Definitief: Hervé Renard die contract bij Saoedi-Arabië afgekocht nu bondscoach voetbalsters Frankrijk
Hervé Renard is tot en met augustus 2024 de bondscoach van de Franse voetbalsters. Hij volgt de ontslagen Corinne Diacre op. Dat nieuws heeft de voetbalbond (FFF) donderdag bekendgemaakt een dag nadat hij zijn ontslag heeft ingediend.
De 54-jarige Renard leidt de Franse voetbalsters op het WK dat van 20 juli tot en met 20 augustus wordt gehouden in Australië en Nieuw-Zeeland. Een jaar later volgen de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. Renard werd in juli 2019 aangesteld bij Saoedi-Arabië. De Fransman leidde het land vier maanden geleden naar een memorabele 2-1 overwinning op Argentinië, de latere winnaar van het WK in Qatar.
De voetbalbond van Saoedi-Arabië liet in een verklaring op Twitter weten dat zij gehoor hebben gegeven aan het verzoek van Renard om zijn contract te ontbinden. De SAFF wenst Renard ‘alle succes in zijn toekomstige carrière'. Hij had nog een contract bij de Saudische bond tot en met 2027, maar heeft dat contract voor naar verluidt enkele miljoenen euro’s kunnen afkopen.
Renard kon lokroep Frankrijk niet weerstaan
,,Renard heeft een aanbod gekregen om bondscoach van Frankrijk te worden en hij heeft aangegeven deze kans te willen grijpen”, vertelde SAFF-voorzitter Yasser Al-Misehal aan Saudi Sports Channel. ,,Ik ontving een brief van de Franse voetbalbond en na overleg met een aantal leden van de raad van bestuur, hebben we besloten dit verzoek in te willigen.”
Frankrijk, vijfde op de wereldranglijst bij de vrouwen, hoopt bij het WK van dit jaar voor het eerst de wereldtitel te grijpen. Het wereldkampioenschap vindt plaats van 20 juli tot 20 augustus en wordt georganiseerd door Nieuw-Zeeland en Australië.
Renard kondigde dinsdag aan te vertrekken na het 2-1 verlies tegen Bolivia. ,,Ik wil iedereen in Saoedi-Arabië bedanken voor hun steun gedurende bijna vier jaar. Ik denk dat ik het maximale eruit heb gehaald met het team, dus ik ben liever eerlijk tegen iedereen. Nogmaals bedankt, het was een fantastische tijd.”
Renard wordt bij de Franse vrouwen de opvolger van Corinne Diacre. Zij vertrok onlangs met de nodige heibel. Aanvoerster Wendie Renard (Olympique Lyon) stelde dat ze niet meer voor de nationale ploeg wilde uitkomen en volgens Franse media had dat te maken met Diacre. Voor onder anderen PSG-aanvalsters Kadidiatou Diani en Marie-Antoinette Katoto gold hetzelfde, waarmee de bond moest kiezen tussen de bondscoach en belangrijke speelsters.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
-
Sensatie in League One: Sheffield Wednesday promoveert na goal in absolute slotfase
Een sensationele ontknoping in de Engelse League One. Sheffield Wednesday pakt promotie naar de Championship wanneer Josh Windass uit het niets scoort in de absolute slotfase. De verslagenheid is zichtbaar bij tegenstander Barnsley. -
PREMIUMzes vragen
Een zonneboiler levert gratis warm water: in zoveel jaar verdien je hem terug
Ondanks stijgende prijzen en langere levertijden blijven zonnepanelen als warme broodjes over de toonbank vliegen. Terwijl zonneboilers maar mondjesmaat worden verkocht. Is dat terecht? Zes vragen over de potentie van een zonneboilersysteem op je dak. -
Oranje-keeper Mark Flekken maakt miljoenentransfer naar Premier League: ‘Dit is een droom die uitkomt’
Mark Flekken heeft zijn droomtransfer naar de Premier League te pakken. De Oranje-international verruilt Freiburg voor Brentford en tekent een contract voor vier seizoenen bij The Bees. De 29-jarige Flekken vertrekt na veertien jaar uit Duitsland. -
Samenvatting
Gakpo trefzeker in spektakelstuk tussen Liverpool en Southampton
Het grootste spektakel op de slotdag kwam verrassend uit het zuiden van Engeland. Het al een tijdje gedegradeerde Southampton kwam verrassend met 4-2 voor tegen Liverpool, maar via goals van Cody Gakpo en Mohamed Salah sloot de nummer vijf van de Premier League het seizoen af met een gelijkspel.
-
Saoedi-Arabië of toch Barcelona? ‘Lionel Messi maakt volgende week zijn keuze’
-
-
-
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid. -
Met video
Dries Mertens viert eerste landstitel: Galatasaray voor het eerst sinds 2019 kampioen van Turkije
Galatasaray heeft zich in Turkije verzekerd van de 23ste landstitel in de clubhistorie. Het elftal van trainer Okan Buruk won met 4-1 bij Ankaragücü en is niet meer te achterhalen door naaste belagers Fenerbahçe en Besiktas.