Messi verrast met zevende Gouden Bal en laat Lewandowski achter zich: ‘Ongelooflijk dat ik hier weer sta’
Lionel Messi heeft voor de zevende keer in zijn carrière de Gouden Bal gewonnen. De Argentijnse sterspeler van Paris Saint-Germain kreeg in de jaarlijkse uitverkiezing van France Football de meeste stemmen van een vakjury.
Aanvaller Robert Lewandowski van Bayern München moest tijdens een gala-avond in Parijs genoegen nemen met de tweede plek. De Poolse spits werd vooraf gezien als favoriet. Hij maakte afgelopen seizoen maar liefst 41 doelpunten in de Bundesliga, een record. Hij werd eerder tijdens de ceremonie in Parijs nog wel uitgeroepen tot aanvaller van het jaar.
Vijfvoudig winnaar Cristiano Ronaldo (Manchester United) eindigde dit jaar als zesde. Jorginho (Chelsea) kwam op de derde plaats uit, gevolgd door Karim Benzema (Real Madrid) en N’Golo Kanté (Chelsea).
Messi beleefde een zeer rumoerig jaar. Bij zijn grote liefde Barcelona maakte hij onder trainer Ronald Koeman een moeizaam seizoen door. Met het winnen van de Copa América vierde de 34-jarige Argentijn afgelopen zomer toch nog een grote triomf. Het was zijn eerste grote prijs met de A-ploeg van Argentinië.
Copa América
Na de winst van de Copa América werd stilaan duidelijk dat een vertrek bij ‘zijn’ Barcelona onvermijdelijk was. Door een enorme schuldenlast kon de Spaanse grootmacht hem niet meer betalen. Tijdens een emotionele persconferentie nam hij afscheid in Camp Nou. Kort daarna tekende Messi een contract bij Paris Saint-Germain. Hij heeft in de Parijse hoofdstad echter nog wat moeite om zijn draai te vinden.
,,Het is ongelooflijk dat ik hier weer sta”, bekende Messi. ,,Ik weet niet hoelang ik dit niveau nog kan volhouden. Ik heb altijd wel een beetje gedacht dat het ooit voorbij zal zijn. Maar ik ben heel blij dat het succes nog steeds voortduurt.”
Lewandowski (33) werd vorig jaar door zowel de Europese bond UEFA als de mondiale federatie FIFA uitgeroepen tot speler van het jaar. De Gouden Bal-verkiezing ging in 2020 echter niet door vanwege de coronapandemie.
Er zaten dit jaar geen Nederlanders bij de dertig genomineerden. Bij de laatste uitverkiezing, in 2019, waren er namens Oranje nog vijf kanshebbers. Virgil van Dijk eindigde destijds kort achter Messi als tweede.
Johan Cruijff en Marco van Basten wonnen de Gouden Bal beiden drie keer. De Engelsman Stanley Matthews ontving in 1956 de eerste Gouden Bal, Ruud Gullit won de prijs in 1987.
In Parijs grepen Lieke Martens, Vivianne Miedema en Ryan Gravenberch naast de andere prijzen.
Ronaldo
In aanloop naar het jaarlijkse voetbalgala heeft Cristiano Ronaldo hard uitgehaald naar Pascal Ferré, de hoofdredacteur van het organiserende magazine France Football. Volgens de vijfvoudige winnaar van de ereprijs heeft de Fransman leugens over hem verspreid. ,,Hij heeft mijn naam gebruikt om zichzelf en het blad waarvoor hij werkt te promoten. Een absolute minachting voor iemand die France Football en de Gouden Bal altijd heeft gerespecteerd”, liet de Portugese vedette van Manchester United verontwaardigd op Instagram weten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met samenvatting
Cody Gakpo en Liverpool uit FA Cup geknikkerd door Brighton, Ryan Reynolds ziet zijn Wrexham bijna stunten
Liverpool is uitgeschakeld in de vierde ronde van de FA Cup. De ploeg van coach Jürgen Klopp, de titelhouder van het Engelse bekertoernooi, verloor met 2-1 bij Brighton & Hove Albion. Cody Gakpo speelde de hele wedstrijd bij The Reds, terwijl Virgil van Dijk nog geblesseerd afwezig was. -
Met video
FC Barcelona en Frenkie de Jong danken jubilaris Pedri in Catalaans gevecht met Girona
Met het nodige kunst- en vliegwerk is FC Barcelona vanavond schadevrij gebleven in de Catalaanse derby tegen Girona. Met basisspeler Frenkie de Jong maakte de koploper van La Liga geen beste indruk, maar dankte het jubilaris Pedri. De 20-jarige invaller, die al zijn 100ste duel speelde voor Barça, maakte het enige doelpunt. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Twee doelpunten binnen tweehonderd seconden, Mainz en Dortmund vinden snel het net
-
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen?
-
PREMIUM
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
-
-
PREMIUM
Na Neymar heeft Paris Saint-Germain met Hakim Ziyech ook bijna ‘de Marokkaanse Neymar’ binnen
Hakim Ziyech stond nog tot de zomer van 2025 onder contract bij Chelsea. Daar haalden ze deze winter Mykhailo Mudryk, Noni Madueke, Datro Fofana en João Félix. Hakim Ziyech was niet bang voor die concurrentiestrijd maar als PSG op het toneel verschijnt, wordt alles anders. -
Met samenvatting
Real Madrid keert bekerderby met Atlético helemaal om na invalbeurt Memphis Depay
Real Madrid staat in de halve finale van de Spaanse beker. De Koninklijke won in eigen huis na verlenging met 3-1 van stadsgenoot Atlético. Memphis Depay viel bij een 0-1 voorsprong in bij de bezoekers de tweede helft in en zag het vervolgens helemaal mis gaan.