zo ongrijpbaar als hij tijdens de wedstrijd was voor de verdedigers van Chelsea.
Mikel Arteta wilde er wel wat over kwijt. ,,Ik wil de ploeg om hem heen bouwen. Ik denk dat hij ook wil blijven, het is alleen een kwestie van de deal rondkrijgen. Ja, ik denk dat hij gaat bijtekenen.”
Het contract van de 31-jarige Aubameyang bij Arsenal loopt volgend jaar af. De spits uit Gabon staat vooralsnog niet te trappelen om bij te tekenen. Aubameyang wil graag om de prijzen spelen, maar ondanks al zijn doelpunten lukt het Arsenal in de Premier League al jaren niet meer om mee te doen om de titel. De spits tekende net als vorig seizoen voor 22 doelpunten, maar toch kwam Arsenal niet verder dan de achtste plek in de Premier League. Dankzij winst van de FA Cup gaat de ploeg van Arteta komend seizoen toch nog de Europa League in.
Als aanvoerder van Arsenal mocht Aubameyang de FA Cup in ontvangst nemen. Dat gebeurde niet zoals gebruikelijk op het ereterras van Wembley, maar op het veld. De spelers moesten vanwege de coronamaatregelen zelf het doosje met daarin hun medaille van een tafel pakken en Aubameyang moest de beker uit een standaard halen. Juist op het moment dat hij de beker in de lucht wilde steken, liet hij de onderkant én de trofee uit zijn handen vallen, tot hilariteit van z’n ploeggenoten.
,,Iedereen bij de club houdt van hem”, zei Arteta. ,,Hopelijk gaat hij door bij ons. Ik hoop dat hij beseft dat we op de juiste weg zijn.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting Bergwijn helpt Spurs met assist langs Sheffield
Tottenham Hotspur houdt met de zege op hekkensluiter Sheffield United zicht op koploper Manchester United in de Premier League. De Londenaren van coach José Mourinho wonnen met 3-1 en komen op 33 punten, drie minder dan de koploper die later zondag tegen titelverdediger Liverpool speelt. -
Samenvatting Strootman debuteert met verrassend gelijkspel tegen Hateboer en De Roon
Kevin Strootman heeft bij zijn debuut voor Genoa verrassend een punt gepakt op bezoek bij Atalanta Bergamo. De huurling van Olympique Marseille speelde een klein uur tegen de ploeg van mede-internationals Hans Hateboer en Marten de Roon, gescoord werd er niet: 0-0. -
Samenvatting Koeman snapt dat stoppen doorsloegen bij Messi: ‘Ik begrijp zijn frustratie’
FC Barcelona likt vanochtend zijn wonden nadat het gisteravond tegen Athletic de Bilbao (2-3) de kans liet liggen om de eerste prijs van het seizoen te pakken. De frustratie en rode kaart van Messi in de verloren finale van de Spaanse Supercup waren veelbetekenend. -
Samenvatting Lazio en invaller Hoedt maken gehakt van AS Roma en Karsdorp in derby
AS Roma en Rick Karsdorp pakten tien punten in de laatste vier wedstrijden, maar in de derby tegen Lazio slikten Karsdorp en consorten een pijnlijke nederlaag. De Derby della Capitale eindigde in een eclatante 3-0 zege voor Lazio. -
PREMIUM
De Supercopa de España: niet zomaar een finale voor Barça, Koeman en De Jong
FC Barcelona zoekt vanavond tegen Athletic de Bilbao de eerste prijs van het seizoen, de eerste ook bij de blaugranas van Ronald Koeman, Frenkie de Jong en Sergiño Dest. ,,Het is niet de belangrijkste prijs,” aldus de trainer, ,,maar iedereen wil ‘m toch heel graag winnen.”
-
Bayern tegen Al Duhail of Al Ahly in halve finale WK clubs
Bayern München speelt in de halve finale van het toernooi om de wereldbeker voor clubs tegen Al Duhail of Al Ahly. Dat was het resultaat van de loting van dinsdag. De clubs uit Qatar en Egypte gaan eerst onderling uitmaken wie tegen de winnaar van de Europese Champions League mag spelen. -
Teruggekeerde Jovic maakt voor Frankfurt direct verschil tegen Schalke 04
Schalke 04 heeft de eerste overwinning in de Bundesliga van vorig week geen vervolg kunnen geven. Bij Eintracht Frankfurt verloor de ploeg uit Gelsenkirchen voor de elfde keer dit seizoen. Het werd 3-1 voor de thuisploeg. -
FA Cup-finale Arsenal toch nog Europa League in door goals Aubameyang tegen Chelsea
Arsenal heeft voor de veertiende keer de FA Cup gewonnen. De recordhouder won op een leeg Wembley met 2-1 van stadgenoot Chelsea door twee goals van aanvoerder Pierre-Emerick Aubameyang, die na de wedstrijd wel een potje maakte van de prijsuitreiking.