

- 7' Marcos Alonso
- Joselu 73'
FC Barcelona laat punten liggen in verhitte stadsderby, arbiter Antonio Lahoz strooit weer met kaarten
met video'sBarcelona heeft 2022 afgesloten met een spectaculair gelijkspel in de stadsderby met liefst 20 kaarten. In eigen huis domineerde de ploeg van Xavi lang, maar trok Espanyol toch een 1-1 gelijkspel over de streep. Door het gelijkspel staat de Catalaanse club qua punten weer gelijk met Real Madrid in La Liga.
In een zonovergoten Camp Nou hervatte winterkampioen Barcelona vanmiddag haar jacht op het landskampioenschap. In tegenstelling tot afgelopen zomer bestaan er geen enkele geruchten dat de clubleiding Frenkie de Jong zou willen verkopen, wat nog maar eens werd bewezen door zijn basisplek in de derby. De Nederlander schitterde op het middenveld en combineerde heerlijk met Gavi en Pedri. De Jong stond op de positie van Sergio Busquets, die op de bank plaats had genomen naast Memphis Depay. De laatstgenoemde aanvaller is een stuk minder zeker van zijn plek in de selectie en kwam ook vandaag niet tot een invalbeurt.
De keuzes van Xavi en het feit dat Lewandowski door een opgeheven schorsing ‘gewoon’ mocht spelen werden al vroeg in de wedstrijd beloond met een doelpunt. De Poolse spits verlengde een hoekschop die vervolgens werd teruggelegd door Andreas Christensen. Daardoor kon Marcos Alonso raak koppen en zo zijn eerste doelpunt in La Liga achter zijn naam zetten: 1-0.
In het vervolg van de eerste helft domineerde Barcelona het tempo, terwijl Espanyol meer gele kaarten dan schoten op doel kreeg (2 kaarten tegenover 0 schoten). De thuisploeg lukte het echter niet om de voorsprong te verdubbelen, ondanks een grote lading aan kansen.
Hoofdrol voor scheidsrechter Lahoz
In de tweede helft bleef Barcelona heerlijk combineren op het middenveld en halve kansen creëren, maar tot een doelpunt kwam het niet. Espanyol creëerde zelf weinig, maar kreeg in de 72ste minuut plots een buitenkans toen Marcos Alonso onhandig op de hakken van spits Joselu ging staan. De nummer 9 van Espanyol schoot vervolgens zelf vanaf de stip de uitploeg op gelijke hoogte.
Vanaf dat moment ontspoorde de wedstrijd compleet. Scheidsrechter Antonio Lahoz, voor het Nederlandse publiek bekend als arbiter van de kwartfinale tegen Argentinië, gaf Pedri geel voor praten nadat de middenvelder eerder onbestraft onderuit werd gehaald. Dat leverde protest op van meer spelers van Barça, waarna Lahoz besloot met geel te gaan strooien. Twee van die gele prenten gingen naar Jordi Alba, die iets te lang commentaar had.
Toen de wedstrijd werd hervat maakte Vinicius direct een overtreding goed voor een tweede gele kaart en trapte Leandro Cabrera tegen het hoofd van Lewandowski, die op de grond lag: ook rood. Maar die tweede rode kaart werd teruggetrokken nadat Lahoz kort de beelden had gezien, waarin hij tot ieders verbazing geen intentie zag van de Uruguayaan om door te halen.
Het spel had ondertussen minutenlang stil gelegen. In alle hectiek duurde het even totdat Barcelona de urgentie weer ging voelen van het maken van de winnende. In de 88ste minuut was Lewandowski nog dichtbij, maar zijn inzet van dichtbij werd knap gekeerd door doelman Alvaro Fernandez.
Ook de kleine elf minuten blessuretijd of de invalbeurt van WK-finalist Ousmane Dembélé waren niet genoeg voor de mannen van Xavi om een overwinning over de streep te trekken. Zij zullen ondanks het aparte optreden van Lahoz - die in de laatste fase nog vergat rood te geven voor een tackle van achteren - vooral in de spiegel moeten kijken, want de kansen op een grote voorsprong en zege hebben ze zeker gehad.
Barcelona behoudt de koppositie in La Liga, maar staat qua punten weer gelijk aan Real Madrid. Bekijk hier de stand:
Programma La Liga
Stand La Liga
Statistieken La Liga
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met samenvatting
Stefan de Vrij en Denzel Dumfries met Inter naar halve finale Coppa Italia
Internazionale heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Italiaanse beker, de Coppa Italia. Inter was in eigen stadion met 1-0 te sterk voor Atalanta. -
PREMIUM
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
Met samenvatting
Memphis Depay ziet Atlético Madrid vanaf de bank nipt winnen bij Osasuna
Atlético Madrid heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd om een ticket voor deelname aan de Champions League. De ploeg van coach Diego Simeone versloeg in Pamplona rechtstreekse concurrent Osasuna met 1-0. Memphis Depay bleef het hele duel op de bank bij Atlético, dat donderdag nog door Real Madrid was uitgeschakeld in het Spaanse bekertoernooi. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
Borussia Dortmund kritisch op koopwoede Chelsea: ‘Het was wel erg heftig’
Chelsea heeft in de voorbije transferperiode voor een recordbedrag aan nieuwe spelers binnengehaald. Het uitgavenpatroon van de club uit Londen zorgt in de voetbalwereld voor verwondering en kritiek. Sebastian Kehl, technisch directeur van Borussia Dortmund, bekijkt het allemaal met argusogen.
-
Met samenvattingen
Napoli stap dichter bij Scudetto dankzij Osimhen en Simeone, afgang voor Milan en Juventus
Napoli heeft weer een flinke stap gezet richting de derde landstitel na die van 1987 en 1990. In het Stadio Diego Armando Maradona won de koploper van de Serie A met 2-1 van AS Roma. -
-
-
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
FIFA opnieuw onder vuur na controversiële keuze: Saoedi-Arabië sponsort WK vrouwenvoetbal
De voetbalbonden van Australië en Nieuw-Zeeland, organisatoren van het WK vrouwenvoetbal 2023, hebben de FIFA om opheldering gevraagd over de controversiële beslissing om met Visit Saudi in zee te gaan als sponsor van het toernooi. Beide landen zijn niet gehoord in deze beslissing en willen tekst en uitleg.