

- 36' Gerard Piqué
Matig Barcelona boekt dankzij Piqué broodnodige zege in Champions League
VIDEOFC Barcelona heeft na twee ontluisterende nederlagen eindelijk de eerste overwinning in de Champions League te pakken. In een zeer matig duel in Camp Nou werd Dinamo Kiev met 1-0 verslagen. Matchwinner Gerard Piqué werd op 34-jarige leeftijd de oudste doelpuntenmaker ooit voor Barcelona in de Champions League.
De winnende goal viel tien minuten voor rust, toen Piqué bij een diepe bal van Jordi Alba precies op de juiste plek stond. De verdediger deed daarmee wat de aanvallers van Barcelona al drie wedstrijden op rij niet lukt, want tegen zowel tegen Bayern München (0-3) als Benfica (3-0) scoorde alleen de opponent.
Bij Barcelona hadden met Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong alle Nederlanders een basisplaats. Luuk de Jong startte voorin centraal, Depay kwam vanaf links en oud-Ajacied Sergiño Dest vanaf rechts. Dest kreeg al in de tweede minuut een goede kans, maar hij kopte de bal over.
Bekijk het doelpunt van Gerard Piqué.
Barcelona drong Kiev terug en ook Luuk de Jong kreeg kansen. In de 19e minuut had de oud-PSV’er de score met zijn hoofd moeten openen, maar hij trof net als Dest geen doel. Een paar minuten later redde Kiev-doelman Heorhiy Buschan goed op een schot van Luuk de Jong.
Kiev had steeds meer hoop de rust te halen zonder tegentreffer, maar dat lukte niet. Verdediger Gerard Piqué volleyde de bal in de 36e minuut, op aangeven van Jordi Alba, raak: 1-0.
Luuk de Jong werd in de rust gewisseld voor Ansu Fati, die in de 55e minuut de geheel vrijstaande Sergio Busquets oversloeg en tevergeefs voor eigen succes ging. Barcelona hield daarna een overwicht, maar treffers vielen niet meer. Koeman haalde Depay in de 75e minuut naar de kant voor Sergio Agüero. Frenkie de Jong kreeg in de slotfase een gele kaart.
Met drie punten uit drie wedstrijden wipt Barcelona in de stand over Dinamo Kiev (1 punt) heen. Benfica (20 oktober) en Bayern München (6 punten) staan om 21.00 uur in Lissabon tegenover elkaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Sinisterra mist enorme kans met Leeds en ziet zijn ploeg verliezen van Nottingham Forest
Oud-Feyenoorder Luis Sinisterra kon het verschil niet maken voor zijn ploeg Leeds United. Uiteindelijk ging Nottingham Forest er met de winst vandoor na een doelpunt van Brennan Johnson. Leeds staat nog altijd maar krap boven de degradatiezone. -
Als je bewuster wil leren eten ‘is een quick fix vaak niet mogelijk’
Veel Nederlanders willen bewuster eten. Wat kun je vandaag al doen om om dit te bereiken? Twee experts geven uitleg. -
Vinícius Júnior wederom slachtoffer van racisme: Spaanse voetbalbond kondigt onderzoek aan
De Spaanse voetbalbond heeft aangekondigd een onderzoek in te stellen nadat er zondag tijdens de wedstrijd Real Mallorca - Real Madrid opnieuw racistische opmerkingen te horen waren jegens Vinícius Júnior. Uit televisiebeelden blijkt dat de Braziliaan door ten minste één toeschouwer wordt uitgemaakt voor ‘aap’. -
Schoonmaaktip van de week
Met deze tips bespaar je een hoop geld en heb je ook nog eens lekker zachte handdoeken
Het huis kan eens in de zoveel tijd wel een grote beurt gebruiken. Schoonmaakexpert Marja Middeldorp helpt daarom alledaagse problemen op te lossen. Deze week: handdoeken. -
Dit buurland houdt verkeersboetes in op het salaris van wanbetalers
België kan onbetaalde boetes nu nog makkelijker innen door de bedragen rechtstreeks van het salaris van de overtreder in te houden, of zelfs door het voertuig van de overtreder aan de ketting te leggen.
-
Saoedi’s stunten ook op WK voor clubteams: spelers Al-Hilal ontvangen flinke premie na bereiken finale
De Saoedische miljardair Prins Alwaleed bin Talal kent een bonus toe van een miljoen riyals, bijna 250.000 euro, aan elke speler van Al-Hilal voor de 3-2 overwinning op de Zuid-Amerikaanse kampioen Flamengo op dinsdag. Door de zege bereikte de ploeg uit de oliestaat de finale van het Wereldkampioenschap voor clubs waarin Real Madrid mogelijk de tegenstander is. -
-
-
Hoogtepunten
Man United wint ondanks bizarre rode kaart Casemiro nipt van Crystal Palace
-
PREMIUMMet video
Hoe Erik ten Hag met Ajax-gelijkenissen van Old Trafford weer een onneembare vesting maakte
Het kostte zaterdagmiddag wat pijn en moeite na de rode kaart voor Casemiro, maar Erik ten Hag heeft van Old Trafford stilaan weer een machtig, ondoordringbaar fort gemaakt. De winst op Crystal Palace (2-1) betekende de dertiende thuisoverwinning van United op een rij in het iconische stadion. Wat zegt dat?