Carrick pakt met invallers Ronaldo en Van de Beek punt bij koploper Chelsea
SamenvattingMichael Carrick heeft zijn tweede succesje geboekt als interim-trainer van Manchester United. Na de 0-2 zege bij Villarreal van dinsdagavond speelde zijn team vandaag met 1-1 gelijk bij Chelsea, de koploper in de Premier League.
De 40-jarige Carrick, die vorige week het stokje overnam van de ontslagen Ole Gunnar Solskjaer na de pijnlijke nederlaag bij Watford (4-1), koos op Stamford Bridge voor een basiself zonder Cristiano Ronaldo. Ook Donny van de Beek moest weer plaatsnemen op de bank, nadat hij dinsdagavond tegen Villarreal eindelijk weer eens in de basis stond bij de Engelse recordkampioen.
Manchester United kwam in de 50ste minuut op voorsprong, nadat Jadon Sancho een foute aanname van Chelsea-captain Jorginho na een hoge trap van Bruno Fernandes afstrafte: 0-1. De controlerende middenvelder van Chelsea zorgde in de 69ste minuut zelf voor de gelijkmaker door een strafschop binnen te schieten, nadat Thiago Silva onderuit was gehaald door Aaron Wan-Bissaka. In de 97ste minuut kreeg Antonio Rüdiger nog een enorme kans op de 2-1 voor Chelsea, maar de Duitse verdediger schoot hard en wild over na een goede voorzet van Christian Pulisic.
Ronaldo viel in de 64ste minuut in voor Sancho, die United een kwartier daarvoor dus op voorsprong had gezet. Van de Beek viel in de 89ste minuut nog in voor Bruno Fernandes, die als valse spits speelde met Sancho en Marcus Rashford naast zich in de aanval. Het middenveld van United bestond uit Nemanja Matic, Scott McTominay en Fred. De Braziliaan kreeg nog een enorme kans op de 1-2, maar ging veel te slordig met een grote kans om in de 85ste minuut. Hakim Ziyech speelde een sterke wedstrijd en mocht de hele wedstrijd blijven staan van Thomas Tuchel, die zijn ploeg dinsdagavond nog met flitsend voetbal met 4-0 zag winnen van Juventus in de Champions League.
Chelsea blijft koploper in de Premier League met 30 punten na dertien duels, een punt meer dan Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola won eerder vandaag met 2-1 van West Ham United in de sneeuw in het Etihad Stadium. Liverpool, dat zaterdag op Anfield met 4-0 won van Southampton, staat twee punten achter op Chelsea. Virgil van Dijk maakte tegen zijn oude club zijn eerste goal in veertien maanden. Manchester United staat nu met 18 punten op de achtste plaats.
Chelsea gaat komende week op bezoek bij nummer zestien Watford en nummer vier West Ham United. Manchester United speelt donderdagavond op Old Trafford tegen Arsenal, dat vijfde staat met vijf punten meer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UEFA bedenkt nieuw format voor Nations League
De UEFA gaat vanaf 2024 een nieuw format invoeren voor de Nations League, zo heeft de overkoepelende instantie na een bijeenkomst in Nyon laten weten. -
‘UEFA past Financial Fair Play-regels aan na koopwoede Chelsea’
Chelsea smijt dit seizoen met geld. De club van de steenrijke eigenaar Todd Boehly gaf al meer dan 500 miljoen euro uit aan nieuwe spelers door een maas in de wet van de Financial Fair Play-regels. The Times meldt vandaag dat de UEFA de regels gaat aanpassen, zodat clubs vanaf de volgende transferperiode de reglementen niet meer kunnen omzeilen. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Met Samenvatting
Arbiter Danny Makkelie ziet Cristiano Ronaldo met Al Nassr onderuit gaan in strijd om Saudische Supercup
Cristiano Ronaldo is met Al-Nassr uitgeschakeld in de halve finale van de Saudische Supercup. De Portugese vedette verloor met zijn ploeg met 3-1 van Al-Ittihad in Riyad.
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
-
-
Met video
Nathan Aké schiet Manchester City ten koste van Arsenal naar volgende ronde in FA Cup
Nathan Aké heeft Manchester City naar de achtste finales van de FA Cup geschoten. De 27-jarige international zorgde in het Etihad Stadium in Manchester voor de enige treffer in de topper tegen Arsenal: 1-0. -
Twee doelpunten binnen tweehonderd seconden, Mainz en Dortmund vinden snel het net